Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline
Na ploše s trávníkem u stanice metra Střížkov bude realizováno prodloužení parku Přátelství. Foto: archiv P9

Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline

Stavební práce a výsadbu zeleně v Parku Přátelství v Praze 9 provede zhruba za 132,8 milionu korun společnost Gardenline. Park v blízkosti stanice metra Střížkov se tak rozšíří o plochu, kde je park dlouhodobě plánovaný. Hotovo by mělo být v roce 2022. Vyplývá to z usnesení rady deváté městské části a z dokumentů k veřejným zakázkám k rozšíření parku.

Gardenline stávající travnaté nezastavěné městské pozemky mezi ulicemi Vysočanská, Jiřetínská, Jablonecká a Lovosická osadí stromy a další vegetací. Pro zálivku zeleně se bude používat nová podzemní retenční nádrž. Plochu o rozloze zhruba 42 metrů čtverečních u stanice metra, na níž je nyní několik cest pro pěší a která se příležitostně využívá pro konání kulturních akcí, stavebníci doplní o osvětlení a nové cesty.

Součástí rozšířeného parku bude podle projektu dětské hřiště a amfiteátr s vodními střiky, který bude v zimním období sloužit jako ledová plocha pro bruslení. Cílem vodních prvků je mimo jiné navázat na myšlenku krajinářského architekta Otakara Kuči, který chtěl na Proseku vytvořit zelenou oázu.

Výstavbu doplní dva menší objekty, v nichž bude zázemí pro správce parku a stánek s dřevěnou pergolou pro celoroční prodej občerstvení. Prodloužený Park Přátelství bude směrem k Lovosické ulici ukončovat val s výsadbou stromů a keřů.

Firma Gardenline vyhrála veřejnou zakázku na dostavbu parku s nabídkovou cenou 109,8 milionu korun bez DPH. V ceně je péče o park v dalších třech letech. Práce by měly být hotové v příštím roce, vyplývá ze smlouvy, kterou Praha 9 a Gardenline uzavřely v polovině září.

Prahu 9, ve které žije zhruba 58 050 obyvatel, tvoří katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru