Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude
K rybí polévce bývaly každý rok podávány krutony osmažené na másle. Foto: JP

Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude

Ačkoli již na konci října padlo rozhodnutí, že kvůli covidu se letos nebudou konat tradiční vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, samospráva si nechávala otevřená vrátka, kdyby se pandemická situace zlepšila, že na těchto místech v historickém centru bude rozdávána rybí polévka. Definitivní ano, či ne mělo být známo v polovině prosince, aby byl čas případnou výrobu zajistit. Nyní už je jasné, že i o tuto tradici v podobě rozdávání teplého pokrmu lidé letos přijdou.

„Rozlévání polévky na Staroměstském náměstí neplánujeme. Snažíme se však lidem v nouzi pomoci alespoň jinak a příkladem je i dnešní potravinová sbírka na Mariánském náměstí. Umístění stánků není při současných opatřeních prakticky ani možné,“ informoval server Pražský patriot mluvčí magistrátu Vít Hofman.

O rozdávání polévky v centru Prahy je každý rok velký zájem. Berou si ji nejen lidé bez domova, ale i Pražané při svých procházkách. Loni byla k ochutnání rybí polévka ve dvou dnech – 23. a 24. prosince. Kuchaři připravili 4000 porcí polévky.

Pro výrobu bylo použito více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří pocházeli z jižních Čech, kuchaři použili 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nechyběl koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.

Zatímco na Staroměstském náměstí rozlévají každý rok polévku představitelé vedení hlavního města, na Václavském náměstí a na Kampě to jsou členové vedení radnice Prahy 1. I na těchto místech se letos polévka rozdávat nebude.

„Současná opatření neumožňují polévku rozlévat, příští rok to snad už možné bude a vrátíme se tak k tradici, kterou si obyvatelé i návštěvníci naší městské části oblíbili,“ řekl mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.

Polévka se letos nebude rozlévat ani v dalších městských částech, kde na to byli lidé zvyklí. Například Praha 9 by letos rozdávala ve Vysočanech polévku už poosmé. Na pochoutku připravenou šéfkuchařem Janem Kučerou si tak budou muset zájemci minimálně rok počkat.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru