dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

ROSSMANN rozdával balíčky

Síť drogerií a parfumerií ROSSMANN podporuje projekt Spolu pro mateřská centra, v rámci něhož se snaží usnadnit provoz několika z nich. 

Začátkem listopadu proběhlo předání balíčků hygienických potřeb šesti vybraným centrům v Praze – Rodinné centrum YMCA, Klub maminek Balónek, Komunitní centrum Kampa, MC Cirkus, MC Domeček, KRC CoByDup, o.s.

Za projektem stojí občanské sdružení Síť mateřských center. Společnost ROSSMANN plánuje postupně předat ještě 81 podobných balíčků dalším mateřským centrům i v ostatních krajích.

Posláním mateřských center je poskytovat rodinám bezpečný prostor s nabídkou různorodých akcí, sportovních, vzdělávacích či rekvalifikačních programů, díky kterým děti a dospělí rozvíjejí své schopnosti a dovednosti. Zpravidla je zakládají ženy na mateřské dovolené, které se samy starají o provoz a zajišťují program. Jakákoli podpora jim tedy pomůže k lepšímu fungování.

„Centra jsou závislá na nevyzpytatelných grantech a ochotě města nebo obce jejich chod podporovat. Členské poplatky a příspěvky od návštěvníků stačí často jen na pokrytí nájmu,“ uvádí Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center, jejíž současný projekt Spolu pro mateřská centra vybízí širokou veřejnost, aby přispěla a pomohla dobré věci.

rossmann-predani-mc-1-nahled Nejedná se v tomto případě o finanční dary, ale o poskytnutí hygienických a kancelářských potřeb, hraček či didaktických pomůcek, které jsou pro každodenní chod velmi potřebné.

Zástupkyně všech šesti obdarovaných center si velmi váží materiální podpory od společnosti ROSSMANN. Shodují se na tom, že jim usnadní provoz a každodenní chod. Ušetřené finanční prostředky pak mohou vložit do zlepšení samotné péče o děti, k rozšíření aktivit a programu pro návštěvníky.

Jednotlivá centra si určila, kolik a jaké konkrétní hygienické prostředky na půl roku potřebují. Celkem se předalo 480 rolí toaletního papíru, 26 ks mýdla, 48 balení papírových kapesníků, 12 ks prostředků na mytí nádobí, 10 ks WC čističů, 36 balíčků vlhčených ubrousků a 32 rolí kuchyňských utěrek.


Další články
Nahoru