dnes
Neděle - oblacno
10°C
zítra
Pondělí - skorojasno
4°C
pozítří
Úterý - prehanky-snih
5°C
KoronavirusPražský život

Roušky pro dvojku od pondělí i v Jugoslávské ulici

Do dnešního odpoledne přinesli lidé na sběrné místo na náměstí Míru 170 ručně šitých látkových roušek.

Putovaly do potřebných rukou klientů a personálu domů s pečovatelskou službou a také k opatrovníkům.

Od pondělí 23. března přidává radnice Prahy 2 další sběrné místo na ÚMČ Praha 2, Jugoslávská 20.

„Stále je však mnoho potřebných, akutně chybí roušky například Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN. Nemocnice hledá dobrovolníky, kteří by jim je ušili z již připraveného materiálu. Zájemci se mohou ozvat na e-mail: martin.ctvrtecka@vfn.cz,“ informuje radnice na svém facebooku.

Švadlenky v Základní škole u svatého Štěpána by uvítaly kromě látek hlavně tkalouny a stuhy 1,5 – 2 centimetry široké na upevnění roušek. Případní dárci je mohou vhazovat v sáčcích do schránky na vratech školy anebo odkládat v igelitových taškách na schody ve vestibulu.

rousky-jugoslavska-20


Potravinová výpomoc v Suchdole

Včera v 08:09

Městská část ve spolupráci s potravinovou bankou nabízí potřebným potravinovou výpomoc.

V Praze 8 se roušky sbírají i zítra

27. března 2020 ve 20:04

Roušky se v Praze 8 sbírají na čtyřech místech, v Nekvasilově, v KD Krakov a KD Ládví od pondělí do pátku a v Libeňském zámku od pondělí do neděle.

Mateřinky v Praze 11 nemají od rodičů požadovat platby za duben

27. března 2020 v 09:57

Vzhledem k dočasnému uzavření mateřských škol (MŠ) na území Prahy 11 Odbor školství a kultury Úřadu městské části doporučil ředitelům mateřinek, aby v tuto chvíli nepožadovali od zákonných zástupců přihlášených dětí platby za duben.

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

27. března 2020 v 09:10

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Hřiště a veřejná prostranství dezinfikuje i Praha 3

27. března 2020 v 08:54

Praha 3 provádí pravidelnou dezinfekci dětských hřišť a veřejných prostranství, kde dochází ke zvýšenému výskytu obyvatel.

Praha 9 rozdala roušky seniorům nad 60 let

27. března 2020 v 07:16

Radnice včera na třech místech rozdala roušky obyvatelům nad šedesát let. K dispozici bylo 1800 kusů roušek a rozdávalo se v Knoflíku, Gongu, Edu Bubo klubu, před Albertem ve Vysočanech a zhruba 400 kusů zbylo. Ty dostala městská policie a pošta.

Dva tisíce roušek pro pětku

27. března 2020 v 07:06

Dva tisíce roušek v Praze 5 společně ušili za poslední dny jednotlivci, spolky, firmy i zaměstnanci radnice. Roušky putovaly k pečovatelům o seniory, seniorům samotným, lékárnicím, zdravotníkům, prodavačům a prodavačkám a mnoha dalším.

Další články
Nahoru