dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Rozsáhlá informační a vzdělávací kampaň: v metropoli začínají oslavy Dne Země 2014
Zájemci se dozví více o sběrných nádobách na různé odpady. Ilustrační foto: archiv

Rozsáhlá informační a vzdělávací kampaň: v metropoli začínají oslavy Dne Země 2014

Hlavní město Praha pořádá v rámci oslav svátku Dne Země rozsáhlou informačně–vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí. Začíná dnes v Horních Počernicích a bude probíhat až do 16. května na území Městských částí Praha 1 až 22.

Nosným tématem bude stejně jako v předchozích letech problematika třídění a recyklace odpadů a letos ještě navíc tématika rodinných farem v rámci vyhlášení Mezinárodního roku rodinných farem.

Díky spolupráci s městskými částmi, se svozovými společnostmi a dalšími organizacemi nabídne kampaň nejen informační akce, ale také soutěžní a zábavné programy pro děti i dospělé. Pražané také budou mít příležitost dozvědět se více o přírodě v okolí jejich bydliště a o tom, jak mohou sami tuto přírodu chránit.

V jednotlivých městských částech bude v určený den zhruba od 10 do 18 hodin informační stánek, kde se budou soustřeďovat všestranné informační aktivity k problematice ochrany životního prostředí v Praze.

K dispozici budou různé informační materiály týkající se problematiky odpadů, zeleně, vody a využívání energie. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si ukázky sběrných nádob a příslušné svozové techniky.

Budou mít k dispozici barevnou velkoplošnou mapu „Praha a odpady“ s uvedením sběrných dvorů, provozů na zpracování odpadů a kontaktů na svozové společnosti. Mohou si prohlédnout velkoformátovou mapu Prahy s vybranými pravidelnými farmářskými trhy, kde bude uvedeno místo a doba konání trhů.

Pro dospělé návštěvníky bude připraven zajímavý kviz na téma soukromé zemědělství a děti se zase dozví, jak probíhá proces výroby chleba od sklizně obilí až po samotný chléb nebo jak se zpracovává vlna.

Na každém stánku bude připraven bohatý program pro děti a dospělé, budou probíhat tématicky zaměřené hry a soutěže realizované kvalifikovanými lektory Ekocentra Koniklec, o.p.s. Řada městských částí se ke kampani připojuje svým vlastním programem.

Informačně – vzdělávací kampaň pro veřejnost v rámci oslav Dne Země 2014, 10. dubna až 16. května

pozvanka-den-zeme-nahled


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru