Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rozšíření Petynky o zastřešený bazén má pravomocné rozhodnutí
Koupaliště Petynka. Foto: archiv

Rozšíření Petynky o zastřešený bazén má pravomocné rozhodnutí

Stavební úřad Prahy 6 vydal minulý týden pravomocné rozhodnutí na dostavbu a zastřešení bazénu v areálu střešovického koupaliště Petynka. Stavět by se mohlo začít do tří let, odhadované finanční náklady jsou zhruba 300 až 400 milionů korun. Informovali o tom starosta městské části Jakub Stárek (ODS) a statutární místostarosta Petr Prokop (STAN).

Ve sportovně-rekreačním areálu Petynka, který provozuje servisní firma Prahy 6 SNEO, má vzniknout zastřešený bazén, plavecký pětadvacetimetrový bazén nebo vodní svět.

„Do roka chceme připravit kompletně připravený projekt se stavebním povolením. Budeme řešit vnitřnosti, aby se do vnějšku co nejméně zasahovalo. Toto volební období by mohla začít realizace,“ sdělil stárek. Další volby budou na podzim 2026.   

Podle něj se projekt připravuje řadu let, odhadované náklady se proto postupně zvyšují. Podle Stárka by mohly být 300 až 400 milionů korun. Projekt by měl být financovaný z dotace Národní sportovní agentury, z grantů od hlavního města a z rozpočtu městské části. „S agenturou i magistrátem máme předjednané, že se budou podílet. Projekt proto ladíme společně,“ podotkl starosta.

Územní rozhodnutí k dostavbě areálu Petynka vydal Odbor výstavby Prahy 6 už dříve. Odvolala se však společnost Geosan a čekalo se na nabytí pravomocnosti.

Podle místostarosty Prokopa šestá městská část postrádá krytý bazén, který by nesloužil pouze volnočasovému vyžití, ale nabízel i kapacity pro tréninky a závody sportovních plavců nebo vodních pólistů.

„Projekt krytého bazénu na Petynce proto v tuto chvíli upravujeme tak, aby splňoval sportovní parametry požadované Národní sportovní agenturou, a zároveň abychom udrželi rozpočet celé investice v mezích, které si městská část může dovolit. Některé zbytné nákladné součásti původního projektu chceme nahradit ekonomičtějšími funkcemi,“ sdělil Prokop, podle kterého je velký důraz kladen na energetickou úspornost celého projektu a přemýšlí se i o budoucí ekonomické udržitelnosti provozu celého areálu.


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

23. července 2024 v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru