dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Romantická místa v Praze jako stvořená k žádosti o ruku
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Zásnubní prstýnek z bílého zlata. Foto: eppi.cz

Romantická místa v Praze jako stvořená k žádosti o ruku

Už dlouho se chystáte svou milovanou překvapit zásnubním prstýnkem, ale stále hledáte tu správnou příležitost? Jestliže jste z Prahy či jejího okolí, určitě se vyplatí popustit uzdu fantazii a vybrat opravdu originální a romantické místo, které dotvoří jedinečnou atmosféru tohoto slavnostního okamžiku. Nevíte si rady? Nechte se inspirovat našimi tipy…

Pražský Semmering

Nejromantičtější dopravní prostředek? Vlak. A jestliže chcete, aby vaše zásnubní projížďka byla opravdu stylová, zakupte si jízdenku na Pražský motoráček, který vás během víkendů a některých svátků sveze historickou soupravou z 50. let. Předtím, než pokleknete před svou milovanou, vláček vás z Hlavního nádraží proveze více než kilometr dlouhým tunelem jako stvořeným pro něžné polibky, čekat na vás však bude i krásný výhled na Pražský hrad, Vyšehrad, Prokopské údolí a další neobvyklá panoramata našeho hlavního města s parky, vilkami, ale i moderními budovami. A na konečné stanici – pražském Zličíně, bude na vaši milou čekat nádherné překvapení, například v podobě zásnubního prstýnku z bílého zlata.

Grébovka neboli Havlíčkovy sady

Nedaleko od náměstí Míru se ukrývá rozkošný park s vinicemi a překrásným altánkem, který je jako stvořený k překvapivému zakončení vaší romantické zásnubní procházky. Až se zde budete při západu slunce kochat nádherným výhledem a zelení, jistě vás nebude překvapovat, že toto místo si vybral jako své sídlo bohatý německý průmyslník, díky němuž byl zdejší park upraven.

Lanovka hotelu NH Praha

Lanovku jako vystřiženou ze starých filmů Jamese Bonda najdete nedaleko stanice metra Anděl u křižovatky Duškovy a Mozartovy ulice. Během asi minutové jízdy se můžete kochat výhledy na Prahu, a poté před svou milovanou pokleknout s nejkrásnějším zásnubním prstenem v Praze v přilehlém parku.

Zažijte Benátky v Praze

eppi-praha-vltava-nahled Co by to bylo za romantiku bez projížďky na lodi? K dispozici vám jsou dřevěné bárky i modernější čluny, které spolehlivě přenesou vás i vaši vyvolenou na protější břeh. Během cesty se můžete kochat neobvyklými výhledy na Pražský Hrad, Vyšehrad a nábřeží, nebo si zamilovaně hledět do očí. Ať tak či onak, žádost o ruku na tomto místě bude mít zaručeně úspěch a vy budete zanedlouho stát před oltářem se snubními prsteny.

Vodní tunel pod Karlovým mostem

Chcete se během vyznání lásky vyhnout davům turistů, ale přesto byste nejraději svou milovanou požádal přímo u Karlova mostu? Žádný problém! Půjčte si šlapadlo a vydejte se železnou brankou vedle kostela sv. Františka z Assissi do zajímavého podzemí. V tmavých zákoutích, která dýchají minulostí, se k vám vaše drahá přitulí a vy se v tu chvíli můžete vytasit s nádherným zásnubním prstýnkem, který z tohoto výletu učiní nezapomenutelnou událost.

eppi-vezmes-si-me-nahled  


Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru