Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu
Nalezené předměty byly po zadokumentování převezeny k bezpečné likvidaci. Foto: Police ČR

Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu

Při vyklízení pražského bytu žena nalezla několik set kusů nábojů různých druhů, tři rozbušky a cvičnou zásahovou výbušku.

Místo toho, aby zavolala policii, všechny předměty naložila do auta a převezla na policejní služebnu. Na oddělení byl ihned přivolán pyrotechnik, který si nalezené předměty převzal k likvidaci.

„V případě nálezu munice, výbušniny nebo jiného nebezpečného předmětu prosíme nálezce, aby s předměty nemanipuloval a už vůbec je nenosil na policii,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Připomněla, že v případě nálezu munice, rozbušek či jiných nebezpečných předmětů je potřeba obratem volat na tísňovou policejní linku 158 a vyčkejte příjezdu policie, pyrotechnika, psovoda a dalších odborníků.

Před měsícem nalezl muž  pátrající u Žofína po ztracených věcech z Vltavy předmět, který připomínal minometný granát. Policie kvůli nálezu nechala uzavřít okolí Masarykova nábřeží.

Předmět byl nalezen pomocí metody, při které je spuštěn na dno řeky magnet. Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici československé výroby a odvezl ji ke zneškodnění.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru