dnes
Pondělí - polojasno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena
Nasvícená Vrtbovská zahrada. Foto: archiv

Romantická barokní zahrada na Malé Straně bude výjimečně na pár hodin nasvícena

Vrtbovská zahrada na Malé Straně je pro veřejnost otevřena od jara do podzimu, ale jen dvakrát do roka je na pár hodin slavnostně nasvícena. V dubna a na konci října, kdy se uzavírá na zimní pauzu. V úterý 31. října bude slavnostně nasvícena od 17 do 21 hodin. Ještě jednou si tak v Roce českého baroka můžete vychutnat atmosféru této doby.

Do barokní terasovité zahrady italského typu je vstup přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Zahrada se zařezává do svahu Petřína a táhne se z nádvoří paláce směrem na jihozápad. Z jejích výše položených částí jsou zajímavé výhledy na historické centrum a Pražský hrad.

vrtbovska-zahrada-nasviceni1-nahled „Využijte mimořádnou příležitost vidět Vrtbovskou zahradu, kdy je jen dvakrát v roce slavnostně nasvícena. Překvapí vás kouzlo místa,“ zvou organizátoři. Můžete obdivovat nasvícené sochy Matyáše Bernarda Brauna a fresky Václava Vavřince Reinera.

Slavnostní nasvícení bude v rámci běžného vstupného. To je 65 korun pro dospělé, důchodci a studenti platí 55 korun, děti do 15 let 45 korun.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru