Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví
Rostoucí nábytek obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství. Foto: FOR INTERIOR /2X/

Rostoucí nábytek? Chytré řešení, které šetří peníze i zdraví

Chystáte se zařídit své ratolesti pokoj pro školáka nebo z dětského pokojíčku vykouzlit zázemí pro teenagera? Trendem je rostoucí nábytek. Ten je nastavitelný a podporuje správné držení těla. A navíc, kvalitní rostoucí sady poslouží až do dospělosti, takže za vybavení i ušetříte.

Hlavní výhodou rostoucího nábytku je jeho výšková variabilita, která se přizpůsobí aktuálnímu stáří dítěte. Mezi důležité ergonomické parametry jako výška stolu a výška sedáku židle patří také správný sklon pracovní desky, hloubka sedu a výška opěrky zad židle.

„U menších dětí, přibližně do čtyř let, je také potřeba dbát na to, aby byla chodidla podepřená a nevisela ve vzduchu. Všechny tyto parametry náš nábytek splňuje. Vzhledem k velkému rozsahu nastavení může nábytek posloužit dlouhou dobu, po celou školu nebo až do dospělosti,“ uvádí Lukáš Doležel ze společnosti Nábytek Amadeus s tím, že správně vybraný a nastavený nábytek lze využít pro děti přibližně od 2,5 roku.

Podle čeho vybírat?
Mezi důležité parametry patří prostor v dětském pokoji, od něj se odvíjí velikost stolu, případně další příslušenství, dále rozhodnutí, po jakou dobu byste rádi nábytek užívali (zda pouze po dobu základní či střední školy, popř. déle – od toho se odvíjí typ a velikost stolu či židle) a v neposlední řadě finanční stránka. Pro představu např. rostoucí sadu Žolík (stůl+židle+doplňky) pro školáka nebo školačku je možné pořídit za 12 945 korun.

Přednosti jsou jasné
rostouci-nabytek1 Přednosti rostoucího stolu pro prvňáka jsou jasné. Důležitá je výška stolu, která by měla být nastavena (dle vzrůstu prvňáka) do výšky okolo 56 cm. Vhodný je také sklon desky okolo 10–15°. Správný sklon desky pomůže dětem se správným držením těla. Pokud je deska v rovině, mnoho dětí má tendenci si na stůl „lehat“ a tím si „kulatí“ záda. Naopak, už mírný sklon desky pomůže dětem se narovnat a záda si tak nehrbí.

„Z výstav máme zkušenost, že si většina dětí po naklonění stolové desky sedne ke stolu sama správně (nebo alespoň lépe, než když je deska v rovině). Dbejte také na to, aby měl stůl rovnou odkládací plochu. Naše stoly mají část desky v rovině a část desky (pracovní část) s možností náklonu, což je vhodnější varianta než stoly, kde je možné naklopit jen celou desku. Doporučuji, aby měl stůl ukládací prostor pro drobné předměty. Vhodná je např. zásuvka, která by měla být plytká. Vyšší zásuvka by prvňákovi mohla zavazet kolenům,“ doplňuje zástupce výrobce a prodejce rostoucího nábytku.

Kde nakoupit se slevou?
Rostoucí nábytek, který obsahuje stoly, židle, LED lampičky, zásuvkové kontejnery a příslušenství představí podzimní veletrh nábytku FOR INTERIOR, který se koná 21. až 25. září na výstavišti PVA EXPO Praha, tentokrát v souběhu se stavebním veletrhem FOR ARCH. Hlavní výhoda veletrhu je v tom, že si zákazníci, ať už děti nebo dospělí, mohou produkty vyzkoušet a v neposlední řadě také objednat s výstavní slevou.


Autor: TZ, red

Mentoring pro ženy z Prahy 4: Jak najít vysněnou práci?

14. října 2021 v 06:41

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a chystáte se zpět do práce? Máte z návratu do pracovního kolotoče obavy? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu v rámci projektu Po rodičovské do práce pro ženy z Prahy 4.

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

13. října 2021 v 06:52

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

Profesia days a HR days v Letňanech

2. října 2021 v 07:08

Veletrh práce Profesia days a odborný veletrh HR days, se konají ve středu 6. a čtvrtek 7. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Letos je navíc doprovází odborná konference Hospodářské komory ČR s názvem HR chytře.

Ušijte si sami a nakupte všechno na jednom místě

29. září 2021 v 06:50

Také se vám stává, že jdete do obchodu s oblečením, ale odcházíte s prázdnou? Současná móda vám nesedne, a když už, tak je to vyrobeno z nepříjemného materiálu? Pokud jste zruční a umíte šít, můžete si své oblečení vyrobit sami. Problémem může být to, že ne každý obchod disponuje vším, co...

Den zdraví na Poliklinice Parník

26. září 2021 ve 13:54

Ve čtvrtek 14. října se ve vestibulu Polikliniky Parník v ulici Generála Janouška 17 koná od 7 do 12 hodin Den zdraví 2021.

Další články
Nahoru