Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu
Nalezené předměty byly po zadokumentování převezeny k bezpečné likvidaci. Foto: Police ČR

Rozbušky a stovky nábojů dovezla na policejní služebnu, našla je při vyklízení bytu

Při vyklízení pražského bytu žena nalezla několik set kusů nábojů různých druhů, tři rozbušky a cvičnou zásahovou výbušku.

Místo toho, aby zavolala policii, všechny předměty naložila do auta a převezla na policejní služebnu. Na oddělení byl ihned přivolán pyrotechnik, který si nalezené předměty převzal k likvidaci.

„V případě nálezu munice, výbušniny nebo jiného nebezpečného předmětu prosíme nálezce, aby s předměty nemanipuloval a už vůbec je nenosil na policii,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Připomněla, že v případě nálezu munice, rozbušek či jiných nebezpečných předmětů je potřeba obratem volat na tísňovou policejní linku 158 a vyčkejte příjezdu policie, pyrotechnika, psovoda a dalších odborníků.

Před měsícem nalezl muž  pátrající u Žofína po ztracených věcech z Vltavy předmět, který připomínal minometný granát. Policie kvůli nálezu nechala uzavřít okolí Masarykova nábřeží.

Předmět byl nalezen pomocí metody, při které je spuštěn na dno řeky magnet. Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici československé výroby a odvezl ji ke zneškodnění.


Autor: Jan Puci

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru