Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Rozpočet Prahy 13 na letošní rok má být vyrovnaný

Radnice Prahy 13 by letos měla hospodařit s příjmy a výdaji zhruba 408,9 milionu koruj. Na investice plánuje vydat více než 30 milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní městské části. Rozpočet bude projednávat zastupitelstvo příští týden. Loni zastupitelé schválili rozpočet s příjmy a výdaji 431 milionů korun.

Běžné výdaje jsou naplánované na 378,4 milionu korun. Nejvíc peněz je určeno na provoz úřadu a chod samosprávy. Investiční výdaje dosahují v návrhu rozpočtu 30,5 milionu korun.

Radnice by měla investovat například do rekonstrukce kuchyně v ZŠ Janského a do budování nových parkovacích stání. Počítáno je i s opravami cyklotras či s modernizací herních a sportovních prvků na území Prahy 13.

Daňové příjmy by měly dosáhnout asi 52,3 milionu a nedaňové téměř 3,3 milionu korun. Proti roku 2019 je objem daňových příjmů snížený o 280 000 korun, a to z důvodu zrušení pobytových poplatků a poplatku z ubytovací kapacity.

V příjmech by měla městská část získat finance z takzvaných transferů, tedy převodů ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Nejvíce peněz by měla městská část dostat od magistrátu, a to téměř 245 milionů korun. Transfer z magistrátu je o 10,644 milionu korun vyšší oproti roku 2019.

Praha 13, ve které žije zhruba 62 570 obyvatel, je na západě hlavního města. Městská část zahrnuje většinu Stodůlek a části Jinonic, Třebonic a Řeporyjí, většinu jejího území tvoří sídliště Jihozápadní město.


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru