dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Advent v Praze

Rozsvěcení vánočního stromu zahájilo advent v Řepích

Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhlo na první adventní neděli, 30. listopadu, stejně jako v letech minulých v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

Slavnostní vánoční akci svým zpěvem doprovodily sbory dětí z Mateřské školy Socháňova, Základní školy genpor. Františka Peřiny a Základní umělecké školy Blatiny.

Během předvánoční doby je možné v Řepích navštívit také adventní koncerty – každou adventní neděli od 17 hodin v kostele sv. Rodiny.
Neděle 7. prosince od 17 hodin – Druhý adventní koncert -  Panochovo kvarteto (Jiří Panocha – 1. housle, Pavel Zejfart – 2. housle, Miroslav Sehnoutka – viola a Jaroslav Kulhan – violoncello).

Neděle 14. prosince od 17 hodin  – Třetí adventní koncert -  Dětský sbor Radost Praha pod vedením prof. Vladislava Součka.

Neděle 21. prosince od 17 hodin  – Čtvrtý adventní koncert -  Orchestr Archioni Plus pod vedením Michala Macourka, zpěv Ladislava Šťastná, zazní J. Pachelbel, G. F. Händel, R. Binge, Ch. Gounod, J. S. Bach, arie z děl A. Dvořáka, B. Smetany a Ch. W. Glucka a koledy.

Kromě toho i v letošním roce Mikuláš, čert i anděl potěší všechny malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele Řep. Setkat se s touto tajemnou trojicí můžete hned třikrát.

Mikulášské odpoledne je připraveno 5. prosince od 15 hodin v KC Průhon. Připraveny jsou soutěže, písničky a nadílka od Mikuláše, který přijde s čertem i andělem.

Mikulášské radovánky jsou připraveny 6. prosince od 15 hodin také v řepské Sokolovně. Těšit se můžete na veselé mikulášské odpolední dovádění, plné her a písniček.

Velká mikulášská nadílka je připravena také v Kulturáčku na Bílé Hoře, 7. prosince od 15 hodin. Čeká na vás zábavný program s koledami a písničkovým programem a soutěžemi.

Všichni „odrostlejší“ vyznavači mikulášských radovánek se mohou těšit na Mikulášskou diskotéku v Sokolovně, v pátek 5. prosince od 20 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru