dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Rozkol v Trojkoalici? STAN se obává levicové radikalizace Strany zelených vedené Stropnickým
Pražský zastupitel Matěj Stropnický se stal před pár dny předsedou Strany zelených. Foto: Jindřich Dvořák

Rozkol v Trojkoalici? STAN se obává levicové radikalizace Strany zelených vedené Stropnickým

Vedení hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se obává levicové radikalizace Strany zelených pod vedením nového předsedy Matěje Stropnického kvůli jeho výrokům. Neznamená to ale zatím přehodnocení společné účasti například v pražské Trojkoalici, do níž patří ještě lidovci.

STAN si ovšem chce se Zelenými o dalším směřování promluvit, uvedl dnes úřadující předseda hnutí Petr Gazdík. Stropnický ČTK řekl, že nebude vyjádření STAN komentovat.

Gazdík reagoval na vyjádření nového šéfa Strany zelených, který o sobě v prohlášení před svým zvolením uvedl, že nechce být středovým politikem. „Zelení jsou radikální strana, protože se naše kritika dotýká samé podstaty současného světového systému," uvedl také Stropnický.

Anketa

Bude se podle vás Strana zelených pod vedením Matěje Stropnického levicově radikalizovat?

20.4%
(20.4%)
64.8%
(64.8%)
14.8%
(14.8%)
Na těchto výrocích i dalších výrocích je podle Gazdíka patrný posun až do extrémně levicové části politického spektra. „Z našeho pohledu se Strana zelených posunula někam nalevo od (předsedy KSČM) Vojtěcha Filipa," řekl šéf STAN novinářům.

Hnutí podle něj uzavíralo spojenectví se zelenými jako středovou stranou s orientací na ekologicky smýšlející voliče, což by se v případě naplnění slov Stropnického změnilo. Hnutí chce proto věnovat zvýšenou pozornost nejen výrokům nového předsedy Zelených, ale zejména praktickým politickým krokům této strany.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru