Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Oblíbenost Centrálního parku v Praze 13 parku přináší i negativa. Správci se v poslední době potýkají se zvýšeným objemem odpadu po návštěvnících, a proto radnice navýšila svozy vyvážení odpadkových košů.

„Péče o zeleň a úpravy travnaté plochy jsou naší standardní povinností, stejně jako péče o dětská hřiště, lavičky a další prvky, které mají návštěvníci parku k dispozici. Aktuálně bohužel řešíme zvýšené množství odpadků, které parku neprospívají. V Centrálním parku se nachází celkem 80 košů na drobné formy odpadků. Ale ty jsou často přeplněné. Proto jsme se rozhodli navýšit četnost svozu z parku na téměř dvojnásobek,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Bylo by velmi žádoucí, aby návštěvníci byli ohleduplnější. Věřím, že když uvidí přeplněný koš, odpadky odnesou do jiného a nebudou vytvářet hromady kolem,“ dodal.

Během covidové pandemie se změnilo mnohé, například způsoby stravování. Mnoho lidí si zvyklo nosit jídlo v obalech s sebou do parku, takže v koších končí velké krabice od pizzy, plastové lahve i krabičky z restaurací. To, co má končit v tříděném odpadu, tak zbytečně zaplňuje parkové koše.

 

 


Autor: TZ, red

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru