dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Rodinný podnik zkrachoval. Peníze na živobytí nebudou

Kriminalisté z toxi týmu třetího policejního obvodu společně s pražskou zásahovou jednotkou dopadli padesátiletého recidivistu a jeho jednadvacetiletého syna, kteří od ledna letošního roku prodávali na Žižkově a Černém Mostě návykové látky.

Detektivové zjistili, že starší muž distribuoval drogu pervitin a heroin přímo v místě bydliště v Boleslavské ulici. Jeho jednadvacetiletý syn ale prodával tyto drogy jak u sebe doma v Bryksově ulici na Černém Mostě, tak i v bytě svého otce.

Státní zástupce pak na ně vydal předběžný souhlas se zadržením a příkaz k domovní prohlídce. V pondělí 8. září policisté zadrželi podezřelé muže v Boleslavské ulici, následně v bytě zajistili pervitin, digitální váhy, plastové sáčky a více než 40 tisíc korun v hotovosti, ukryté v trezoru ve zdi.

Zadržení skončili na služebně kriminalistů, kde je vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětileté vězení. Soudce nakonec poslal oba obviněné do vazby, ovšem pro kriminalisty případ nekončí.

Dál totiž pracují na jeho objasnění a zjišťují například, kdo jim drogy dodával a hlavně, kdo je vyráběl. Z výslechu mladšího muže pak vyplývá, že oba nezaměstnaní si takto obstarávali peníze na živobytí. Otec uživatelem drog není, ovšem jeho družka a syn už několik let ano.

V evidencích policisté navíc zjistili, že starší muž byl od roku 1980 už osmkrát soudně trestaný například za výtržnictví, ublížení na zdraví, týrání zvířat nebo trestnou činnost související s prodejem drog. Jeho syn byl až do roku 2016 v podmínce za majetkovou trestnou činnost.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru