dnes
Sobota - zatazeno
23°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
29°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
22°C
Rozdávali radost dětem pomocí barev
ByznysObčanská sdruženíKomerční sdělení
Zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří pomohli v rámci komunitního programu. Foto: archiv

Rozdávali radost dětem pomocí barev

Život dětí s mentálním postižením není jednoduchý jak pro ně, tak pro jejich rodiny. Je proto dobře, že existují speciální školy, kde se o tyto děti dobře postarají a pomohou rodičům s jejich výchovou i vzděláním. Jednou z těchto škol je i ZŠ a MŠ Diakonie, kam se letos v rámci komunitního programu vypravili zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings.

inzerce-all-media-for-u-1-nahled Přípravy zahrnovaly vytipování prostor a objektů, které je potřeba vymalovat či zrenovovat, aby mohly ještě řadu let místním školákům dobře sloužit. Je důležité, aby se žáci zde cítili dobře a aby se jim tu líbilo. Finanční prostředky jsou ovšem velmi omezené, a proto je škola ráda za každou pomoc.

Většina dětí a žáků odjela na školu v přírodě, což byl ideální čas na to, aby se prostory školy zaplnily dobrovolníky, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu. Oškrábat, obrousit, očistit a natřít, tak zněl úkol pro 45 zaměstnanců ze společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří se ho zhostili s vervou a nadšením.

inzerce-all-media-for-u-3-nahled Během několika dnů tak vymalovali školní kuchyň, třídu, kuchyňku pro zaměstnance, natřeli plechové části na chodbě. Jelikož bylo počasí příznivé, povedlo se také dokončit venkovní práce a nový vzhled tak dostalo venkovní zábradlí, dřevěné zahradní prvky i plot kolem školy.

Velkou výzvou byla pro zaměstnance zejména renovace již dosti poničené kuchyně. Vše ale zdárně dopadlo a dobrovolníci ze společnosti Akzo Nobel Coatings i zaměstnanci školy si její „zkrášlování“ společně užili. Na děti tak čekalo po návratu velké překvapení, které je jistě potěšilo.

Pokud byste se rozhodli i vy připojit a školu jakkoliv podpořit, obracejte se na pana ředitele Milana Černého (cerny.skolapraha@diakonie.cz).

inzerce-all-media-for-u-2-nahled Celkem se na renovaci použilo 490 litrů
barev prémiových značek Dulux, Hammerite, Xyladecor a Luxol
 


Počet společností, které zanikají z důvodu bankrotu, stále klesá. V pololetí byl nejnižší v historii

6. srpna 2019 v 09:20

V České republice vzniklo v prvním pololetí tohoto roku 15 589 obchodních společností a 8 262 jich naopak zaniklo. Počet zaniklých společností přitom byl vůbec nejvyšší v historii. Zároveň opět klesl podíl společností, které zanikly z důvodu vyhlášení bankrotu. Těchto firem byla pouze 4,3 %, což...

Blíží se Den neziskových organizací v Praze 5

1. srpna 2019 v 18:32

Ve čtvrtek 12. září se bude od 11 do 17 hodin na pěší zóně Anděl konat 13. ročník Dne neziskových organizací v Praze 5.

V prvním pololetí letošního roku začalo podnikat nejvíce lidí za poslední 4 roky

31. července 2019 v 10:54

V prvním pololetí roku 2019 začalo v České republice podnikat téměř 32 tisíc fyzických osob, což je nejvyšší počet za poslední čtyři roky, konkrétně od 1. pololetí roku 2015. Naopak své podnikání ukončilo 23 tisíc lidí. 

Peníze na ozdravné pobyty pro děti s nemocí motýlích křídel

31. července 2019 v 10:32

Lítáme v tom s vámi! To je název spolupráce mezi Kauflandem a charitativní organizací DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel žít plnohodnotný život. Obchodní řetězec podporuje tuto organizaci již dva roky. 

V Praze přibývají rumunské firmy

26. července 2019 v 07:19

Příliv rumunských podnikatelů do Čech pokračuje. Mezi zahraničními vlastníky českých firem jsou v posledních letech nejaktivnější. V ČR aktuálně ovládají 1584 firem, což je o 227 % více než v roce 2014 a o 17 % víc než ve stejném období loňského roku. Nejvíc rumunských firem má sídlo v Praze a...

Na českém trhu expanduje New Work, od srpna otevře nové kancelářské prostory ve Waltrovce

25. července 2019 v 09:03

Společnost New Work, poskytovatel plně zařízených servisovaných kancelářských prostor, rozšiřuje své působení na českém trhu. Od 1. srpna otevře zcela nové kanceláře v budově Dynamica, která je součástí komplexu Waltrovka v Praze – Jinonicích.

Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí letošního roku o 5 % cestujících více než vloni

25. července 2019 v 06:59

V prvním pololetí letošního roku Letiště Praha odbavilo celkem 7 841 865 cestujících, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 5 %. Nejvytíženější destinací podle počtu odbavených cestujících byl tradičně Londýn.   

DS Holding testoval nákladní vozidla Scania a IVECO s pohonem na LNG

23. července 2019 v 07:44

U jednoho z největších tuzemských dopravců společnosti DS Holding probíhal uplynulý měsíc velmi důležitý test dvou nákladních vozidel – Scania a IVECO, s pohonem na LNG. Oba vozy byly podrobeny měsíčnímu plnému pracovnímu zatížení a v jeho průběhu najely více než 14 000 km a převezly 4400 tun...

Podnikatelský apetit slábne, vzniká nejméně firem za poslední tři roky

19. července 2019 v 10:56

Od začátku letošního roku bylo v České republice zaregistrováno 15 457 nových firem. Podle poradenské společnosti Bisnode, jedničce v poskytování ekonomických informací a analýz, bylo první pololetí roku 2019 na počet nově vzniklých firem nejslabší za poslední tři roky. Současně podnikání ukončuje...

Další články
Nahoru