dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena
Nasvícená Vrtbovská zahrada. Foto: archiv

Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena

Vrtbovská zahrada na Malé Straně je pro veřejnost otevřena od jara do podzimu, ale jen dvakrát do roka je na pár hodin slavnostně nasvícena. V dubna a na konci října, kdy se uzavírá na zimní pauzu. V úterý 31. října bude slavnostně nasvícena od 17 do 21 hodin. Ještě jednou si tak v Roce českého baroka můžete vychutnat atmosféru této doby.

Do barokní terasovité zahrady italského typu je vstup přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Zahrada se zařezává do svahu Petřína a táhne se z nádvoří paláce směrem na jihozápad. Z jejích výše položených částí jsou zajímavé výhledy na historické centrum a Pražský hrad.

vrtbovska-zahrada-nasviceni1-nahled „Využijte mimořádnou příležitost vidět Vrtbovskou zahradu, kdy je jen dvakrát v roce slavnostně nasvícena. Překvapí vás kouzlo místa,“ zvou organizátoři. Můžete obdivovat nasvícené sochy Matyáše Bernarda Brauna a fresky Václava Vavřince Reinera.

Slavnostní nasvícení bude v rámci běžného vstupného. To je 65 korun pro dospělé, důchodci a studenti platí 55 korun, děti do 15 let 45 korun.


Moje stopa: Praha 10 zná vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu

Včera v 19:27

Výsledky hlasování čtvrtého ročníku projektu participativního rozpočtu „Moje Stopa“ byly vyhlášeny na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 10, kam byli také pozváni navrhovatelé jednotlivých projektů. O přízeň hlasů se ucházelo celkem 11 návrhů na zvelebení veřejných prostor po celém území desáté...

Vousatá krasavice se procházela po pražském sídlišti, podívejte se na ni

Včera v 11:42

V neděli odpoledne přijalo operační středisko městské policie hlášení o agamě vousaté, která se proháněla v Pavlíkově ulici v Praze 4. Strážníci zvíře odchytli a předali kolegům z odchytové služby, kteří ji převezli do útulku v Dolních Měcholupech. Agama vousatá žije v Austráli, zároveň je...

Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

24. března 2019 v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Další články
Nahoru