dnes
Středa - obcasny-dest
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Pražský život

Roušky pro maminky nedonošených dětí nebo masti pro zdravotníky

Vedení Thomayerovy nemocnice chce poděkovat všem dobrovolníkům, jednotlivcům, institucím či firmám, které dosud nabídly svou pomoc v podobě materiální či finanční podpory. Na boj proti koronaviru obdržela nemocnice v nedávně době například finanční dar ve výši 100 tis. korun. 

Od studentů, učitelů a vedení školy to byl velice štědrý dar, který pomůže například v pořízení zdravotnického materiálu či jiného potřebného vybavení.

Maminky nedonošených dětí zase potěšil dar ve formě 500 kusů jednorázových roušek, které Novorozeneckému oddělení darovala nezisková organizace Nedoklubko, se kterou TN již dlouhodobě spolupracuje.

Dále po dobou epidemie zapůjčila společnost Rocher Cafe Vision/Emotion celkem 4 kusy značkových kávovarů pro zdravotníky z Novorozeneckého odd. a odd. dětské neurologie. Součástí tohoto užitečného daru bylo i potřebné množství kávy.  

Kromě kávy však tamní oddělení dostalo zdarma také velké množství pitné balené vody od společnosti Bohemia Healing Marienbad Waters či 200 kusů Bepanthen masti od společnosti Bayer, a mnoho dalších užitečných darů.


Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

Včera v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Reklamní chaos v pražských ulicích se začne řešit, říká radní Chabr

22. října 2020 v 19:17

Praha má problém s vizuálním smogem. Patrné je to především, pokud vyrazíte na procházku uličkami historického centra. Všemožné reklamní cedule, neonové nápisy a výlohy s reklamními sděleními na vás číhají na každém rohu. Situace, kdy v rámci jedné nemovitosti funguje více provozoven nic...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Další články
Nahoru