dnes
Úterý - oblacno
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
KoronavirusPražský život

Roušky pro dvojku od pondělí i v Jugoslávské ulici

Do dnešního odpoledne přinesli lidé na sběrné místo na náměstí Míru 170 ručně šitých látkových roušek.

Putovaly do potřebných rukou klientů a personálu domů s pečovatelskou službou a také k opatrovníkům.

Od pondělí 23. března přidává radnice Prahy 2 další sběrné místo na ÚMČ Praha 2, Jugoslávská 20.

„Stále je však mnoho potřebných, akutně chybí roušky například Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN. Nemocnice hledá dobrovolníky, kteří by jim je ušili z již připraveného materiálu. Zájemci se mohou ozvat na e-mail: martin.ctvrtecka@vfn.cz,“ informuje radnice na svém facebooku.

Švadlenky v Základní škole u svatého Štěpána by uvítaly kromě látek hlavně tkalouny a stuhy 1,5 – 2 centimetry široké na upevnění roušek. Případní dárci je mohou vhazovat v sáčcích do schránky na vratech školy anebo odkládat v igelitových taškách na schody ve vestibulu.

rousky-jugoslavska-20


Praha 5: Oktoberfest na Andělu

Dnes v 10:52

Smíchovský Oktoberfest se koná ve středu a čtvrtek 30. září a 1. října od 10 do 20 hodin na pěší zóně Anděl.

Zítra: Svatomichaelská pouť

Včera v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 5 ruší Pohádkový les

26. září 2020 v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Další články
Nahoru