Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Roztržitá řidička nechala v ulici celý den odemčené a nastartované auto
Služební auto u nastartované škodovky. Foto: MP Praha

Roztržitá řidička nechala v ulici celý den odemčené a nastartované auto

Dnešní auta vydrží ledacos. Důkazem je například auto zaparkované u stanice metra, které vydrželo nastartované deset hodin, od rána téměř do 18. hodiny. Navíc vydrželo i bez jakékoliv újmy, ač bylo celou tu dobu odemčené.

O spolehlivosti svého vozidla se přesvědčila řidička, která ho tento týden v pondělí ráno zaparkovala  v osm hodin poblíž zastávky metra Hloubětín. S hlavou plnou myšlenek na nový pracovní den pak odešla na metro. Předtím ale jaksi zapomněla vypnout zapalování a vozidlo uzamknout.

Po sedmnácté hodině bylo stále brblající auto už podezřelé místnímu sousedovi, který zavolal na tísňovou linku 156. Lustrace, zjištění majitelky a telefonický kontakt.

„Hlavně to neříkejte manželovi! Ten o mně pořád tvrdí, jak jsem hrozně roztržitá,“ řekla strážníkům mimo záznam zapomnětlivá řidička.

„Jak ve skutečnosti vypadala komunikace s manželem těžko říct, ale auto si krátce před osmnáctou hodinou přebral, zapalování vypnul a nakonec uzamkl právě on,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Jeho komentář? „Že je manželka roztržitá, to už vím dávno. Že až takhle, je pro mě novinkou. Stejně ji mám rád. A taky jsem rád, že nám s autem nikdo neodjel,“ sdělil.


Autor: Karel Netolický

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru