Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 11°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude
K rybí polévce bývaly každý rok podávány krutony osmažené na másle. Foto: JP

Rozdávání rybí polévky v centru Prahy letos nebude

Ačkoli již na konci října padlo rozhodnutí, že kvůli covidu se letos nebudou konat tradiční vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, samospráva si nechávala otevřená vrátka, kdyby se pandemická situace zlepšila, že na těchto místech v historickém centru bude rozdávána rybí polévka. Definitivní ano, či ne mělo být známo v polovině prosince, aby byl čas případnou výrobu zajistit. Nyní už je jasné, že i o tuto tradici v podobě rozdávání teplého pokrmu lidé letos přijdou.

„Rozlévání polévky na Staroměstském náměstí neplánujeme. Snažíme se však lidem v nouzi pomoci alespoň jinak a příkladem je i dnešní potravinová sbírka na Mariánském náměstí. Umístění stánků není při současných opatřeních prakticky ani možné,“ informoval server Pražský patriot mluvčí magistrátu Vít Hofman.

O rozdávání polévky v centru Prahy je každý rok velký zájem. Berou si ji nejen lidé bez domova, ale i Pražané při svých procházkách. Loni byla k ochutnání rybí polévka ve dvou dnech – 23. a 24. prosince. Kuchaři připravili 4000 porcí polévky.

Pro výrobu bylo použito více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří pocházeli z jižních Čech, kuchaři použili 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nechyběl koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.

Zatímco na Staroměstském náměstí rozlévají každý rok polévku představitelé vedení hlavního města, na Václavském náměstí a na Kampě to jsou členové vedení radnice Prahy 1. I na těchto místech se letos polévka rozdávat nebude.

„Současná opatření neumožňují polévku rozlévat, příští rok to snad už možné bude a vrátíme se tak k tradici, kterou si obyvatelé i návštěvníci naší městské části oblíbili,“ řekl mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.

Polévka se letos nebude rozlévat ani v dalších městských částech, kde na to byli lidé zvyklí. Například Praha 9 by letos rozdávala ve Vysočanech polévku už poosmé. Na pochoutku připravenou šéfkuchařem Janem Kučerou si tak budou muset zájemci minimálně rok počkat.


Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru