Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví
Rostoucí nábytek obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství. Foto: FOR INTERIOR /2X/

Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví

Chystáte se zařídit své ratolesti pokoj pro školáka nebo z dětského pokojíčku vykouzlit zázemí pro teenagera? Trendem je rostoucí nábytek. Ten je nastavitelný a podporuje správné držení těla. A navíc, kvalitní rostoucí sady poslouží až do dospělosti, takže za vybavení i ušetříte.

Hlavní výhodou rostoucího nábytku je jeho výšková variabilita, která se přizpůsobí aktuálnímu stáří dítěte. Mezi důležité ergonomické parametry jako výška stolu a výška sedáku židle patří také správný sklon pracovní desky, hloubka sedu a výška opěrky zad židle.

„U menších dětí, přibližně do čtyř let, je také potřeba dbát na to, aby byla chodidla podepřená a nevisela ve vzduchu. Všechny tyto parametry náš nábytek splňuje. Vzhledem k velkému rozsahu nastavení může nábytek posloužit dlouhou dobu, po celou školu nebo až do dospělosti,“ uvádí Lukáš Doležel ze společnosti Nábytek Amadeus s tím, že správně vybraný a nastavený nábytek lze využít pro děti přibližně od 2,5 roku.

Podle čeho vybírat?
Mezi důležité parametry patří prostor v dětském pokoji, od něj se odvíjí velikost stolu, případně další příslušenství, dále rozhodnutí, po jakou dobu byste rádi nábytek užívali (zda pouze po dobu základní či střední školy, popř. déle – od toho se odvíjí typ a velikost stolu či židle) a v neposlední řadě finanční stránka. Pro představu např. rostoucí sadu Žolík (stůl+židle+doplňky) pro školáka nebo školačku je možné pořídit za 12 945 korun.

Přednosti jsou jasné
rostouci-nabytek1 Přednosti rostoucího stolu pro prvňáka jsou jasné. Důležitá je výška stolu, která by měla být nastavena (dle vzrůstu prvňáka) do výšky okolo 56 cm. Vhodný je také sklon desky okolo 10–15°. Správný sklon desky pomůže dětem se správným držením těla. Pokud je deska v rovině, mnoho dětí má tendenci si na stůl „lehat“ a tím si „kulatí“ záda. Naopak, už mírný sklon desky pomůže dětem se narovnat a záda si tak nehrbí.

„Z výstav máme zkušenost, že si většina dětí po naklonění stolové desky sedne ke stolu sama správně (nebo alespoň lépe, než když je deska v rovině). Dbejte také na to, aby měl stůl rovnou odkládací plochu. Naše stoly mají část desky v rovině a část desky (pracovní část) s možností náklonu, což je vhodnější varianta než stoly, kde je možné naklopit jen celou desku. Doporučuji, aby měl stůl ukládací prostor pro drobné předměty. Vhodná je např. zásuvka, která by měla být plytká. Vyšší zásuvka by prvňákovi mohla zavazet kolenům,“ doplňuje zástupce výrobce a prodejce rostoucího nábytku.

Kde nakoupit se slevou?
Rostoucí nábytek, který obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství představí podzimní veletrh nábytku FOR INTERIOR, který se koná 21. až 25. září na výstavišti PVA EXPO Praha, tentokrát v souběhu se stavebním veletrhem FOR ARCH. Hlavní výhoda veletrhu je v tom, že si zákazníci, ať už děti nebo dospělí, mohou produkty vyzkoušet a v neposlední řadě také objednat s výstavní slevou.


Autor: TZ, red

Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Pacienti s HAE trpí nebezpečnými otoky. Dárci plazmy jim dávají šanci na lepší život

27. prosince 2022 v 08:02

Pod zkratkou HAE se ukrývá vzácné onemocnění, které postihuje přibližně jednoho z 50 000 lidí. Projevuje se otoky na různých částech těla, jež mohou výrazně komplikovat život, nebo jej dokonce ohrozit. Pomoc těmto pacientům přinášejí i léky vyráběné z krevní plazmy. Její dárci v rámci akce Giving...

ORL ambulance pro dospělé i děti v Nemocnici Na Františku

21. prosince 2022 ve 13:13

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění.

Další články
Nahoru