Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Rozmohl se nám tady v Centrálním parku takový nešvar

Oblíbenost Centrálního parku v Praze 13 parku přináší i negativa. Správci se v poslední době potýkají se zvýšeným objemem odpadu po návštěvnících, a proto radnice navýšila svozy vyvážení odpadkových košů.

„Péče o zeleň a úpravy travnaté plochy jsou naší standardní povinností, stejně jako péče o dětská hřiště, lavičky a další prvky, které mají návštěvníci parku k dispozici. Aktuálně bohužel řešíme zvýšené množství odpadků, které parku neprospívají. V Centrálním parku se nachází celkem 80 košů na drobné formy odpadků. Ale ty jsou často přeplněné. Proto jsme se rozhodli navýšit četnost svozu z parku na téměř dvojnásobek,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Bylo by velmi žádoucí, aby návštěvníci byli ohleduplnější. Věřím, že když uvidí přeplněný koš, odpadky odnesou do jiného a nebudou vytvářet hromady kolem,“ dodal.

Během covidové pandemie se změnilo mnohé, například způsoby stravování. Mnoho lidí si zvyklo nosit jídlo v obalech s sebou do parku, takže v koších končí velké krabice od pizzy, plastové lahve i krabičky z restaurací. To, co má končit v tříděném odpadu, tak zbytečně zaplňuje parkové koše.

 

 


Autor: TZ, red

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

6. prosince 2022 v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru