dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Rošáda ve vedení Prahy 10. Dosavadní starosta Richter se vyměnil s místostarostou Zoufalíkem
Milan Richter předává vedení Prahy 10 Bohumilu Zoufalíkovi. Foto: Praha 10

Rošáda ve vedení Prahy 10. Dosavadní starosta Richter se vyměnil s místostarostou Zoufalíkem

Dosavadní starosta Prahy 10 Milan Richter dnes ráno rezignoval a na základě nových koaličních dohod byl zvolen místostarostou. Jeho nástupcem je Bohumil Zoufalík, dosavadní místostarosta z nově vzniklého Klubu nezávislých.

Priority nového starosty Prahy 10

Rekonstrukce Vršovického zámečku.

Výstavba 180 malometrážních bytů v malešickém penzionu.

Výstavba nových stovek míst v mateřských školkách.

Zlepšení komunikace s veřejností.

Odkoupení vily bratrů Čapků. 

Dosavadní starosta Milan Richter za ODS totiž rezignoval a na základě nových koaličních dohod byl zvolen místostarostou. Jaké bylo odůvodnění tohoto kroku? Na radnici se po vystoupení čtyř členů z klubu ODS změnil poměr sil.

Klub nezávislých tvoří vedle Zoufalíka i bývalý předseda klubu ODS Ivan Vinš a na protest proti současné politice vedení pražské ODS se k nim připojili i někdejší starosta za ODS Vladislav Lipovský a zastupitelka Hana Štěpánková.

„Jedna věc je náš dres, naše trička, ve kterých soupeříme, druhou věcí je lidský přístup, který jsme si zde vybudovali a kterého si vážím. Nezávislí nevznikli kvůli tomu, že bychom se zde v Praze 10 hádali a prali, ale kvůli vedení pražské ODS a jejím nesmyslným krokům. Moje srdce je stále zde v Praze 10," řekl bezprostředně po zvolení nový starosta Bohumil Zoufalík.

Vedení Prahy 10 má tak ve svém vedení nyní zástupce Klubu nezávislých, ODS, ČSSD, Strany Zelených a Desítky pro domácí, v opozici zůstává TOP 09 a KSČM.


Další články
Nahoru