Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí
Pražský okruh funguje zatím například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše architektonickou soutěž na podobu mostu přes Drahaňské údolí, který má být součástí Pražského okruhu z Ruzyně přes Suchdol do Březiněvsi. Kdy přesně bude soutěž vypsána, zatím ŘSD nerozhodlo. ČTK to sdělil mluvčí okruhu Martin Opatrný. V příštím týdnu silničáři uspořádají veřejné projednání v rámci procesu EIA, který posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Dvě části okruhu s číselným označením 518 a 519 by měly v budoucnu propojit dálnice D7 a D8. Architektonická soutěž se již připravuje na most přes Vltavu, který bude součástí stejného úseku okruhu.

Záměr vypsat architektonickou soutěž oznámil ministr dopravy Martin Kupka (ODS) na setkání s občany v Dolních Chabrech v pondělí večer. „Na základě podnětů vypíšeme architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí, abychom našli nejlepší možné řešení, které bude co nejvíce v souladu s krajinným rázem území," řekl Kupka.

Pražský okruh je podle ministra stavba celorepublikového významu a netýká se pouze metropole nebo Středočeského kraje. „Je to klíčová komunikace pro celou Českou republiku, pro všechny naše občany. Je to dluh, který musíme urychleně splatit," uvedl.

Pro dostavbu výše zmíněného úseku již poslali silničáři na ministerstvo životního prostředí žádost o vydání závazného stanoviska EIA. Veřejné setkání s občany se uskuteční v pondělí 6. listopadu.

Co se týče navazujícího úseku označovaného 520 z Březiněvsi do Běchovic, chystá se ŘSD podat žádost o vydání závazného stanoviska. V případně úseku mezi D1 a Běhovicemi ŘSD vykupuje pozemky, podalo žádost o stavební povolení a do konce letošního roku plánuje vypsat výběrové řízení na zhotovitele.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. Kromě severozápadní části chybí také jihovýchodní úsek mezi Běchovicemi a dálnicí D1.

Ten by se měl začít stavět do konce příštího roku, první úseky v této části by mohly být v provozu do konce roku 2027. Kompletně dokončený by měl být Pražský okruh do roku 2033 spolu s celou základní dálniční sítí, jak dříve uvedl ministr dopravy Kupka.


Autor: ČTK

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

Včera v 08:14

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na...

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

23. června 2024 ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

23. června 2024 v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Další články
Nahoru