dnes
Úterý - snih-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Rozšířené obchodní Centrum Chodov se otevírá, nabídne 300 obchodů a 40 restaurací
Obchodní Centrum Chodov přivítá ve své nové části zákazníky ve středu 11. října.

Rozšířené obchodní Centrum Chodov se otevírá, nabídne 300 obchodů a 40 restaurací

Do výstavby nové části obchodního Centra Chodov investoval jeho vlastník Unibail-Rodamco 170 milionů eur (4,4 miliardy korun). Pražské nákupní centrum, jehož nová část se ve středu 11. října otevře veřejnosti, nabídne 300 obchodů a 40 restaurací. Centrum se v průběhu úprav rozrostlo z 61 000 na 102 266 metrů čtverečních, což ho řadí mezi největší obchodní centra v ČR.

„Naší snahou bylo dát Centru Chodov další rozměr, posunout ho na vyšší úroveň. Chtěli jsme vytvořit nejen komerční, ale i volnočasovou destinaci s významem pro celý region, jež bude navíc plně odpovídat standardům 21. století. Pevně věřím, že pro návštěvníky dneškem začíná nová éra v oblasti nakupování a zábavy,“ uvedl Arnaud Burlin, ředitel Unibail-Rodamco pro střední a východní Evropu.  Rozšířené centrum nabídne 3433 parkovacích míst.

Design exteriérů pochází z dílny renomovaného britského studia Benoy, za interiéry potom stojí firma Saguez & Partners. Projekt v nedávné době obdržel prestižní certifikát BREEAM s úrovní Excellent ve fázi „Design“. Tento výsledek je vůbec nejlepším hodnocením pro obchodní centrum u nás.

Nové prostory obohacují unikátní designové prvky jako například lustr od věhlasného českého výrobce Lasvit, který je replikou inspirovanou slavnými lustry ze světových oper a divadel.

Zajímavá je interaktivní instalace od holandského studia Drift složená z textilních květin, jež se díky speciální technologii otevírají a uzavírají v závislosti na pohybu návštěvníků v prostoru pod nimi.
 
Vedle populárních a etablovaných značek naleznou zákazníci v novém Centru Chodov také ty, které zde odstartují své působení na českém trhu. Jedná se například o Zara Home, Oysho, AX (Armani Exchange), Yamamay, Boux Avenue, AW Lab a další. Exkluzivní součástí centra je inovativní koncept The Designer Gallery, prostor prezentující v designovém prostředí přední zahraniční i lokální značky.

Jejím srdcem je Concept Store Czech Labels & Friends, který nabízí desítky českých značek a autorských kolekcí návrhářů. The Designer Gallery nabídne řadu prémiových služeb, pravidelné animace či workshopy pro fashion komunitu.

cinema-city-chodov V centru funguje od března rozlehlá restaurační zóna Grand Kitchen. Vedle ní zahajuje provoz kino Cinema City. Se svými 18 sály využívajícími nejnovější digitální technologie, včetně tří VIP sálů s luxusními službami a 4DX kinosálem, je nyní největším a nejmodernějším multiplexem v České republice. Filmy v něm může současně sledovat více než 2600 diváků.

Největším obchodním centrem v Česku zůstává OC Letňany, které nabízí přes 180 obchodů na ploše přes 125 000 metrů čtverečních. Letos by mělo v zemi přibýt 57 000 metrů čtverečních plochy nákupních center.

Celková plocha nákupních center v ČR dosáhla na začátku letošního roku 1,63 milionu metrů čtverečních. Se započítáním supermarketů, hypermarketu a kin, které jsou součástí center, je to 2,51 milionu metrů čtverečních.


Od roku 2012 v ČR klesá podíl ztrátových firem

Včera v 11:52

Podíl ztrátových firem mezi společnostmi, které v posledních deseti letech vykázaly tržby a zveřejnily finanční výkazy, byl v roce 2017 na nejnižší úrovni. S rostoucími tržbami firem klesá podíl ztrátových subjektů. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje...

Další články
Nahoru