dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se uskuteční opakovaně každý den
Ilustrační foto: archiv

Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se uskuteční opakovaně každý den

Jako tradičně se během adventu letos rozzáří vánoční strom na Staroměstském náměstí. Loni však v jeho dramaturgii došlo poprvé ke změně. Rozsvěcení bylo realizováno vícekrát, na což veřejnost podle tvrzení pražských politiků reagovala pozitivními ohlasy. Proto vedení města nový model rozsvěcování neopustí ani letos.

„Jsem ráda, že se i letos zopakuje loňský koncept rozsvěcování stromu na Staroměstském náměstí. Pražané a turisté tak budou mít možnost zažít tento slavnostní okamžik hned několikrát,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Anketa

Líbí se vám, že slavnostní rozsvěcování vánočního stromu na Staroměstském náměstí bude probíhat opakovaně každý den?

40.4%
(40.4%)
59.6%
(59.6%)
„Pro město s milionem a dvěma sty tisíci obyvateli byl původní přístup k tomuto atraktivnímu okamžiku poněkud nevděčný. Proto jsme se jej rozhodli opět zpřístupnit co největšímu počtu občanů i návštěvníků Prahy. A současně vytvořit podmínky, které umožní, aby se při tom cítili pohodlně a bezpečněji,“ řekl Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Rozsvěcování pražského vánočního stromu ve formě slavnostní světelné animace a s hudebním doprovodem bude probíhat opakovaně každý den. A to od 26. listopadu do 6. ledna, vždy ve večerních hodinách v časech 17:30, 18:30, 19:30 a 20:30 hodin.


Další články
Nahoru