dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Rozdávali radost dětem pomocí barev
ByznysObčanská sdruženíKomerční sdělení
Zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří pomohli v rámci komunitního programu. Foto: archiv

Rozdávali radost dětem pomocí barev

Život dětí s mentálním postižením není jednoduchý jak pro ně, tak pro jejich rodiny. Je proto dobře, že existují speciální školy, kde se o tyto děti dobře postarají a pomohou rodičům s jejich výchovou i vzděláním. Jednou z těchto škol je i ZŠ a MŠ Diakonie, kam se letos v rámci komunitního programu vypravili zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings.

inzerce-all-media-for-u-1-nahled Přípravy zahrnovaly vytipování prostor a objektů, které je potřeba vymalovat či zrenovovat, aby mohly ještě řadu let místním školákům dobře sloužit. Je důležité, aby se žáci zde cítili dobře a aby se jim tu líbilo. Finanční prostředky jsou ovšem velmi omezené, a proto je škola ráda za každou pomoc.

Většina dětí a žáků odjela na školu v přírodě, což byl ideální čas na to, aby se prostory školy zaplnily dobrovolníky, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu. Oškrábat, obrousit, očistit a natřít, tak zněl úkol pro 45 zaměstnanců ze společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří se ho zhostili s vervou a nadšením.

inzerce-all-media-for-u-3-nahled Během několika dnů tak vymalovali školní kuchyň, třídu, kuchyňku pro zaměstnance, natřeli plechové části na chodbě. Jelikož bylo počasí příznivé, povedlo se také dokončit venkovní práce a nový vzhled tak dostalo venkovní zábradlí, dřevěné zahradní prvky i plot kolem školy.

Velkou výzvou byla pro zaměstnance zejména renovace již dosti poničené kuchyně. Vše ale zdárně dopadlo a dobrovolníci ze společnosti Akzo Nobel Coatings i zaměstnanci školy si její „zkrášlování“ společně užili. Na děti tak čekalo po návratu velké překvapení, které je jistě potěšilo.

Pokud byste se rozhodli i vy připojit a školu jakkoliv podpořit, obracejte se na pana ředitele Milana Černého (cerny.skolapraha@diakonie.cz).

inzerce-all-media-for-u-2-nahled Celkem se na renovaci použilo 490 litrů
barev prémiových značek Dulux, Hammerite, Xyladecor a Luxol
 


Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

23. listopadu 2020 v 06:30

Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic takové se však zatím nekoná. Samozřejmě lze najít výjimky nebo odlišný trend regionálně/lokálně či pro daný typ...

Pošlete objetí tam, kde je osamělá náruč. Vánoční kampaň ŽIVOTA 90

18. listopadu 2020 v 15:52

Dnes startuje nová kampaň organizace Život 90 s názvem „Pošlete objetí tam, kde je osamělá náruč“. Jejím cílem je pomoci seniorům a seniorkám, kteří se ocitli v izolaci, a to nejen v důsledku probíhající pandemie koronaviru. I v době omezeného osobního kontaktu existuje způsob, jak dát seniorům...

S autem na CNG řidiči ušetří za dálniční známku

18. listopadu 2020 v 15:39

Jízda vozem na CNG bude od ledna 2021 ještě výhodnější. Společně se zavedením elektronické dálniční známky vstoupí v platnost i výrazné cenové zvýhodnění pro vozy na CNG nebo bioCNG. Zatímco u aut s konvenčními pohony na benzín a naftu je roční dálniční poplatek stanoven na 1500 korun, majitelé...

Pobočky jsou zavřené. Šest možností, jak innogy kontaktovat

17. listopadu 2020 v 09:34

Všechny pobočky innogy jsou sice zavřené, veřejnost má ale spoustu dalších možností, jak se s operátory spojit.

Praha 2: Peníze pro maminky samoživitelky

16. listopadu 2020 v 18:19

Nadační fond Dvojka srdcem opět pomáhá v této nelehké době nejen samoživitelům, kteří se ocitli vlivem vládních opatření v těžké životní situaci.

Lockdown má negativní vliv na zájem podnikatelů zakládat nové firmy

13. listopadu 2020 v 07:22

Částečně zavřená ekonomika kvůli boji proti šíření onemocnění covid-19 se odrazila také v zájmu podnikatelů rozjíždět nový byznys. Do konce října letošního roku bylo v ČR registrováno 22 148 nových firem, což je o 11 % méně než ve stejném období roku 2019. 

Děti s epilepsií malovaly svůj sen

13. listopadu 2020 v 07:14

Můj největší sen. Obrázky na toto téma kreslily děti s epilepsií pro výtvarnou soutěž Líbí se ti, mami? Ta se, pod záštitou spolku EpiStop, uskutečnila letos již poosmé. Soutěže se zúčastnilo sedmnáct dětí, vítězkou se stala dvanáctiletá Nathaly. 

Ročně se v Česku prodají problematické či rizikové nemovitosti v celkové hodnotě 50 miliard korun

12. listopadu 2020 v 16:38

Při koupi nemovitosti hrozí kupujícímu řada rizik, kterých si často není vědom. Přitom tato rizika mohou koupi zkomplikovat, prodražit nebo zcela překazit. Až ve třetině případů totiž nastává nějaký zásadní právní, technický či jiný problém, se kterým kupující nepočítal. Z těchto důvodů navázala...

Pražské vodovody a kanalizace získaly certifikát protikorupčního managementu

12. listopadu 2020 ve 13:47

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly certifikačním auditem protikorupčního managementu AbMS ISO 37001. Staly se tak první firmou v České republice, která tento certifikát získala prostřednictvím certifikační autority Bureau Veritas.

Další články
Nahoru