dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražský život

Roztančete se v rytmu swingu

Národní muzeum na pondělí 8. srpna přichystalo další doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Návštěvníci se tentokrát ponoří do rytmu swingu a v Retrotančírně se naučí několik tanečních kroků od zkušené lektorky tance. Retrotančírna v rytmu swingu začne v 18 hodin komentovanou prohlídkou výstavy. 

Večerní taneční program zahájí inspirativní prohlídka výstavy Retro s jedním z autorů výstavy. Návštěvníci nahlédnou do dobového šatníku tanečnic, v kterém mimo jiné objeví extravagantní burleskní kostýmy, šaty „charlestonky“ či módu diskoték. Poté se všichni tancechtiví přenesou do tanečního světa 30. let minulého století. Lekce swingu pod vedením lektorky Hany Otáhlové zapojí do víru tance úplné začátečníky i zkušenější milovníky klasického swingu.

Program:
Móda a tance ve výstavě Retro
Vydejte se na cestu časem od diskotéky 80. let 20. století až po taneční sály 19. století.
Komentovaná prohlídka výstavy s jedním z autorů výstavy.

Retrotančírna
Nechte se unést rytmy swingu a osvojte si jeho základy. S sebou si vezměte vhodnou obuv, pohodlný oděv, tanečního partnera a ponořte se do tanečních kreací 30. let minulého století. Kroky, které se naučíte, jistě využijete i při současné módní vlně elektroswingu.

Akce se koná v pondělí 8. srpna od 18 do 20 hodin v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, Praha 1). Vstupné na akci je 100 korun.


Další články
Nahoru