dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Roztržka v opozici: ODS už nechce mimořádné zastupitelstvo. Další strany to naštvalo
Předsedkyně klubu zastupitelů ODS Alexandra Udženija. Foto: archiv

Roztržka v opozici: ODS už nechce mimořádné zastupitelstvo. Další strany to naštvalo

Pražští zastupitelé ODS odvolali své podpisy pod žádostí o svolání mimořádného zastupitelstva. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) souhlasila, že v řádném termínu 15. září zařadí na program schůze jednání o dostavbě Pražského okruhu a kartě MHD Lítačka, což občanští demokraté požadovali. ČTK to řekla předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija.

Pod žádost o svolání mimořádného jednání se minulý týden podepsali také opoziční zastupitelé TOP 09 a pirátů. „Naše rozhodnutí jsem už oznámila i předsedovi klubu TOP 09 Václavu Novotnému a předsedovi pirátů Jakubu Michálkovi," sdělila Udženija. Doporučí jim, aby se s Krnáčovou sešli a diskutovali o zařazení i jimi požadovaných bodů do programu řádného zastupitelstva.

Novotný ale trvá na tom, že je primátorka podle zákona povinná mimořádné zastupitelstvo svolat. Podle něj stažení podpisů občanských demokratů na věci nic nemění. „Jsem přesvědčen, že Udženija věc s klubem ODS neprojednala, jednala svévolně a obě dámy, primátorka i Udženija, se dopouštějí v podstatě podvodu," sdělil Novotný ČTK.

Udženija ale s takovým tvrzením nesouhlasí: „Na výpady pana Novotného jsme si již zvykli, ale důrazně se ohrazuji proti tomu, aby komentoval fungování klubu ODS," dodala.

Strany ve své žádosti vybraly pět témat, která chtějí řešit – stavbu metra D, dostavbu Pražského okruhu, způsob jmenování členů v orgánech městských firem, problém Výstaviště a karty MHD Lítačka.

Krnáčová by případnou mimořádnou schůzi musela svolat dnes s tím, že by se konala na konci příštího týdne, tedy jen několik dní před řádným jednáním. „Dohodli jsme se, že je zbytečné utrácet veřejné prostředky a já nemám problém s tím zařadit některé body pro informaci na program jednání zastupitelstva. Budeme řešit určitě Lítačku a výstavbu Pražského okruhu a zároveň ušetříme," sdělila ČTK Krnáčová. „Děkuji ODS, že se chová konstruktivně," dodala.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STA), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů. Strany koalice mají 33 hlasů, ale ke klubu ČSSD se přidala zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.


Další články
Nahoru