dnes
Sobota - jasno
25°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
22°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
21°C
KoronavirusPražský život

Roušky pro dvojku od pondělí i v Jugoslávské ulici

Do dnešního odpoledne přinesli lidé na sběrné místo na náměstí Míru 170 ručně šitých látkových roušek.

Putovaly do potřebných rukou klientů a personálu domů s pečovatelskou službou a také k opatrovníkům.

Od pondělí 23. března přidává radnice Prahy 2 další sběrné místo na ÚMČ Praha 2, Jugoslávská 20.

„Stále je však mnoho potřebných, akutně chybí roušky například Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN. Nemocnice hledá dobrovolníky, kteří by jim je ušili z již připraveného materiálu. Zájemci se mohou ozvat na e-mail: martin.ctvrtecka@vfn.cz,“ informuje radnice na svém facebooku.

Švadlenky v Základní škole u svatého Štěpána by uvítaly kromě látek hlavně tkalouny a stuhy 1,5 – 2 centimetry široké na upevnění roušek. Případní dárci je mohou vhazovat v sáčcích do schránky na vratech školy anebo odkládat v igelitových taškách na schody ve vestibulu.

rousky-jugoslavska-20


V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Praha 5: Klub konverzace v češtině

30. června 2020 v 06:47

Klub konverzace v češtině připravila pátá městská část. Klub je zdarma pro všechny cizince, nejen ty z Prahy 5. Začíná se zítra, 1. července.

Praha 6: Pamětní deska Josefu Dudovi

30. června 2020 v 06:36

Dnes ve 14 hodin bude slavnostně odhalena pamětní deska generálmajorovi letectva RAF Josefu Dudovi. Osobnost Josefa Dudy je spojena s budováním čs. letectva v letech 1928–1939.

Letní jazykový kurz italštiny v Praze 5

29. června 2020 ve 23:43

Praha 5 připravila pro zájemce lekce konverzace v italštině. Lektorka Vanessa a rodilý mluvčí Domenico věří, že zábavná forma s maximálním důrazem na komunikaci a schopnost konverzace je základním klíčem k cizímu jazyku a tedy i pochopení kultury a životního stylu.

Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru