dnes
Úterý - oblacno
33°C
zítra
Středa - skorojasno
36°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
28°C
Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena
Nasvícená Vrtbovská zahrada. Foto: archiv

Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena

Vrtbovská zahrada na Malé Straně je pro veřejnost otevřena od jara do podzimu, ale jen dvakrát do roka je na pár hodin slavnostně nasvícena. V dubna a na konci října, kdy se uzavírá na zimní pauzu. V úterý 31. října bude slavnostně nasvícena od 17 do 21 hodin. Ještě jednou si tak v Roce českého baroka můžete vychutnat atmosféru této doby.

Do barokní terasovité zahrady italského typu je vstup přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Zahrada se zařezává do svahu Petřína a táhne se z nádvoří paláce směrem na jihozápad. Z jejích výše položených částí jsou zajímavé výhledy na historické centrum a Pražský hrad.

vrtbovska-zahrada-nasviceni1-nahled „Využijte mimořádnou příležitost vidět Vrtbovskou zahradu, kdy je jen dvakrát v roce slavnostně nasvícena. Překvapí vás kouzlo místa,“ zvou organizátoři. Můžete obdivovat nasvícené sochy Matyáše Bernarda Brauna a fresky Václava Vavřince Reinera.

Slavnostní nasvícení bude v rámci běžného vstupného. To je 65 korun pro dospělé, důchodci a studenti platí 55 korun, děti do 15 let 45 korun.


Další články
Nahoru