Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline
Na ploše s trávníkem u stanice metra Střížkov bude realizováno prodloužení parku Přátelství. Foto: archiv P9

Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline

Stavební práce a výsadbu zeleně v Parku Přátelství v Praze 9 provede zhruba za 132,8 milionu korun společnost Gardenline. Park v blízkosti stanice metra Střížkov se tak rozšíří o plochu, kde je park dlouhodobě plánovaný. Hotovo by mělo být v roce 2022. Vyplývá to z usnesení rady deváté městské části a z dokumentů k veřejným zakázkám k rozšíření parku.

Gardenline stávající travnaté nezastavěné městské pozemky mezi ulicemi Vysočanská, Jiřetínská, Jablonecká a Lovosická osadí stromy a další vegetací. Pro zálivku zeleně se bude používat nová podzemní retenční nádrž. Plochu o rozloze zhruba 42 metrů čtverečních u stanice metra, na níž je nyní několik cest pro pěší a která se příležitostně využívá pro konání kulturních akcí, stavebníci doplní o osvětlení a nové cesty.

Součástí rozšířeného parku bude podle projektu dětské hřiště a amfiteátr s vodními střiky, který bude v zimním období sloužit jako ledová plocha pro bruslení. Cílem vodních prvků je mimo jiné navázat na myšlenku krajinářského architekta Otakara Kuči, který chtěl na Proseku vytvořit zelenou oázu.

Výstavbu doplní dva menší objekty, v nichž bude zázemí pro správce parku a stánek s dřevěnou pergolou pro celoroční prodej občerstvení. Prodloužený Park Přátelství bude směrem k Lovosické ulici ukončovat val s výsadbou stromů a keřů.

Firma Gardenline vyhrála veřejnou zakázku na dostavbu parku s nabídkovou cenou 109,8 milionu korun bez DPH. V ceně je péče o park v dalších třech letech. Práce by měly být hotové v příštím roce, vyplývá ze smlouvy, kterou Praha 9 a Gardenline uzavřely v polovině září.

Prahu 9, ve které žije zhruba 58 050 obyvatel, tvoří katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru