dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Roztleskávačky na plac, v Praze se bude konat Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu
Foto: archiv ČACH

Roztleskávačky na plac, v Praze se bude konat Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu

Praha se ve dnech 24. a 25. června stane již podruhé místem konání Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu. Akce proběhne v pražské Tipsport Aréně, kam přijede čtyři tisíce sportovců z 25 evropských zemí.

„Přijďte podpořit početnou českou výpravu, která na minulém Mistrovství Evropy ve Vídni obsadila 2. a 3. místo v prestižních disciplínách,“ zve na akci Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders. Vstupenky jsou v prodeji sítě Ticketportal. Více informací o akci naleznete na ECUEuropeans2017.eu

Cheerleading je sport

cheerleading-05-nahled Cheerleading je širokospektrálním sportem, obsahující tanec, akrobacii na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy. Soutěží se ve tří minutových dynamických choreografiích, které předvádí 16–25 sportovců. Jak už právě zmíněný výčet aktivit napovídá, cheerleading je náročnou sportovní disciplínou, která vyžaduje pravidelnou a systematickou sportovní přípravu. Řadí se mezi koordinačně estetické sporty s důrazem na technické provedení jednotlivých prvků.

cheerleading-03-nahled Sportovní cheerleading je mezinárodně uznávaným sportovním odvětvím. V roce 2016 byl uznán Mezinárodním Olympijským výborem a byl přijat jako oficiální sportovní odvětví v sekci neolympijských sportů. Cheerleading je v České republice relativně mladým sportovním odvětvím (od roku 1993), jehož členskou základnu v současné době tvoří více než 1550 cheerleaders ve 33 týmech z celé ČR, ve všech věkových kategoriích.

Nejmenší cheerleaders začínají trénovat ve věku od 3 let a jsou součástí věkové divize Mini. Peewee jsou děti ve věku 7 až 12 let. Juniorská kategorie je v rozpětí od 12 do 15 let a nejstarší Senior od 16 let. Horní věková hranice není omezena. Svou různorodostí najde uplatnění v tomto sportu velmi široká skupina dětí a mládeže a právě bohatá obsahová náplň tohoto sportu je u něho drží až do dospělosti.


Další krátké zprávy
Nahoru