dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražský život

Rozdávejme úsměvy všem, které potkáme, poradila farářka při novoroční bohoslužbě

Neexistuje temnota, pokud máme světlo v sobě. Tato slova hudebníka Richarda Pachmana citovala farářka Československé církve husitské Hana Slavíková při novoroční bohoslužbě konané na farnosti ve Starých Modřanech. V kázání připomněla, že mnoho lidí žije v obavách z budoucnosti.

Podle ní je důležité překonat úzkosti z minulosti a do budoucna hledět v pohodě, rozdávat úsměvy všem, které potkáme. I když je to mnohdy těžké, protože je plno tragédií. Ačkoli farářka již farnost oficiálně předala a loni se s ní, při odchodu do penze, slavnostně rozloučil i tehdejší starosta Petr Prchal, který ocenil její hluboce lidský přístup, bohoslužby ještě občas slouží.

fararka-praha-12-nahled Zve ji na ně jáhenka Anna Kamarýtová, která farnost převzala, ale zatím není vysvěcena. „Je to vždy veselejší, když je tady paní farářka,“ řekla Kamarýtová po skončení novoroční bohoslužby, na které promluvily obě.

„Jsem ráda, že tady mohu být,“ uvedla Slavíková. S tím, že sloužila 58 let, z toho v Modřanech 40 let. Na dotaz, zda novoroční bohoslužba byla její poslední, se smála: „Snad ne!“.

Jáhenka Kamarýtová seznamuje zájemce s husitstvím i v rámci Turistického oddílu ŘEMDIH (aneb putování s husity). Jedná se o oddíl multigenerační i multikonfesní. Rádi tam přivítají každého, kdo rád cestuje v kolektivu, má chuť dozvědět se nové věci a chce sdílet své zážitky s druhými. Program je zaměřen především na děti základních škol a studenty, na výlety ale mohou jet i rodiče těch nejmladších či kdokoli další.

Čtěte také: Oblíbená farářka se rozloučí bohoslužbou 


Další články
Nahoru