dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
4°C
Rok na vsi strávili senioři z Prahy 1
Všichni účastníci hned po příjezdu prošli tradiční bránou do dětství. Foto: MČ Praha 1

Rok na vsi strávili senioři z Prahy 1

V jihočeských Dobronicích se po roce opět konal populární letní tábor pro seniory z Prahy 1. Táborový program se letos jmenoval „Rok na vsi“ a senioři díky němu během týdne prožili to nejzajímavější, co nabízejí jednotlivé měsíce v roce.

Každý půlden znamenal jeden měsíc. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si ani letos nenechal ujít návštěvu spojenou s opékáním špekáčků, dorazil zrovna v den, kdy na nástěnce stálo „Březen, za kamna vlezem“, aby se hned po obědě objevilo „Duben – ještě tam budem“.

Vzhledem k tomu, že všichni účastníci hned po příjezdu prošli tradiční „bránou do dětství“, nebylo nic nemožné, a tak se na táboře bobovalo a v den návštěvy pana starosty zase byly Velikonoce a při té příležitosti se stavěl kurník pro slepičky, sbírala se a barvila vajíčka, pletly se pomlázky. S vajíčky se ale rovněž třeba běhal štafetový běh. Celý den pak vyvrcholil čarodějnicemi.

A plné zážitků byly všechny dny. „Kdybych nemohl alespoň na chvíli zajet na náš tábor seniorů, nebylo by to to správné léto,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

tabor-seniori-praha-1-2-nahled

Tábor seniorů prostě i letos vyplnila spousta legrace, zábavy i radosti z pohybu v přírodě. A popravdě řečeno, není divu, když parta organizátorů vymyslela pro účastníky takové události jako dožínkový bál, taneční soutěž o nejlepší taneční pár, koncerty kapely městských strážníků a country kapely, návštěvu Mikuláše i dobronických dobrovolných hasičů a další a další bezva zážitky. Nezapomnělo se ani na narozeniny táborníků, a protože na vsi prožili celý rok, dostalo se na všechny.

„Tábor pro seniory je jedinečným projektem našeho Střediska sociálních služeb a je jednoznačným přínosem pro pohodu našich starších spoluobčanů, z nichž někteří jsou dokonce poprvé v životě na táboře,“ ocenil Oldřich Lomecký.

O čtyřiadvacet seniorů bylo během týdenního pobytu pod dobronickým hradem skvěle postaráno ve všech směrech. Příkladem je určitě taková kuchyně. „Kuchaři jsou ´neštěstí´ tábora. Jak těžce se budou shazovat nabraná kila! Nelze ale odolat…“ dočetli jsme se v táborové kronice, a tak jsme se podívali na aktuální jídelníček.

Po snídani byla na řadě „sváča z naší zahrádky“, oběd byl popsán jako „zhasni svíčku, slízni smetánku“, k odpolední svačině se podával „ledový mlsánek“, k první večeři „růžová fiš a škrobové opékánky“ a k druhé večeři už zmínění „čarodějničtí ježci“. V jiné dny to byl například Jánošík a knédl nebo naklepaný chudák malý a čínské broky.


Dvojka pro seniory zve na Velikonoce na východě

15. března 2018 v 10:16

V týdnu před Velikonocemi připravila Dvojka pro seniory na 28. března od 18 hodin v Domu národnostních menšin ve Vocelově ulici v Praze 2 představení Velikonoce na východě, kde vám folklórní soubory představí lidové tradice a zvyky jiných národů, spojené s tímto křesťanským...

Praha 1: Ples seniorů se přesouvá na duben

15. března 2018 v 09:20

Z důvodu požáru v Paláci Žofín ze včerejší noci na dnešní ráno se ruší naplánované akce, mezi které patří i Ples seniorů Prahy 1, který se měl konat v neděli 11. března od 17 hodin.

Trojka pro seniory a Trojka pro rodiny: Praha 3 spustila projekty, které seniorům a rodinám nabízí řadu aktivit

13. března 2018 v 19:47

Městská část Praha 3 spouští aktivizační programy místostarostů Ivana Holečka a Davida Gregora (oba ČSSD) pro seniory a rodiny s dětmi pod názvem Trojka pro seniory a Trojka pro rodiny. V rámci programů jsou aktuálně seniorům a rodinám s dětmi zdarma distribuovány plavenky do bazénu Pražačka a...

Úklona klasikům podruhé. Setkání s kulturou pro seniory Prahy 1

12. března 2018 ve 14:25

Březnové Setkání s kulturou pro všechny seniory z Prahy 1 nabídne druhý díl Úklony klasikům. Ve středu 21. března od 15 v Malostranské besedě opět vystoupí Eva Šašinková, František Novotný a Miloš Černý.

Co dělat, když řeším majetek. Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na přednášku

9. března 2018 ve 12:39

Zástupci občanské poradny vysvětlí seniorům, jak postupovat při řešení problémů s majetkem, jako jsou koupě, darování, dědění, dluhy v manželství

Turistická vycházka pro seniory: Vyhlídky na Prahu

9. března 2018 v 07:22

Jihoměstská sociální Prahy 11 pořádá 13. února vycházku pro seniory na Paví vrch, Dívčí hrady a Děvín.

Nordic Walking v Praze 13

5. března 2018 v 17:03

Středisko sociálních služeb a radnice Prahy 13 zvou zájemce z řad seniorské veřejnosti na první letošní pochod s holemi.

Setkání se starostou, hudba, tanec, občerstvení

5. března 2018 v 16:01

Březnové taneční odpoledne pro seniory se koná 14. března od 13:30 do 17 hodin ve stravovacím centru Křejpského 8, Praha 11.

V Praze 2 začala Senior akademie

2. března 2018 v 07:19

Další ročník cyklu přednášek pro seniory, který pořádá Praha 2 společně s Městskou policií, začal včera jednacím sálu radnice na náměstí Míru. Akademii zahájili místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija a místostarosta pro bezpečnost Martin Víšek.

Eva Emingerová rozžhavila Malostranskou besedu

25. února 2018 v 08:01

Výtečná Eva Emingerová a její Trio uvedly do varu zaplněný sál Malostranské besedy a jeho diváky, kterými byli senioři z Prahy 1, pozvaní radnicí na další díl seriálu „Setkání s kulturou“.

Praha 11 pro seniory: Putování od kostela sv. Mikuláše k Valdštejnskému paláci

22. února 2018 ve 12:55

V sobotu 3. února se můžete vydat od kostela svatého Mikuláše na Malé Straně kolem sv. Josefa a Tomáše k Albrechtovi z Valdštejna.  

Další články
Nahoru