dnes
Pondělí - zatazeno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Rozhovor: Recept na imunitu se jmenuje KOMBE

Rozhovor: Recept na imunitu se jmenuje KOMBE

Chcete se cítit lépe, mít více energie, nastartovat spalování, zbavit se kocoviny a povzbudit libido? Pak vyzkoušejte Kombe! Čaj Kombe obsahuje ten nejúčinnější ženšen na světě a díky přidané jujubě se jedná o unikátní složení na českém trhu. Ženšen pravý je jednou z nejprostudovanějších bylin na světě a existuje na něj nejvíce klinických dat. Ten nejúčinnější ženšen pochází z Koreje a právě odsud jej začala MgA. Líbou Drdákovou s PharmDr. Luci Havlíkovou dovážet, kterou jsme vyzpovídali.

Proč právě ženšen a proč z Koreji?
Existuje mnoho druhů ženšenu, ale ten nejlepší a nejúčinnější ženšen se dá vypěstovat díky klimatickým podmínkám pouze v Koreji, v oblasti Punggi. Díky epidemiologické studii bylo prokázáno, že u osob, které dlouhodobě ženšen užívaly, byl v průměru až o 50 % snížen výskyt různých onkologických onemocnění. A to už je opravdu zajímavé číslo. A není to všechno. Ženšen funguje na vrásky, zmírňuje kocovinu, nabudí libido. A co je nejdůležitější, ženšen právně reguluje náš imunitní systém, který je vlivem neustálého stresu potlačen a tím správně nevykonává svou funkci. Proto naše tělo nestíhá opravovat chyby a v čase se začnou projevovat problémy. Takto vznikají civilizační nemoci jako cukrovka, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, ucpávají se cévy a nejhorším scénářem jsou nádorová onemocnění. Těch účinků ženšenu je celá řada.

Komu je čaj určen? Je opravdu pro všechny či existují nějaké výjimky?
Kombe je určeno všem, kterým na sobě záleží. V Koreji ho pijí všichni. U nás je díky legislativě doporučován od dvanácti let. Nedoporučuje se pouze těhotným a kojícím ženám a opatrnosti je potřeba u pacientů s warfarinem.

Jaké jsou účinky KOMBE?
Čaj Kombe je unikátní kombinací ženšenu a jujuby. Jiný podobný doplněk stravy u nás nenajdete a to byl také důvod, proč jsme jej dovezly. Unikátní je proto, že obě rostliny svým spojením násobí jednotlivé účinky. Pro představu tato kombinace obsahuje na 180 účinných látek. Všechny účinky a na co všechno se dá ženšenový čaj užívat, se dozvíte na www.kombe.cz. Já Kombe piju zejména proto, že mne nabudí a dodá mi energii. Je mým každodenním rituálem, na který se vždy těším, neboť součástí mé práce je studium odborných textů a já se díky Kombe lépe soustředím. Také ráda a intenzivně cvičím. Před každým tréninkem si vypiji šálek a podávám lepší fyzický výkon, více se potím a lépe spaluji. Cítím velký rozdíl, když si Kombe před cvičením nestihnu dát. A od té doby, co čaj piji, se mi vyhýbají rýmy, kašle, nachlazení. Jsem upřímně ráda, že se nám povedlo najít tento zázrak a dát lidem možnost být zdravější a šťastnější.

Jak čaj Kombe chutná?
Chuť čaje Kombe se těžko popisuje. Ženšenový kořen má příjemné a velmi specifické aroma s typickou temperamentní a hlubokou chutí. Při ochutnávkách jsem často slýchala slova zemitý, lesní, buket dubových sudů, medový, s příchutí javorového sirupu. Většina lidí, která jej ochutnala poprvé, byla příjemně překvapena, že i zdravé věci mohou chutnat skvěle.

pharm-dr-lucia-havlikova-spolumajitelka-pure-district-d Proč je Kombe granulovaný?
Protože je to praktické! Hledali jsme takový produkt, který bude zákazníky bavit. Nebudou jej užívat, protože musí (což evokují všechny kapsle a tablety), ale protože chtějí. Tím, že je Kombe baleno v sáčcích, využijete jej nejen doma, ale i v práci nebo na cestách. Příprava je velmi jednoduchá. Obsah sáčku rozpusťte v 80 ml horké (ne vroucí) vody, tak jej pijí Korejci. Můžete si jej samozřejmě rozmíchat i ve větším poměru. Účinky se tak nesníží.

PharmDr. Lucia Havlíková, Pure District, www.puredistrict.cz

Vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Pracovala u různých farmaceutických společností v oblasti onkologie, revmatologie, dermatologie a interny jako medicínský poradce. Díky své práci má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví.


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

Včera v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru