dnes
Pátek - oblacno
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Rozhovor: Recept na imunitu se jmenuje KOMBE

Rozhovor: Recept na imunitu se jmenuje KOMBE

Chcete se cítit lépe, mít více energie, nastartovat spalování, zbavit se kocoviny a povzbudit libido? Pak vyzkoušejte Kombe! Čaj Kombe obsahuje ten nejúčinnější ženšen na světě a díky přidané jujubě se jedná o unikátní složení na českém trhu. Ženšen pravý je jednou z nejprostudovanějších bylin na světě a existuje na něj nejvíce klinických dat. Ten nejúčinnější ženšen pochází z Koreje a právě odsud jej začala MgA. Líbou Drdákovou s PharmDr. Luci Havlíkovou dovážet, kterou jsme vyzpovídali.

Proč právě ženšen a proč z Koreji?
Existuje mnoho druhů ženšenu, ale ten nejlepší a nejúčinnější ženšen se dá vypěstovat díky klimatickým podmínkám pouze v Koreji, v oblasti Punggi. Díky epidemiologické studii bylo prokázáno, že u osob, které dlouhodobě ženšen užívaly, byl v průměru až o 50 % snížen výskyt různých onkologických onemocnění. A to už je opravdu zajímavé číslo. A není to všechno. Ženšen funguje na vrásky, zmírňuje kocovinu, nabudí libido. A co je nejdůležitější, ženšen právně reguluje náš imunitní systém, který je vlivem neustálého stresu potlačen a tím správně nevykonává svou funkci. Proto naše tělo nestíhá opravovat chyby a v čase se začnou projevovat problémy. Takto vznikají civilizační nemoci jako cukrovka, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, ucpávají se cévy a nejhorším scénářem jsou nádorová onemocnění. Těch účinků ženšenu je celá řada.

Komu je čaj určen? Je opravdu pro všechny či existují nějaké výjimky?
Kombe je určeno všem, kterým na sobě záleží. V Koreji ho pijí všichni. U nás je díky legislativě doporučován od dvanácti let. Nedoporučuje se pouze těhotným a kojícím ženám a opatrnosti je potřeba u pacientů s warfarinem.

Jaké jsou účinky KOMBE?
Čaj Kombe je unikátní kombinací ženšenu a jujuby. Jiný podobný doplněk stravy u nás nenajdete a to byl také důvod, proč jsme jej dovezly. Unikátní je proto, že obě rostliny svým spojením násobí jednotlivé účinky. Pro představu tato kombinace obsahuje na 180 účinných látek. Všechny účinky a na co všechno se dá ženšenový čaj užívat, se dozvíte na www.kombe.cz. Já Kombe piju zejména proto, že mne nabudí a dodá mi energii. Je mým každodenním rituálem, na který se vždy těším, neboť součástí mé práce je studium odborných textů a já se díky Kombe lépe soustředím. Také ráda a intenzivně cvičím. Před každým tréninkem si vypiji šálek a podávám lepší fyzický výkon, více se potím a lépe spaluji. Cítím velký rozdíl, když si Kombe před cvičením nestihnu dát. A od té doby, co čaj piji, se mi vyhýbají rýmy, kašle, nachlazení. Jsem upřímně ráda, že se nám povedlo najít tento zázrak a dát lidem možnost být zdravější a šťastnější.

Jak čaj Kombe chutná?
Chuť čaje Kombe se těžko popisuje. Ženšenový kořen má příjemné a velmi specifické aroma s typickou temperamentní a hlubokou chutí. Při ochutnávkách jsem často slýchala slova zemitý, lesní, buket dubových sudů, medový, s příchutí javorového sirupu. Většina lidí, která jej ochutnala poprvé, byla příjemně překvapena, že i zdravé věci mohou chutnat skvěle.

pharm-dr-lucia-havlikova-spolumajitelka-pure-district-d Proč je Kombe granulovaný?
Protože je to praktické! Hledali jsme takový produkt, který bude zákazníky bavit. Nebudou jej užívat, protože musí (což evokují všechny kapsle a tablety), ale protože chtějí. Tím, že je Kombe baleno v sáčcích, využijete jej nejen doma, ale i v práci nebo na cestách. Příprava je velmi jednoduchá. Obsah sáčku rozpusťte v 80 ml horké (ne vroucí) vody, tak jej pijí Korejci. Můžete si jej samozřejmě rozmíchat i ve větším poměru. Účinky se tak nesníží.

PharmDr. Lucia Havlíková, Pure District, www.puredistrict.cz

Vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Pracovala u různých farmaceutických společností v oblasti onkologie, revmatologie, dermatologie a interny jako medicínský poradce. Díky své práci má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví.


Do Křesla pro Fausta usedne MUDr. Pavel Klener

24. dubna 2019 v 08:50 | Aktualizováno v 09:25

Beseda z cyklu Křeslo pro Fausta se koná již tento čtvrtek 25. dubna v 17 hodin ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK – Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2.

Balkon k nakousnutí. Workshop v Praze 8

24. dubna 2019 v 07:10

Praha 8 pořádá v Komunitním centru a zahradě Kotlaska workshop Balkon k nakousnutí aneb vytvořte si i ve městě malou zahrádku. 

Toto vážné onemocnění je bohužel na vzestupu, velmi vážnému průběhu loni čelily už stovky lidí

19. dubna 2019 ve 20:36

Těžký zápal plic, otrava krve, zánět mozkových blan či akutní zánět středního ucha. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí pneumokok – bakterie Streptococcus pneumoniae. Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v České republice podle...

Saunia chystá speciální divadelní ceremoniály pod vedením saunových mistrů

8. dubna 2019 v 08:30

Tři pražské pobočky saunového světa Saunia chystají speciální divadelní ceremoniály na filmové motivy, které budou probíhat pod vedením těch nejlepších saunových mistrů z Česka a Slovenska, Ondřeje Sochůrky a Roberta Žídka.

Další články
Nahoru