dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Roste zájem o psí hotely, jejich služby vyhledávají Pražané hlavně v létě
Ilustrační foto: archiv

Roste zájem o psí hotely, jejich služby vyhledávají Pražané hlavně v létě

Mezi Pražany rok od roku narůstá zájem o služby psích hotelů. Chovatelé je vyhledávají především v letních měsících, kdy nemohou na dovolenou cestovat s psím mazlíčkem. Stále populárnější jsou i denní školky a venčení, hlídání psů doma, služby psího taxi, kadeřníků, masérů a dietologů nebo narozeninové oslavy na klíč. ČTK to zjistila od provozovatelů služeb. Ty stojí stovky až tisíce korun.

Chovatelé nejčastěji hledají pro psa ubytování na týden až dva nebo na prodloužený víkend. „Lidé tyto služby využívají, protože chtějí mít doma psího kamaráda, ale zároveň jsou poměrně aktivní a vzít s sebou psa všude nejde," řekla Aneta Baklová ze společnosti Petland, která sídlí v Nuslích. Kromě dovolených chovatelé vyhledávají psí hotely tehdy, když se chystají na služební cesty nebo po dobu nemoci.

Psí školka v Písnici, která ročně obslouží stovky zákazníků, nabízí oddělené pokojíčky, společné ubytování v obývacím pokoji se sedačkou a pelíšky i soukromé pokoje s vyhřívanou podlahou. Zařízení poskytuje čtyřiadvacetihodinovou péči. Ošetřovatelé navíc posílají fotky a videa psů jejich pánům prostřednictvím elektronické pošty nebo sociálních sítí.

V nuselském hotelu zase zajišťují výcvik, sestavení jídelníčku, psí masáže, péči o tlapky, koupání a speciální terapii. V nově otevřeném hotelu v Horních Počernicích je kromě jiného nonstop k dispozici veterinář.

Provozovatelé se ale shodují, že hotelové ubytování není pro všechny psy. „Hotel je vhodný pro většinu pejsků, ale například není možné ubytovat hárající fenky a agresivní nebo staré pejsky, kteří by špatně snášeli změnu prostředí a odloučení od páníčka," řekla ČTK Markéta Bambasová z písnické psí školky.

Provozovatelka psího hotelu Tatiana Lisichkina tvrdí, že psi mají pobyt v hotelu jako dovolenou plnou zábavy a her. „Doma většinou lidé nemají čas se psům naplno věnovat, mají jiné povinnosti, a psi se nudí. Zatímco my jsme taky pouze pro ně, věnujeme se jim nonstop a oni to ocení," řekla ČTK.

Několikrát se prý stalo, že pes pánovi utekl a sám se vrátil do hotelu. „Vtipné je, že psi k nám chodí na dovolenou sami," doplnila. Ceny za ubytování psích mazlíčků začínají na zhruba 300 korunách na den. Za větší psy ale majitelé zaplatí víc.


Další články
Nahoru