dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Rok na vsi strávili senioři z Prahy 1
Všichni účastníci hned po příjezdu prošli tradiční bránou do dětství. Foto: MČ Praha 1

Rok na vsi strávili senioři z Prahy 1

V jihočeských Dobronicích se po roce opět konal populární letní tábor pro seniory z Prahy 1. Táborový program se letos jmenoval „Rok na vsi“ a senioři díky němu během týdne prožili to nejzajímavější, co nabízejí jednotlivé měsíce v roce.

Každý půlden znamenal jeden měsíc. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si ani letos nenechal ujít návštěvu spojenou s opékáním špekáčků, dorazil zrovna v den, kdy na nástěnce stálo „Březen, za kamna vlezem“, aby se hned po obědě objevilo „Duben – ještě tam budem“.

Vzhledem k tomu, že všichni účastníci hned po příjezdu prošli tradiční „bránou do dětství“, nebylo nic nemožné, a tak se na táboře bobovalo a v den návštěvy pana starosty zase byly Velikonoce a při té příležitosti se stavěl kurník pro slepičky, sbírala se a barvila vajíčka, pletly se pomlázky. S vajíčky se ale rovněž třeba běhal štafetový běh. Celý den pak vyvrcholil čarodějnicemi.

A plné zážitků byly všechny dny. „Kdybych nemohl alespoň na chvíli zajet na náš tábor seniorů, nebylo by to to správné léto,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

tabor-seniori-praha-1-2-nahled

Tábor seniorů prostě i letos vyplnila spousta legrace, zábavy i radosti z pohybu v přírodě. A popravdě řečeno, není divu, když parta organizátorů vymyslela pro účastníky takové události jako dožínkový bál, taneční soutěž o nejlepší taneční pár, koncerty kapely městských strážníků a country kapely, návštěvu Mikuláše i dobronických dobrovolných hasičů a další a další bezva zážitky. Nezapomnělo se ani na narozeniny táborníků, a protože na vsi prožili celý rok, dostalo se na všechny.

„Tábor pro seniory je jedinečným projektem našeho Střediska sociálních služeb a je jednoznačným přínosem pro pohodu našich starších spoluobčanů, z nichž někteří jsou dokonce poprvé v životě na táboře,“ ocenil Oldřich Lomecký.

O čtyřiadvacet seniorů bylo během týdenního pobytu pod dobronickým hradem skvěle postaráno ve všech směrech. Příkladem je určitě taková kuchyně. „Kuchaři jsou ´neštěstí´ tábora. Jak těžce se budou shazovat nabraná kila! Nelze ale odolat…“ dočetli jsme se v táborové kronice, a tak jsme se podívali na aktuální jídelníček.

Po snídani byla na řadě „sváča z naší zahrádky“, oběd byl popsán jako „zhasni svíčku, slízni smetánku“, k odpolední svačině se podával „ledový mlsánek“, k první večeři „růžová fiš a škrobové opékánky“ a k druhé večeři už zmínění „čarodějničtí ježci“. V jiné dny to byl například Jánošík a knédl nebo naklepaný chudák malý a čínské broky.


Praha 5 podpořila levnější plavání pro seniory v Aquaparku Barrandov

Včera ve 12:27

Senioři starší než 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 mohou od ledna 2018 každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin zaplatit za 100 minut plavání pouze 50 korun. Podmínkou je si vyzvednout tzv. plavecký pas.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Praha 10: Kurzy trénování paměti

30. října 2017 v 07:53

Zájem seniorů o kurzy trénování paměti, které pořádala Praha 10 v předchozích letech, přiměl radnici k vyhlášení podzimních kurzů trénování paměti doplněných o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Senioři: Jak psát vzpomínky

26. října 2017 v 07:03

Národní kronika připravila kurzy tvůrčího psaní. Budou se konat 1. a 2. listopadu ve Werichově vile. Účastnit se budou Senzační senioři z celé republiky.

Praha 1: Setkání s kulturou nabídne swingovou tančírnu

21. října 2017 v 07:50

I v listopadu zva radnice všechny seniory z Prahy 1 na oblíbené Setkání s kulturou. Tentokrát se koná 15. listopadu od 15 hodin a bude na téma Swingová tančírna.

Praha 1: Jóga 50 Plus

20. října 2017 v 07:35

Nový projekt s názvem „Jóga 50 Plus“ nabízí ženám a mužům z Prahy 1 pohybové centrum Tělocvična v Žitné 13, a to ve spolupráci Střediska sociálních služeb Praha 1, Městské části Praha 1 a Evropské federace jógy, která je hlavním organizátorem projektu. Jeho autorem je prof. Predrag...

Dvojka pro seniory: Stylové večery 2017

20. října 2017 v 07:00

Dnes si od 8 hodin mohou senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory vyzvednout vstupenky na pátý koncert „Stylových večerů“, „Roztančená Harmonia Praga““.

Praha 10 pro seniory

11. října 2017 v 10:05

Značný zájem občanů v seniorském věku o účast ve výukových počítačových kurzech v předchozích letech přiměl radnici desáté městské části k vyhlášení jarního semestru PC kurzů pro seniory.

Další články
Nahoru