dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
20°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
21°C
pozítří
Sobota - bourky
22°C
Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný

Radnice Prahy 13 by letos měla hospodařit s příjmy a výdaji zhruba 408,9 milionu koruj. Na investice plánuje vydat více než 30 milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní městské části. Rozpočet bude projednávat zastupitelstvo příští týden. Loni zastupitelé schválili rozpočet s příjmy a výdaji 431 milionů korun.

Běžné výdaje jsou naplánované na 378,4 milionu korun. Nejvíc peněz je určeno na provoz úřadu a chod samosprávy. Investiční výdaje dosahují v návrhu rozpočtu 30,5 milionu korun.

Radnice by měla investovat například do rekonstrukce kuchyně v ZŠ Janského a do budování nových parkovacích stání. Počítáno je i s opravami cyklotras či s modernizací herních a sportovních prvků na území Prahy 13.

Daňové příjmy by měly dosáhnout asi 52,3 milionu a nedaňové téměř 3,3 milionu korun. Proti roku 2019 je objem daňových příjmů snížený o 280 000 korun, a to z důvodu zrušení pobytových poplatků a poplatku z ubytovací kapacity.

V příjmech by měla městská část získat finance z takzvaných transferů, tedy převodů ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Nejvíce peněz by měla městská část dostat od magistrátu, a to téměř 245 milionů korun. Transfer z magistrátu je o 10,644 milionu korun vyšší oproti roku 2019.

Praha 13, ve které žije zhruba 62 570 obyvatel, je na západě hlavního města. Městská část zahrnuje většinu Stodůlek a části Jinonic, Třebonic a Řeporyjí, většinu jejího území tvoří sídliště Jihozápadní město.


Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Dnes v 09:21

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

14. července 2020 v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

14. července 2020 v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

14. července 2020 v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru