dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Rosničky zvou k návštěvě: Libušská observatoř a sídlo ČHMÚ pořádají den otevřených dveří
Prohlídka libušské observatoře. Foto: chmi.cz

Rosničky zvou k návštěvě: Libušská observatoř a sídlo ČHMÚ pořádají den otevřených dveří

Den otevřených dveří se koná dnes od devíti do čtrnácti hodin v hlavním sídle Českého hydrometeorologického ústavu v Komořanech a také v libušské observatoři.

V komořanském areálu jsou pro návštěvníky připraveny na několika stanovištích ukázky historické přístrojové techniky, manuální i automatické meteorologické stanice i ukázky měření vodní hodnoty sněhu.

Na stanovišti Meteoprognóza se lidé dozvědí, jak se předpovídá počasí a jak funguje výstražní služba. Prezentovat se budou i prognózy průtoků českých řek. Je připravena ukázka letecké meteorologie.

Ústřední budovu ČHMÚ naleznete na adrese Na Šabatce 2050/17, Praha 12 – Komořany. Na místo jede autobusová linka 165 (zastávka Na Šabatce). V okolí se dá zaparkovat.  

V libušské observatoři budou prezentovány činnosti radarového, družicového a aerologického oddělení, příchozí poznají vybavení meteorologické zahrádky a stanice automatického imisního monitoringu.

Dozví se, co ruší radarová měření, jaké družice meteorologové používají, jak vysoko vystoupá balon s radiosondou, co všechno a jak sleduje meteorologický pozorovatel, co všechno se měří na meteorologické zahrádce a jaké ovzduší dýcháme.

Prohlídka vybraných pracovišť bude organizována formou prohlídkového okruhu, který potrvá maximálně 100 minut. Prohlídky budou začínat v deseti až dvacetiminutových intervalech.

Observatoř Praha – Libuš sídlí na adrese Generála Šišky 1 / 942, Praha 12.


Další články
Nahoru