Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí
Pražský okruh funguje zatím například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše architektonickou soutěž na podobu mostu přes Drahaňské údolí, který má být součástí Pražského okruhu z Ruzyně přes Suchdol do Březiněvsi. Kdy přesně bude soutěž vypsána, zatím ŘSD nerozhodlo. ČTK to sdělil mluvčí okruhu Martin Opatrný. V příštím týdnu silničáři uspořádají veřejné projednání v rámci procesu EIA, který posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Dvě části okruhu s číselným označením 518 a 519 by měly v budoucnu propojit dálnice D7 a D8. Architektonická soutěž se již připravuje na most přes Vltavu, který bude součástí stejného úseku okruhu.

Záměr vypsat architektonickou soutěž oznámil ministr dopravy Martin Kupka (ODS) na setkání s občany v Dolních Chabrech v pondělí večer. „Na základě podnětů vypíšeme architektonickou soutěž na most přes Drahaňské údolí, abychom našli nejlepší možné řešení, které bude co nejvíce v souladu s krajinným rázem území," řekl Kupka.

Pražský okruh je podle ministra stavba celorepublikového významu a netýká se pouze metropole nebo Středočeského kraje. „Je to klíčová komunikace pro celou Českou republiku, pro všechny naše občany. Je to dluh, který musíme urychleně splatit," uvedl.

Pro dostavbu výše zmíněného úseku již poslali silničáři na ministerstvo životního prostředí žádost o vydání závazného stanoviska EIA. Veřejné setkání s občany se uskuteční v pondělí 6. listopadu.

Co se týče navazujícího úseku označovaného 520 z Březiněvsi do Běchovic, chystá se ŘSD podat žádost o vydání závazného stanoviska. V případně úseku mezi D1 a Běhovicemi ŘSD vykupuje pozemky, podalo žádost o stavební povolení a do konce letošního roku plánuje vypsat výběrové řízení na zhotovitele.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. Kromě severozápadní části chybí také jihovýchodní úsek mezi Běchovicemi a dálnicí D1.

Ten by se měl začít stavět do konce příštího roku, první úseky v této části by mohly být v provozu do konce roku 2027. Kompletně dokončený by měl být Pražský okruh do roku 2033 spolu s celou základní dálniční sítí, jak dříve uvedl ministr dopravy Kupka.


Autor: ČTK

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru