dnes
Sobota - zatazeno
16°C
zítra
Neděle - oblacno
17°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Rozdávali radost dětem pomocí barev
ByznysObčanská sdruženíKomerční sdělení
Zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří pomohli v rámci komunitního programu. Foto: archiv

Rozdávali radost dětem pomocí barev

Život dětí s mentálním postižením není jednoduchý jak pro ně, tak pro jejich rodiny. Je proto dobře, že existují speciální školy, kde se o tyto děti dobře postarají a pomohou rodičům s jejich výchovou i vzděláním. Jednou z těchto škol je i ZŠ a MŠ Diakonie, kam se letos v rámci komunitního programu vypravili zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings.

inzerce-all-media-for-u-1-nahled Přípravy zahrnovaly vytipování prostor a objektů, které je potřeba vymalovat či zrenovovat, aby mohly ještě řadu let místním školákům dobře sloužit. Je důležité, aby se žáci zde cítili dobře a aby se jim tu líbilo. Finanční prostředky jsou ovšem velmi omezené, a proto je škola ráda za každou pomoc.

Většina dětí a žáků odjela na školu v přírodě, což byl ideální čas na to, aby se prostory školy zaplnily dobrovolníky, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu. Oškrábat, obrousit, očistit a natřít, tak zněl úkol pro 45 zaměstnanců ze společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří se ho zhostili s vervou a nadšením.

inzerce-all-media-for-u-3-nahled Během několika dnů tak vymalovali školní kuchyň, třídu, kuchyňku pro zaměstnance, natřeli plechové části na chodbě. Jelikož bylo počasí příznivé, povedlo se také dokončit venkovní práce a nový vzhled tak dostalo venkovní zábradlí, dřevěné zahradní prvky i plot kolem školy.

Velkou výzvou byla pro zaměstnance zejména renovace již dosti poničené kuchyně. Vše ale zdárně dopadlo a dobrovolníci ze společnosti Akzo Nobel Coatings i zaměstnanci školy si její „zkrášlování“ společně užili. Na děti tak čekalo po návratu velké překvapení, které je jistě potěšilo.

Pokud byste se rozhodli i vy připojit a školu jakkoliv podpořit, obracejte se na pana ředitele Milana Černého (cerny.skolapraha@diakonie.cz).

inzerce-all-media-for-u-2-nahled Celkem se na renovaci použilo 490 litrů
barev prémiových značek Dulux, Hammerite, Xyladecor a Luxol
 


Letiště Praha vybralo provozovatele obchodů s doplňkovým sortimentem pro cestující

Dnes ve 20:00

Vítězem koncesního řízení Letiště Praha na provozovatele obchodů v oblasti tzv. travel essentials se stala společnost Lagardere Travel Retail. Ta bude provozovat na Letišti Václava Havla Praha celkem sedm jednotek pod značkou Relay o celkové rozloze 552 m2. Při výběru vítěze rozhodovala z padesáti...

České firmy opouštějí daňové ráje

16. října 2019 v 08:09

Ze zemí, které jsou považovány za daňový ráj, je aktuálně kontrolováno 12 265 českých firem. Jejich počet ale od roku 2015 nepřetržitě klesá, přičemž letos tento odliv nabral na síle. O začátku roku se počet společností, které mají vlastníka v daňovém ráji snížil o 540. Aktuální statistiky...

Univerzální nástroj pro zviditelnění vaší firmy? Zkuste roll up banner!

14. října 2019 v 10:15

Není žádným tajemstvím, že mezi nejefektivnější způsoby marketingové propagace patří ta nejjednodušší a nejuniverzálnější řešení. Tyto atributy bezezbytku splňuje Roll up banner. Ačkoliv mezi populární způsoby moderní propagace patří dnes především jako působiště internet, stále existuje mnoho...

Fond vzdělání přispěje osmi novým studentům

30. září 2019 v 08:03

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové již 24 let ve spolupráci s ČSOB poskytuje studentům se sociálním a zdravotním znevýhodněním studijní stipendia. Tuto podporu teď na podzim získalo nově dalších 8 studentů. Od letošního září tak stipendium z fondu pobírá celkem 86 mladých lidí se zdravotním...

Další články
Nahoru