dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - prehanky-snih
4°C
pozítří
Středa - jasno
6°C
Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný

Radnice Prahy 13 by letos měla hospodařit s příjmy a výdaji zhruba 408,9 milionu koruj. Na investice plánuje vydat více než 30 milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní městské části. Rozpočet bude projednávat zastupitelstvo příští týden. Loni zastupitelé schválili rozpočet s příjmy a výdaji 431 milionů korun.

Běžné výdaje jsou naplánované na 378,4 milionu korun. Nejvíc peněz je určeno na provoz úřadu a chod samosprávy. Investiční výdaje dosahují v návrhu rozpočtu 30,5 milionu korun.

Radnice by měla investovat například do rekonstrukce kuchyně v ZŠ Janského a do budování nových parkovacích stání. Počítáno je i s opravami cyklotras či s modernizací herních a sportovních prvků na území Prahy 13.

Daňové příjmy by měly dosáhnout asi 52,3 milionu a nedaňové téměř 3,3 milionu korun. Proti roku 2019 je objem daňových příjmů snížený o 280 000 korun, a to z důvodu zrušení pobytových poplatků a poplatku z ubytovací kapacity.

V příjmech by měla městská část získat finance z takzvaných transferů, tedy převodů ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Nejvíce peněz by měla městská část dostat od magistrátu, a to téměř 245 milionů korun. Transfer z magistrátu je o 10,644 milionu korun vyšší oproti roku 2019.

Praha 13, ve které žije zhruba 62 570 obyvatel, je na západě hlavního města. Městská část zahrnuje většinu Stodůlek a části Jinonic, Třebonic a Řeporyjí, většinu jejího území tvoří sídliště Jihozápadní město.


Praha 8: Na účtu pro boj proti koronaviru je více než 160 tisíc korun

Dnes v 10:13

Na radnici Prahy 8 se obrátili občané s přáním pomoci v současné epidemiologické situaci formou finančního příspěvku.

Praha 6 objednala a koupila roušky a respirátory

Dnes v 07:47

Ochranné pomůcky Praha 6 objednala a koupila v Hongkongu za něco přes 3 miliony korun. Dorazilo 9 tisíc respirátorů a 150 tisíc roušek, které radnice posílá dál, do domovů seniorů v Praze 6 – seniorům a personálu, který se o ohrožené seniory stará, do domů s pečovatelskou službou a pečovatelům,...

Odběry k testům na COVID-19 bude vinohradská nemocnice dělat ve stanu

Včera ve 21:50

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady dnes zahájila zkušební provoz vyšetřovacího stanu pro lidi, kteří mají doporučení k odběru na testování na koronavirus. Plně by stan měl fungovat od úterý.

Praha 4 odložila splatnost nájemného

Včera v 07:49

Rada městské části Praha 4 rozhodla minulý týden o pomoci podnikatelům a živnostníkům. Schválila odklad splatnosti nájemného nájemcům nebytových prostorů ve správě městské části Praha 4, kteří byli postiženým krizovými opatřeními.

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

27. března 2020 v 09:10

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Praha 21 se připojila k Mobilnímu rozhlasu

26. března 2020 v 15:14

Mobilní rozhlas je nástroj pro sdělování okamžitých a praktických informací veřejnosti. V tuto chvíli jde o nejrozšířenější aplikaci určenou pro moderní komunikaci města a obcí s občany – aktuálně jej používá více jak 600 českých samospráv a 300 000 lidí. Jedná se o systém, který má silné zázemí a...

Další články
Nahoru