Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu
Nalezené předměty byly po zadokumentování převezeny k bezpečné likvidaci. Foto: Police ČR

Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu

Při vyklízení pražského bytu žena nalezla několik set kusů nábojů různých druhů, tři rozbušky a cvičnou zásahovou výbušku.

Místo toho, aby zavolala policii, všechny předměty naložila do auta a převezla na policejní služebnu. Na oddělení byl ihned přivolán pyrotechnik, který si nalezené předměty převzal k likvidaci.

„V případě nálezu munice, výbušniny nebo jiného nebezpečného předmětu prosíme nálezce, aby s předměty nemanipuloval a už vůbec je nenosil na policii,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Připomněla, že v případě nálezu munice, rozbušek či jiných nebezpečných předmětů je potřeba obratem volat na tísňovou policejní linku 158 a vyčkejte příjezdu policie, pyrotechnika, psovoda a dalších odborníků.

Před měsícem nalezl muž  pátrající u Žofína po ztracených věcech z Vltavy předmět, který připomínal minometný granát. Policie kvůli nálezu nechala uzavřít okolí Masarykova nábřeží.

Předmět byl nalezen pomocí metody, při které je spuštěn na dno řeky magnet. Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici československé výroby a odvezl ji ke zneškodnění.


Autor: Jan Puci

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru