Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví
Rostoucí nábytek obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství. Foto: FOR INTERIOR /2X/

Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví

Chystáte se zařídit své ratolesti pokoj pro školáka nebo z dětského pokojíčku vykouzlit zázemí pro teenagera? Trendem je rostoucí nábytek. Ten je nastavitelný a podporuje správné držení těla. A navíc, kvalitní rostoucí sady poslouží až do dospělosti, takže za vybavení i ušetříte.

Hlavní výhodou rostoucího nábytku je jeho výšková variabilita, která se přizpůsobí aktuálnímu stáří dítěte. Mezi důležité ergonomické parametry jako výška stolu a výška sedáku židle patří také správný sklon pracovní desky, hloubka sedu a výška opěrky zad židle.

„U menších dětí, přibližně do čtyř let, je také potřeba dbát na to, aby byla chodidla podepřená a nevisela ve vzduchu. Všechny tyto parametry náš nábytek splňuje. Vzhledem k velkému rozsahu nastavení může nábytek posloužit dlouhou dobu, po celou školu nebo až do dospělosti,“ uvádí Lukáš Doležel ze společnosti Nábytek Amadeus s tím, že správně vybraný a nastavený nábytek lze využít pro děti přibližně od 2,5 roku.

Podle čeho vybírat?
Mezi důležité parametry patří prostor v dětském pokoji, od něj se odvíjí velikost stolu, případně další příslušenství, dále rozhodnutí, po jakou dobu byste rádi nábytek užívali (zda pouze po dobu základní či střední školy, popř. déle – od toho se odvíjí typ a velikost stolu či židle) a v neposlední řadě finanční stránka. Pro představu např. rostoucí sadu Žolík (stůl+židle+doplňky) pro školáka nebo školačku je možné pořídit za 12 945 korun.

Přednosti jsou jasné
rostouci-nabytek1 Přednosti rostoucího stolu pro prvňáka jsou jasné. Důležitá je výška stolu, která by měla být nastavena (dle vzrůstu prvňáka) do výšky okolo 56 cm. Vhodný je také sklon desky okolo 10–15°. Správný sklon desky pomůže dětem se správným držením těla. Pokud je deska v rovině, mnoho dětí má tendenci si na stůl „lehat“ a tím si „kulatí“ záda. Naopak, už mírný sklon desky pomůže dětem se narovnat a záda si tak nehrbí.

„Z výstav máme zkušenost, že si většina dětí po naklonění stolové desky sedne ke stolu sama správně (nebo alespoň lépe, než když je deska v rovině). Dbejte také na to, aby měl stůl rovnou odkládací plochu. Naše stoly mají část desky v rovině a část desky (pracovní část) s možností náklonu, což je vhodnější varianta než stoly, kde je možné naklopit jen celou desku. Doporučuji, aby měl stůl ukládací prostor pro drobné předměty. Vhodná je např. zásuvka, která by měla být plytká. Vyšší zásuvka by prvňákovi mohla zavazet kolenům,“ doplňuje zástupce výrobce a prodejce rostoucího nábytku.

Kde nakoupit se slevou?
Rostoucí nábytek, který obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství představí podzimní veletrh nábytku FOR INTERIOR, který se koná 21. až 25. září na výstavišti PVA EXPO Praha, tentokrát v souběhu se stavebním veletrhem FOR ARCH. Hlavní výhoda veletrhu je v tom, že si zákazníci, ať už děti nebo dospělí, mohou produkty vyzkoušet a v neposlední řadě také objednat s výstavní slevou.


Autor: TZ, red

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Nejen ruce a nohy, nahradit lze i jiné části těla. Nejnáročnější je docílit správného statického pohledu, říká anaplastoložka Allison Vestová

27. července 2022 v 10:38

Dnešní medicína dokáže zázraky takřka na počkání. Vděčíme za to vývoji vědy a techniky, ale především umu skutečných odborníků v medicínské oblasti. Řadí se k nim také anaplastoložka Allison Vestová. Ta se zabývá výrobou a následnou aplikací umělých protéz méně tradičních částí lidského těla,...

PVK: Teploty stoupají, voda v bazénu si zaslouží kontrolu

21. července 2022 v 09:42

Horké léto právě vrcholí a teploty v těchto dnech i metropoli přesahují třicet stupňů celsia. To vše vybízí ke koupání v přírodních zdrojích i v domácích bazénech. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou...

Vzácná nemoc lidem bere schopnost dýchat i polykat

20. června 2022 v 11:39

Dvojité vidění, neschopnost hýbat se, mluvit, polykat, nebo dokonce dýchat – to vše patří mezi projevy vzácného autoimunitního onemocnění myastenie gravis (MG), kterým v Česku trpí 2 500 až 3 000 lidí. Tělo při něm samo vytváří protilátky, které brání přenosu impulsů z nervů do svalu. Lidé, kteří...

Fest ArBest léto 2022

16. června 2022 v 15:46

Fest ArBest léto 2022 se koná s pátek a v sobotu 17. a 18. června od 10:30 do 21:30 na Arbesově náměstí v Praze 5.

Tip na výlet: Den otevřených dveří na Úpravně vody Želivka a Vodárenské nádrži Švihov

8. června 2022 ve 13:33

Příležitost k prohlídce největší úpravny vody u nás, hráze vodárenské nádrže Švihov a Vodního domu budete mít v sobotu 11. června.

Další články
Nahoru