dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena
Nasvícená Vrtbovská zahrada. Foto: archiv

Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena

Vrtbovská zahrada na Malé Straně je pro veřejnost otevřena od jara do podzimu, ale jen dvakrát do roka je na pár hodin slavnostně nasvícena. V dubna a na konci října, kdy se uzavírá na zimní pauzu. V úterý 31. října bude slavnostně nasvícena od 17 do 21 hodin. Ještě jednou si tak v Roce českého baroka můžete vychutnat atmosféru této doby.

Do barokní terasovité zahrady italského typu je vstup přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Zahrada se zařezává do svahu Petřína a táhne se z nádvoří paláce směrem na jihozápad. Z jejích výše položených částí jsou zajímavé výhledy na historické centrum a Pražský hrad.

vrtbovska-zahrada-nasviceni1-nahled „Využijte mimořádnou příležitost vidět Vrtbovskou zahradu, kdy je jen dvakrát v roce slavnostně nasvícena. Překvapí vás kouzlo místa,“ zvou organizátoři. Můžete obdivovat nasvícené sochy Matyáše Bernarda Brauna a fresky Václava Vavřince Reinera.

Slavnostní nasvícení bude v rámci běžného vstupného. To je 65 korun pro dospělé, důchodci a studenti platí 55 korun, děti do 15 let 45 korun.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru