Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline
Na ploše s trávníkem u stanice metra Střížkov bude realizováno prodloužení parku Přátelství. Foto: archiv P9

Rozšíření Parku Přátelství v Praze 9 by mělo být hotovo za rok, práce provede firma Gardenline

Stavební práce a výsadbu zeleně v Parku Přátelství v Praze 9 provede zhruba za 132,8 milionu korun společnost Gardenline. Park v blízkosti stanice metra Střížkov se tak rozšíří o plochu, kde je park dlouhodobě plánovaný. Hotovo by mělo být v roce 2022. Vyplývá to z usnesení rady deváté městské části a z dokumentů k veřejným zakázkám k rozšíření parku.

Gardenline stávající travnaté nezastavěné městské pozemky mezi ulicemi Vysočanská, Jiřetínská, Jablonecká a Lovosická osadí stromy a další vegetací. Pro zálivku zeleně se bude používat nová podzemní retenční nádrž. Plochu o rozloze zhruba 42 metrů čtverečních u stanice metra, na níž je nyní několik cest pro pěší a která se příležitostně využívá pro konání kulturních akcí, stavebníci doplní o osvětlení a nové cesty.

Součástí rozšířeného parku bude podle projektu dětské hřiště a amfiteátr s vodními střiky, který bude v zimním období sloužit jako ledová plocha pro bruslení. Cílem vodních prvků je mimo jiné navázat na myšlenku krajinářského architekta Otakara Kuči, který chtěl na Proseku vytvořit zelenou oázu.

Výstavbu doplní dva menší objekty, v nichž bude zázemí pro správce parku a stánek s dřevěnou pergolou pro celoroční prodej občerstvení. Prodloužený Park Přátelství bude směrem k Lovosické ulici ukončovat val s výsadbou stromů a keřů.

Firma Gardenline vyhrála veřejnou zakázku na dostavbu parku s nabídkovou cenou 109,8 milionu korun bez DPH. V ceně je péče o park v dalších třech letech. Práce by měly být hotové v příštím roce, vyplývá ze smlouvy, kterou Praha 9 a Gardenline uzavřely v polovině září.

Prahu 9, ve které žije zhruba 58 050 obyvatel, tvoří katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic.


Autor: ČTK

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru