Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Oblíbenost Centrálního parku v Praze 13 parku přináší i negativa. Správci se v poslední době potýkají se zvýšeným objemem odpadu po návštěvnících, a proto radnice navýšila svozy vyvážení odpadkových košů.

„Péče o zeleň a úpravy travnaté plochy jsou naší standardní povinností, stejně jako péče o dětská hřiště, lavičky a další prvky, které mají návštěvníci parku k dispozici. Aktuálně bohužel řešíme zvýšené množství odpadků, které parku neprospívají. V Centrálním parku se nachází celkem 80 košů na drobné formy odpadků. Ale ty jsou často přeplněné. Proto jsme se rozhodli navýšit četnost svozu z parku na téměř dvojnásobek,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Bylo by velmi žádoucí, aby návštěvníci byli ohleduplnější. Věřím, že když uvidí přeplněný koš, odpadky odnesou do jiného a nebudou vytvářet hromady kolem,“ dodal.

Během covidové pandemie se změnilo mnohé, například způsoby stravování. Mnoho lidí si zvyklo nosit jídlo v obalech s sebou do parku, takže v koších končí velké krabice od pizzy, plastové lahve i krabičky z restaurací. To, co má končit v tříděném odpadu, tak zbytečně zaplňuje parkové koše.

 

 


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru