Dnes Středa - polojasno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude
K rybí polévce bývaly každý rok podávány krutony osmažené na másle. Foto: JP

Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude

Ačkoli již na konci října padlo rozhodnutí, že kvůli covidu se letos nebudou konat tradiční vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, samospráva si nechávala otevřená vrátka, kdyby se pandemická situace zlepšila, že na těchto místech v historickém centru bude rozdávána rybí polévka. Definitivní ano, či ne mělo být známo v polovině prosince, aby byl čas případnou výrobu zajistit. Nyní už je jasné, že i o tuto tradici v podobě rozdávání teplého pokrmu lidé letos přijdou.

„Rozlévání polévky na Staroměstském náměstí neplánujeme. Snažíme se však lidem v nouzi pomoci alespoň jinak a příkladem je i dnešní potravinová sbírka na Mariánském náměstí. Umístění stánků není při současných opatřeních prakticky ani možné,“ informoval server Pražský patriot mluvčí magistrátu Vít Hofman.

O rozdávání polévky v centru Prahy je každý rok velký zájem. Berou si ji nejen lidé bez domova, ale i Pražané při svých procházkách. Loni byla k ochutnání rybí polévka ve dvou dnech – 23. a 24. prosince. Kuchaři připravili 4000 porcí polévky.

Pro výrobu bylo použito více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří pocházeli z jižních Čech, kuchaři použili 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nechyběl koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.

Zatímco na Staroměstském náměstí rozlévají každý rok polévku představitelé vedení hlavního města, na Václavském náměstí a na Kampě to jsou členové vedení radnice Prahy 1. I na těchto místech se letos polévka rozdávat nebude.

„Současná opatření neumožňují polévku rozlévat, příští rok to snad už možné bude a vrátíme se tak k tradici, kterou si obyvatelé i návštěvníci naší městské části oblíbili,“ řekl mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.

Polévka se letos nebude rozlévat ani v dalších městských částech, kde na to byli lidé zvyklí. Například Praha 9 by letos rozdávala ve Vysočanech polévku už poosmé. Na pochoutku připravenou šéfkuchařem Janem Kučerou si tak budou muset zájemci minimálně rok počkat.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru