Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Roušky do škol Prahy 9

Radnice Prahy 9 dnes do tří ze základních škol rozvezla další várku roušek s výměnnými nanofiltry a zbylé dvě školy dostanou roušky zítra.

„Chceme tak ochránit naše učitele a další pracovníky ve školství, abychom se pokud možno vyhnuli uzavření škol z důvodu nedostatku pedagogů nebo omezení provozu z důvodu onemocnění kuchařů ve školní jídelně. Nemluvě o tom, že mnoho zaměstnanců škol patří do rizikových skupin z hlediska možného vážného ohrožení zdraví,“ řekl Tomáš Portlík, místostarosta deváté městské části.

Po pilotním umístění „termoteploměrů“ do vchodu ZŠ Litvínovská počítá radnice i s dalšími ve svých zařízeních, a to včetně sociálních služeb.

V případě potřeby může radnice zajistit otestování např. celé třídy přímo v základní škole tak, aby rodiče s dětmi nemuseli stát dlouhé fronty na otestování na ulici.


Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru