dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C

Rozsáhlé úpravy MŠ Kostelní zahájeny

Tento týden se uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene v MŠ Kostelní, kterým byla zahájena největší letošní investice do oblasti školství v Praze 7. Rozsáhlé stavební úpravy MŠ Kostelní budou probíhat až do léta příštího roku. Nová přístavba rozšíří kapacitu mateřské školy od září 2014.

Po úpravách dostane školka zcela nový, netradiční a moderní vzhled. Ve školce bude zároveň realizována přístavba nového pavilonu se dvěma třídami pro 56 dětí. Úprav se dočká také jídelna, herny a další interiéry školky.

V rámci plánovaných úprav bude na pozemku mateřské školy postaven nový přízemní pavilon, který bude se stávajícím objektem propojen prosklenou spojovací chodbou. V pavilonu budou situována dvě oddělení pro 56 dětí.

Každé oddělení bude zahrnovat vstupní prostory, šatnu, umývárnu a WC pro děti, šatnu učitelek, hernu, pracovnu a prostor pro výtvarnou činnost. V suterénu bude technické zázemí a sklady. Rovněž zde bude umístěna pec pro vypalování keramiky.

Další úpravy doznají prostory stávajících heren, pracoven, šaten i sociálního zařízení. S ohledem na navýšenou kapacitu školky dojde také k rozšíření jídelny o přilehlé atrium.

Do školky bude rovněž pořízen nový mobiliář a veškeré interiéry budou nově vymalovány. Zásadních úprav se dočká rovněž exteriér budovy, který získá výrazné moderní architektonické řešení.

Celkové plánované náklady na rekonstrukci MŠ Kostelní činí 29,5 mil. Kč bez DPH. 15 mil. Kč pokryje dotace hl. m. Prahy. Stavební práce zde budou v několika etapách probíhat do srpna 2014. Nově zrekonstruovaná a rozšířená školka bude k dispozici pro školní rok 2014/2015.


Vánoce s Klokanem na stadionu

Dnes v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Praha 2: Kryt na Folimance v sobotu naposledy

Dnes v 10:58

Městská část Praha 2 po celý rok 2017 umožnila navštívit kryt civilní ochrany Folimanka. Poslední – dvanáctá – letošní prohlídka je plánována na sobotu 16. prosince od 9 do 15 hodin i s malým předvánočním občerstvením.

Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Dnes v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Dnes v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Dnes v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Dnes v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Dnes v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Dnes v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Dnes v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Vánoční SLOU Fashion Days

Dnes v 07:00

První vánoční SLOU Fashion Days 15. a 16. prosince na Smetanově nábřeží.

Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru