Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Roztyly Plaza jsou první letos otevřenou administrativní budovou v Praze
Roztyly Plaza. Foto: Passerinvest Group

Roztyly Plaza jsou první letos otevřenou administrativní budovou v Praze

Společnost Passerinvest Group otevřela svou v březnu zkolaudovanou administrativní budovu Roztyly Plaza svým nájemcům. Ta se nachází v Praze 11, přímo u stanice metra C Roztyly. Jedná se o první budovu plánové výstavby v lokalitě a první letos otevřenou administrativní budovou v metropoli.

Sedmipodlažní budova byla navržena architektonickým studiem Aulík Fišer Architekti v souladu s blízkostí Krčského lesa. „Roztyly Plaza vnímám jako významný iniciační krok k proměně okolí stanice metra Roztyly na skutečnou městskou strukturu v sousedství výjimečného přírodního parku Nové Roztyly,“ řekl architekt Jan Aulík z Aulík Fišer architekti, studia stojícím za architektonickým ztvárněním Roztyly Plaza.

„Pro zaměstnance firem sídlících v budově je zajištěno komfortní pracovní prostředí v architektonicky krásném objektu s velkorysou střešní zahradou a nádherným vnitřním atriem,“ uvedl Radim Passer, zakladatel a generální ředitel Passerinvest Group.

„Návrh budovy je hybridní architektonickou formu kombinující ortogonální a organické tvarování.  Linie zastavovací stopy budovy se tak dobře integrují do tvaru pozemku a nabízejí racionální řešení dispozic kancelářských ploch, oblé tvary v nárožích budovy odkazují na okolní přírodu Kunratického lesa. Tento princip zároveň umožňuje jasně odlišit hlavní vstupní část budovy od provozních částí, jako je vjezd do garáží nebo zásobování,“ okomentoval architektonické pojetí projektu Aulík.

V rámci lokality Nové Roztyly se počítá s navazující výstavbou, která by měla zahrnovat další administrativní a rezidenční etapy, kultivaci veřejného prostoru a rozvoj parkových ploch a zeleně.


Autor: puc

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

Dnes v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Divadlo Gong nabízí své prostory k pronájmu

29. dubna 2024 v 09:13

Vysočanské Divadlo Gong – kulturní a vzdělávací společenské centrum Prahy 9 – je příspěvkovou organizaci deváté městské části. Nabízí návštěvníkům nejen představení divadelních souborů z Prahy a okolí, ale i hudební vystoupení různých žánrů včetně pravidelných jazzových...

Další články
Nahoru