dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Řidiči obdrží při dopravní akci smajlíky
Netradiční dárek při kontrolách příští týden: smajlík. Ilustrační foto: www.praha4.cz

Řidiči obdrží při dopravní akci smajlíky

Děti ze 4. tříd vybraných základních škol se spolu s dopravními policisty zúčastní kontrol řidičů na několika stanovištích v čtvrté městské části. Kontrolovat se bude například dodržování rychlosti, používání bezpečnostních pásů a denní svícení.

Pražská policie, společně se strážníky a radnicí Prahy 4 připravila na příští týden preventivně dopravní akci, která má přispět k větší bezpečnosti dětí na komunikacích v metropoli.

Řidiči, kteří dodržují pravidla silničního provozu, budou od pondělí do čtvrtka dostávat od dětí jako ocenění smajlíka s úsměvem, naopak ti, kteří je porušují, dostanou zamračeného smajlíka.

„Je to první akce tohoto typu a určitě v nich budeme pokračovat,“ uvedla radní Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4.

„Jsem ráda, že se bezpečnostní složky kromě represe věnují prevenci v dopravě a navíc společně se školáky, protože právě oni jsou nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu,“ dodala.

„V pátek 19. dubna se v Základní škole Jílovská uskuteční Den s policií s vyhodnocením akce Smajlík s ukázkami činnosti policie,“ řekl vrchní komisař mjr. Jan Simmerl.


Autor: Renata Rákosová

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru