dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Rozsáhlá bezpečnostní akce v Praze 10 odhalila porušení zákona

Rozsáhlá bezpečnostní akce v Praze 10 odhalila porušení zákona

V rámci rozsáhlé bezpečnostní akce s krycím názvem Double byly zjištěny problémy v souvislosti s prodejem lihovin a porušení hygienických předpisů ve třech ubytovnách. Zjištěno bylo i opakované porušení zákona o odpadech ve dvou sběrnách. V dalších dvou případech byl porušen zákon o pobytu cizinců.    

„V rámci zajišťování větší bezpečnosti naší městské části jsme tuto akci zorganizovali ve spolupráci s celníky, policisty, hasiči, hygieny a pracovníků našich dotčených odborů. Snažíme se takto pravidelně zaměřit na problémové oblasti a místa jako jsou ubytovny, squaty, sběrné suroviny, ale i večerky a podobně," popisovala místostarostka městské části Praha 10 Radmila Kleslová (ANO) smysl akce.

Celkem bylo během akce zkontrolováno 35 objektů, 158 osob, 34 cizinců a 18 vozidel. „Kontrolami bylo zjištěno i několik případů porušení zákona při prodeji lihovin – chybějící nebo poškozené kolky na lahvích, v jednom případě nebyl prodejce ani majitel držitelem koncese pro prodej lihovin,“ upřesnila místostarostka Kleslová.

Zjištěné případy budou následně ještě řešeny.  Podle Kleslové se ukazuje, že na základě zjištěných skutečností mají tyto akce smysl a i z pohledu prevence přispívají ke zlepšování bezpečnosti v Praze 10.

   


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru