dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Rozzuřený astmatik a alergik se vlastní zlobou rozpumpoval tak, že ho musela odvést sanitka
Ilustrační foto: archiv

Rozzuřený astmatik a alergik se vlastní zlobou rozpumpoval tak, že ho musela odvést sanitka

V pondělí odpoledne autohlídku strážníků z Prahy 1 zastavila skupinka osob a sdělila jim, že v ulici Na Poříčí agresivní muž v zelené bundě sprostě pokřikuje na kolemjdoucí a svojí divokou gestikulací ohrožuje okolí.

Strážníci se ihned vydali muže hledat. Za nedlouho ho našli v přístřešku tramvajové zastávky, kde něco hlasitě vykřikoval. Hlídka k muži přistoupila a vyzvala ho k prokázání totožnosti. To dotyčný učinil a hned na to začal strážníky slovně urážet: „Nechte mě bejt, vy pražský svině! Nechte mě, č***ci!“ A pokusil se odejít.

„Strážníci ho vyzvali, ať setrvá na místě. Muž se na pár vteřin uklidnil a pak zničehonic udeřil pěstí do skleněné výplně zastávky. Poté se ještě ohnal po jednom ze strážníků,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka ho rychle zpacifikovala. Po celou dobu zákroku agresor nadával a urážel vše, co se kolem něj hýbalo. Ve služebním vozidle začal muž zrychleně dýchat a oznámil, že trpí astmatem a alergií. Strážníci přivolali záchranku, která ho na místě ošetřila a rozhodla o jeho převozu do nemocnice. Dotyčný bude své jednání muset vysvětlit příslušnému správnímu orgánu.


Další články
Nahoru