Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod
Manželé Hnidákovi. Foot(4x): Honza Martinec

Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod

Jakub a Lenka Hnidákovi působí na české gastro scéně již od roku 2012, kdy začali s cukrářskou výrobou pod značkou Lelí’s Cupcakes. Nedávno si na rohu Karlova náměstí ve Vyšehradské ulici otevřeli nanukový obchod.

Značku nanuků °LUNAR založil Jakub Hnidák v roce 2018 po ročním ladění technologie výroby na nátlak své tehdy čtyřleté dcery, s kterou si oblíbili výrobu domácích nanuků. 

nanuky-lunar Jakub si zpočátku myslel, že jen zamrazí smoothie a bude mít skvělý nanuk. To, že byl nanuk tvrdý jako beton a plný ledových krystalků, ho neodradilo, naopak, začal se o nanukovou výrobu mnohem více zajímat a pronikat do tajů technologických procesů. 

Značka se uchytila, což potvrzuje i otevřený obchod. „Nechtěli jsme udělat jen dobrý nanuk, naším cílem je změnit celý nanukový trh. Já bych si strašně přál, aby konečně přestala hrát hlavní roli cena na úkor kvality. Proto jsme udělali nanuky z kvalitních surovin, které chutnají skvěle, vypadají krásně a navíc se je díky složení bez zbytečných éček, a sníženému obsahu cukru, nebojíte dát ani svým dětem,” uvedl Jakub Hnidák. 

„Rádi bychom zvrátili trend posledních let, kdy velcí hráči na trhu kvůli odbytu a honbě za růstem prodejů neustále snižují cenu, s ní ale bohužel i gramáž a kvalitu nanuků. Sami jsme dospěli do bodu, kdy jsme na trhu nenašli nanuk, který bychom si s radostí koupili a vychutnali,” doplnila Lenka Hnidáková, proč se v roce 2017 rozhodli přidat do svého dortíkového portfolia i nanuky. 

Je pravdou, že kopečkové zmrzlině se to před pár lety povedlo, dnes už se nikdo nepodivuje nad tím, že za dobrou zmrzlinu zaplatí klidně i 40 až 50 korun za porci. 

°Lunar má v nabídce celkem deset příchutí, které jsou postavené převážně na tradičních chutích, jako je vanilka, čokoláda a jahoda, ale i na tolik oblíbených trendech posledních let, jako je mango nebo slaný karamel. 

I ty klasické příchutě se však snažili ozvláštnit a jak sami říkají, dát jim vesmírný přesah. Proto například ve smetanové vanilce najdou zákazníci trochu borůvkového pyré. 

nanuky-lunar-2 Netradiční je i vzhled nanuků, jsou dozdobované belgickou čokoládou, ořechy a lyofilizovaným ovocem. Za ochutnání podle manželů Hnidákových rozhodně stojí pistáciová se selským jogurtem nebo osvěžující kombinace limetky s avokádem. 

Nedávno se manželé Hnidákovi díky rostoucímu zájmu o jejich produkty rozhodli pro crowdfunding. Při kampani na portálu HitHit.cz měli za cíl vybrat 350 tisíc korun na výkonnější nanukový stroj z italského Rimini. Přispělo přes 600 lidí, cíl se podařilo splnit. 

Díky téhle technické výpomoci budou moci vyrobit více nanuků a rychleji se rozrůstat. Kromě vlastního nanukového obchodu na Karlově náměstí – hned vedle toho cupcakového – dodávají nanuky na rohlík.cz a zhruba třiceti dalším prodejcům po celé ČR. Koupit si je tak lze třeba na Šumavě nebo v Olomouci. 

