dnes
Sobota - polojasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
22°C
Rozdávali radost dětem pomocí barev
ByznysObčanská sdruženíKomerční sdělení
Zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří pomohli v rámci komunitního programu. Foto: archiv

Rozdávali radost dětem pomocí barev

Život dětí s mentálním postižením není jednoduchý jak pro ně, tak pro jejich rodiny. Je proto dobře, že existují speciální školy, kde se o tyto děti dobře postarají a pomohou rodičům s jejich výchovou i vzděláním. Jednou z těchto škol je i ZŠ a MŠ Diakonie, kam se letos v rámci komunitního programu vypravili zaměstnanci společnosti Akzo Nobel Coatings.

inzerce-all-media-for-u-1-nahled Přípravy zahrnovaly vytipování prostor a objektů, které je potřeba vymalovat či zrenovovat, aby mohly ještě řadu let místním školákům dobře sloužit. Je důležité, aby se žáci zde cítili dobře a aby se jim tu líbilo. Finanční prostředky jsou ovšem velmi omezené, a proto je škola ráda za každou pomoc.

Většina dětí a žáků odjela na školu v přírodě, což byl ideální čas na to, aby se prostory školy zaplnily dobrovolníky, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu. Oškrábat, obrousit, očistit a natřít, tak zněl úkol pro 45 zaměstnanců ze společnosti Akzo Nobel Coatings, kteří se ho zhostili s vervou a nadšením.

inzerce-all-media-for-u-3-nahled Během několika dnů tak vymalovali školní kuchyň, třídu, kuchyňku pro zaměstnance, natřeli plechové části na chodbě. Jelikož bylo počasí příznivé, povedlo se také dokončit venkovní práce a nový vzhled tak dostalo venkovní zábradlí, dřevěné zahradní prvky i plot kolem školy.

Velkou výzvou byla pro zaměstnance zejména renovace již dosti poničené kuchyně. Vše ale zdárně dopadlo a dobrovolníci ze společnosti Akzo Nobel Coatings i zaměstnanci školy si její „zkrášlování“ společně užili. Na děti tak čekalo po návratu velké překvapení, které je jistě potěšilo.

Pokud byste se rozhodli i vy připojit a školu jakkoliv podpořit, obracejte se na pana ředitele Milana Černého (cerny.skolapraha@diakonie.cz).

inzerce-all-media-for-u-2-nahled Celkem se na renovaci použilo 490 litrů
barev prémiových značek Dulux, Hammerite, Xyladecor a Luxol
 


V Praze 13 je klub pro rodiče samoživitele

9. července 2020 v 07:31

Začátkem června nově vznikl ve třinácté městské části „Virtuální klub rodina“. Klub je vytvořen pro rodiče samoživitele.

V červnu přibylo nejvíce podnikatelů za více než osm let

8. července 2020 v 11:56

V červnu začalo v České republice podnikat 4884 lidí a 1652 jich své podnikatelské oprávnění naopak zrušilo. Celkem tak v červnu přibylo 3 232 podnikatelů, což je nejvyšší počet od ledna 2012. Důvodem je velmi nízký počet ukončených živností. Zatímco počet nových podnikatelů se blíží hodnotám před...

Burger King na Václavském náměstí končí

4. července 2020 v 09:03

Pobočka řetězce Burger King na konci července opouští prostory na rohu pražského Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách. Ministerstvo zemědělství ČR po osmi letech restauraci neprodloužilo po poptávkovém řízení nájemní smlouvu.

Koronavirový portál Prahy 9 pomáhá živnostníkům

1. července 2020 v 08:43

prazskyportal.cz umožňuje Pražanům jednoduše si předplatit služby svých oblíbených živnostníků z Devítky. Vouchery v různých hodnotách mohou využít kdykoli v následujících měsících, kdy koronavirová krize pomine. Po objednání voucheru se platba připíše podnikatelům přímo na účet. Kontrolu čerpání...

innogy nabízí zelenou elektřinu

1. července 2020 v 08:09

Na zvýšenou poptávku po produktech šetrných k životnímu prostředí zareagovala energetická skupiny innogy nabídkou zelené elektřiny. Od 1. července proto zákazníkům umožní odebírat energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů, navíc bez jakéhokoli cenového...

Praha 6 poskytne podnikatelům slevy na nájemném

29. června 2020 v 09:23

Velkou většinou 36 hlasů zastupitelé šesté městské části schválili poskytnutí slev na nájemném v nebytových prostorách sloužících k podnikání, které museli živnostníci kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zavřít nebo v nich jinak omezit provoz.

Radní Prahy 4 schválili slevy na nájemném pro nájemce nebytových prostor

27. června 2020 v 11:32

Divadla, umělecké i jazykové školy, kavárny, restaurace a mnoho dalších podniků získalo od vedení Prahy 4 slevy na nájemném. Tuto možnost schválila Rada městské části Praha 4 pro ty, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci související s epidemií...

Další články
Nahoru