Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Rozsvícení stromů, zvonohra, koncerty. Praha 3 se připravuje na advent
Na několika místech prahy 3 i letos zazní mobilní zvonohra. Váží 22 tun a obsahuje celkem 57 zvonů. Foto: P3

Rozsvícení stromů, zvonohra, koncerty. Praha 3 se připravuje na advent

Řada akcí se bude během adventu konat i v Praze3. Server Pražský patriot o nich informoval mluvčí městské části Jiří Hannich.

Rozsvícení stromečků: 3. 12., 16:40, Ohrada a nám. Jiřího z Poděbrad

„Rozsvítíme dva venkovní vánoční stromy, v obou případech půjde o jedli kavkazskou. Strom na Ohradě by měl dosahovat výšky přibližně sedm metrů, ten na náměstí Jiřího z Poděbrad bude ještě o tři metry vyšší,“ sdělil Hannich. 

Rozsvícení stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad bude obohaceno o doprovodný program. Vánoční koledy u stromu zahrají a zazpívají studenti gymnázia a umělecké školy na Komenského náměstí. Adventní atmosféru pak dokreslí zvonohra. 

Zvonohra: 3. 12., 14:00 ulice Habrová, 17:00 nám. Jiřího z Poděbrad, 19:30 Komenského nám.

Mobilní zvonohra se bude 3. prosince přemisťovat po městské části a postupně zahraje na třech místech – ve 14 hodin na Jarově v Habrové ulici, v 17 hodin na Vinohradech na náměstí Jiřího z Poděbrad a od 19:30 na Žižkově na Komenského náměstí. Zvonohra čítá 57 zvonů, které dohromady váží 5 tun, zařízení má vlastní osvětlení a klaviaturu. Její podmanivý prostorový zvuk nabídne koledy v netradiční podobě.

Mikuláš: 5. 12., nám, Jiřího z Poděbrad, 15:00–18:00

Na Mikuláše bude přichystán zábavný program pro děti. V Infocentru Prahy 3 si vyzvednou kartičku, s níž postupně navštíví čtyři stanoviště, kde budou odpovídat na otázky související s mikulášskou tematikou. Při správném zodpovězení získají písmenko do tajenky, po jejím vyplnění pak na ně bude čekat odměna – ovoce, ořechy a další pochutiny. Nebudou samozřejmě chybět ani Mikuláš s čertem a andělem, kteří se s dětmi setkají nad knihou hříchů.  

O Chanuce, aneb Vánoce jinak: 6. 12., 17.00, Galerie pod radnicí

Kromě Vánoc se budeme věnovat i židovské chanuce. O historii i současnosti tohoto židovského svátku bude na besedě hovořit Pavel Veselý z Židovské obce v Praze. 

Rybí polévka: 9. 12., nám. Jiřího z Poděbrad, 11:00

Tradiční rybí polévku pro veřejnost uvaří kuchařský tým z jídelny při základní škole na náměstí Jiřího z Poděbrad. Celkem půjde o sto litrů polévky z přibližně deseti kilogramů rybího masa. Polévka bude podávána zdarma v ekologických nádobách z cukrové třtiny. 

Křeslo pro hosta: Adventní speciál se Saskií Burešovou a Alexandrem Hemalou, 13. 12., 17:00, KC Vozovna

O profesi televizních hlasatelů, jejich začátcích, veselých i napínavých historkách ze studia přijde vyprávět jedna z nejoblíbenějších televizních tváří, moderátorka Saskia Burešová a její kolega, bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala. 

Adventní koncert komorního orchestru Harmonia Praga a jeho sólistů; 15. 12., 20:00, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, nám. Jiřího z Poděbrad

V kostele Nejsvětějšího srdce Páně zazní klasická hudba – půjde o skladby z pera Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela a dalších.

 

Adventní koncert „Gloria in Excelsis Deo“, 21. 12., 17:00, Betlémská kaple

Komorní soubor Musica da Camera Praga společně se sólisty Národního divadla a Státní opery Praha připravili adventní program české a světové hudby – Antonia Vivaldiho, Jana Michaličky, Karla Steckera a Johanna Sebastiana Bacha. 

Dlouhodobější akce 

Žižkovský betlém: Infocentrum Prahy 3, 4. 12. 2023–31. 1. 2024 

Během prosince a ledna bude moci veřejnost zhlédnout Žižkovský betlém, který nevšedním způsobem zachycuje život na Žižkově. Betlém je stylizován do první poloviny minulého století a tvoří jej figurky skutečných i fiktivních osobností, jako je například spisovatel Jaroslav Hašek, malířka Toyen nebo Jan Tleskač, tajemná postava z románů Jaroslava Foglara. 

„Letos chceme betlém doplnit o figurku odbojářky Marie Moravcové, která spolu s dalšími pomáhala parašutistům při atentátu na Reinharda Heydricha. Chystáme rovněž dvě komentované prohlídky betléma, jež se uskuteční 8. a 15. prosince od 10 hodin,“ podotkl Hannich. 

Adventní trhy na Jiřáku: 29. 11.–23. 12.

Trhy nabídnou rukodělné výrobky a dále tradiční svařené víno či medovinu. 


Autor: puc

Mikuláš na ledě v Praze 10

Dnes v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Adventní neděle na Karlínském náměstí

Dnes v 07:46

Magická atmosféra, vůně svařeného vína, dřevěný betlém, koledy a spousty dobrot, to vše vám zpříjemní vánoční shon. V neděli 17. prosince si na Karlínském náměstí můžete užít poslední letošní adventní neděli.

Tradiční české Vánoce Prahy 14

Dnes v 07:02

Cimbálová kapela, ponocný Třebek, rychtář Janek, soutěže a občerstvení v pondělí 4. prosince.

Vánoční smrk na Karlínském náměstí v Praze 8 už svítí

Včera ve 14:40

První z pěti vánočních stromů Prahy 8 se v pondělí rozsvítil na Karlínském náměstí. Jde o darovaný smrk od občana osmé městské části. Z pěti vánočních stromů Prahy 8 jsou dva rostlé. Tři jsou pak dary od občanů.

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

Včera v 10:50

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom...

Praha 5 se chystá na advent

Včera v 10:37

Radnice Prahy 5 zajistí během adventu dva vánoční stromy na veřejných prostranstvích, a to před basilikou sv. Václava na Smíchově a na Tileho náměstí na Barrandově. Jejich rozsvícení se plánuje na 3. prosince a bude spojeno se setkáním občanů a kulturně-společenskými akcemi. Osvíceny budou také...

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Včera v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Včera v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Včera v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

27. listopadu 2023 v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

27. listopadu 2023 ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

27. listopadu 2023 ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Karlovo království, zdobení stromečků nebo koncerty. Advent na Dvojce bude bohatý

27. listopadu 2023 v 10:47

Vánoční trhy na náměstí Míru jsou už v plném proudu a svou bohatou výzdobou i širokým sortimentem lákají návštěvníky z celé Prahy. Praha 2 tak odstartovala každoroční sérii předvánočních akcí. V té letos nebudou chybět jak akce tradiční, tak i novinky. 

Další články
Nahoru