Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Rozšíření Petynky o zastřešený bazén má pravomocné rozhodnutí
Koupaliště Petynka. Foto: archiv

Rozšíření Petynky o zastřešený bazén má pravomocné rozhodnutí

Stavební úřad Prahy 6 vydal minulý týden pravomocné rozhodnutí na dostavbu a zastřešení bazénu v areálu střešovického koupaliště Petynka. Stavět by se mohlo začít do tří let, odhadované finanční náklady jsou zhruba 300 až 400 milionů korun. Informovali o tom starosta městské části Jakub Stárek (ODS) a statutární místostarosta Petr Prokop (STAN).

Ve sportovně-rekreačním areálu Petynka, který provozuje servisní firma Prahy 6 SNEO, má vzniknout zastřešený bazén, plavecký pětadvacetimetrový bazén nebo vodní svět.

„Do roka chceme připravit kompletně připravený projekt se stavebním povolením. Budeme řešit vnitřnosti, aby se do vnějšku co nejméně zasahovalo. Toto volební období by mohla začít realizace,“ sdělil stárek. Další volby budou na podzim 2026.   

Podle něj se projekt připravuje řadu let, odhadované náklady se proto postupně zvyšují. Podle Stárka by mohly být 300 až 400 milionů korun. Projekt by měl být financovaný z dotace Národní sportovní agentury, z grantů od hlavního města a z rozpočtu městské části. „S agenturou i magistrátem máme předjednané, že se budou podílet. Projekt proto ladíme společně,“ podotkl starosta.

Územní rozhodnutí k dostavbě areálu Petynka vydal Odbor výstavby Prahy 6 už dříve. Odvolala se však společnost Geosan a čekalo se na nabytí pravomocnosti.

Podle místostarosty Prokopa šestá městská část postrádá krytý bazén, který by nesloužil pouze volnočasovému vyžití, ale nabízel i kapacity pro tréninky a závody sportovních plavců nebo vodních pólistů.

„Projekt krytého bazénu na Petynce proto v tuto chvíli upravujeme tak, aby splňoval sportovní parametry požadované Národní sportovní agenturou, a zároveň abychom udrželi rozpočet celé investice v mezích, které si městská část může dovolit. Některé zbytné nákladné součásti původního projektu chceme nahradit ekonomičtějšími funkcemi,“ sdělil Prokop, podle kterého je velký důraz kladen na energetickou úspornost celého projektu a přemýšlí se i o budoucí ekonomické udržitelnosti provozu celého areálu.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru