dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražský život

Rozpočet Prahy 2: Nejvíce prostředků půjde do školství, bytových domů a klimatizace úřadu

Praha 2 bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši 520 milionů korun. Zastupitelstvo městské části schválilo rozpočet na letošní rok na svém zasedání včerejším zasedání s tím, že příjmy jsou navrženy ve výši 365 milionů korun. Pro vyrovnané hospodaření budou použity finanční prostředky z úspor hospodaření z předešlých let ve výši 155 milionů.

Největší finanční prostředky směřují do oblasti školství (více než 40 milionů korun), do bytového hospodářství (rovněž více než 40 milionů korun) a po deseti letech i do oprav, údržby a dobudování klimatizace v budově úřadu městské části (téměř 20 milionů korun).

Peníze z rozpočtu městské části budou poskytnuty například na zdravotně technické instalace a sociální zařízení v základních a mateřských školách a dále na zkvalitnění bytových domů svěřených do majetku městské části.

Kapitálové výdaje se dále zaměřují zejména na péči o vzhled městské části a veřejnou zeleň, péči o domovní fond a obnovu kulturních památek. V letošním roce tak bude zahájena například oprava pomníku Benedikta Roezla na Karlově náměstí, další etapa rekonstrukce Riegrových sadů či rekonstrukce školního hřiště MŠ Slovenská.

Celkem 16 milionů korun bude využito na zvelebení městských parků a veřejných prostranství, včetně rekonstrukce parku Folimanka s vybudováním pěší promenády podél novoměstských hradeb v rámci projektu Sluneční stráň. Více než 5 milionů korun bude investováno do objektů, jež slouží poskytování sociální péče.

Celý rozpočet bude zveřejněn na webových stránkách městské části www.praha 2.cz. „Již druhým rokem máme na webových stránkách naší městské části rozklikávací rozpočet, díky němuž si každý občan z pohodlí svého domova může vyhledat jednotlivé položky příjmů a výdajů naší městské části. Tato webová aplikace se každý měsíc aktualizuje a zobrazuje údaje i zpětně až do roku 2012,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, v jehož gesci je oblast financí a dopravy.


Další články
Nahoru