„Je vidět, že se to pomalu obrací, každý den píší další majitelé bister, kaváren a různých farmářských potravin z nejrůznějších koutů, že by nás chtěli prodávat, že se jich lidé na nanuky ptají a oni sami přitom nechtějí nabízet nic, co by neodpovídalo jejich standardu. Problém je teď spíš na naší straně, abychom uspokojili rostoucí poptávku, potřebujeme sami rychle vyrůst, což samozřejmě vyžaduje nemalou investici,” vysvětlil Jakub, proč se rozhodli pro crowdfunding. 

nanuky-lunar-1 Ve zmíněném nanukovém obchodě si lze vybrat z deseti osvědčených příchutí, a to buď již nazdobených, a nebo si jejich zdobení na místě zákazník sám navrhe zvolením jedné ze čtyř belgických čokolád Callebaut – tmavé, mléčné, ruby nebo bílé, kterou si lze nechat zasypat výběrem z mnoha druhů ořechů, lyofilizovaného ovoce a sprinkles. 

„Jedna věc je mít skvělý nápad a druhá je, dotáhnout ho do zdárného konce a neuhnout z té původní cesty, kterou jste si vytyčili. A jestli je někdo zdárným příkladem toho, že to jde, tak jsou to Lanka a Jakub,“ sdělila Tamara Klusová, jedna z ambasadorek značky. 

Nanukový obchod °Lunar

Vyšehradská 53 (roh Karlova nám.)

Praha 2 – Nové Město 

Otevírací doba:

PO-PÁ: 10–19h

SO: 10–18h 

www.nanukylunar.cz


Autor: red

innogy narostl v energetické krizi počet zákazníků

Včera v 16:22

Výrazně vyšší zájem odběratelů energií o dodávky energií od innogy registruje tento dodavatel v průběhu energetické krize. České domácnosti považují v posledních dvou letech dodavatele energií innogy za bezpečnou volbu při rozhodování o novém dodavateli elektřiny a plynu. Od startu dramatického...

Hotel Marriott Prague jmenoval nového generálního ředitele. Stal se jím Robert Grader

31. ledna 2023 v 07:12

Robert Grader na post generálního ředitele pražského hotelu Marriott nastupuje s bohatými zkušenostmi z oblasti pohostinství a hotelnictví, které získával v tomto odvětví více než tři desetiletí po celé Evropě. V hotelovém řetězci Marriott začal pracovat v roce 1985, kdy se stal součástí týmu ve...

innogy zlevňuje nové ceníky zemního plynu pod vládní strop

23. ledna 2023 v 11:14

Největší dodavatel plynu innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích z posledních týdnů zlevňuje dodávku zemního plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky a pro ty, kterým končí fixované smlouvy. Nový ceník zákazníkům garantuje na 12 měsíců cenu komodity...

Rezidence Oliva na Brumlovce je zkolaudována

23. ledna 2023 v 08:48

Koncern Passerinvest v prosinci zkolaudoval Rezidenci Oliva na pražské Brumlovce. Tento unikátní rezidenční dům ve tvaru plodu olivovníku se 72 byty, nabízí bydlení ve slunných vzdušných interiérech s dostatkem soukromí a s možností připojení na chytrou domácnost. V přízemní části budovy se...

Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Extrémní události brzdí rozjezd nového podnikání

18. ledna 2023 ve 14:51

Stále nové a extrémní události, se kterými se firmy po celém světě v posledních čtyřech letech musí vyrovnávat, se odrazily i do zájmu podnikatelů o rozjezd nového byznysu v Česku. Loni založili 28 133 firem, což je o 5 procent méně, než v roce 2021 a jenom o 4 procenta víc, než...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Smartwings loni přepravily více než pět milionů cestujících

15. ledna 2023 v 08:10

Letecká společnost Smartwings loni přepravila na pravidelných linkách a charterových letech 5,2 milionu cestujících. Předloni to bylo 2,5 milionu pasažérů, jde tak o meziroční nárůst o více než dvojnásobek. Smartwings loni provozovaly lety z České republiky a ze svých zahraničních základen...

Na Václavském náměstí najdete novou restauraci Talíř

15. ledna 2023 v 07:39

Česká hotelová síť Pytloun Hotels, která poskytuje služby již od roku 2003 a v současné době provozuje čtrnáct designových, tradičních i apartmánových hotelů v ČR, otevřela na přelomu roku novou restauraci Talíř přímo v přízemních prostorách hotelu Pytloun Boutique Hotel Prague na Václavském...

Další články
Nahoru