Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod
Manželé Hnidákovi. Foot(4x): Honza Martinec

Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod

Jakub a Lenka Hnidákovi působí na české gastro scéně již od roku 2012, kdy začali s cukrářskou výrobou pod značkou Lelí’s Cupcakes. Nedávno si na rohu Karlova náměstí ve Vyšehradské ulici otevřeli nanukový obchod.

Značku nanuků °LUNAR založil Jakub Hnidák v roce 2018 po ročním ladění technologie výroby na nátlak své tehdy čtyřleté dcery, s kterou si oblíbili výrobu domácích nanuků. 

nanuky-lunar Jakub si zpočátku myslel, že jen zamrazí smoothie a bude mít skvělý nanuk. To, že byl nanuk tvrdý jako beton a plný ledových krystalků, ho neodradilo, naopak, začal se o nanukovou výrobu mnohem více zajímat a pronikat do tajů technologických procesů. 

Značka se uchytila, což potvrzuje i otevřený obchod. „Nechtěli jsme udělat jen dobrý nanuk, naším cílem je změnit celý nanukový trh. Já bych si strašně přál, aby konečně přestala hrát hlavní roli cena na úkor kvality. Proto jsme udělali nanuky z kvalitních surovin, které chutnají skvěle, vypadají krásně a navíc se je díky složení bez zbytečných éček, a sníženému obsahu cukru, nebojíte dát ani svým dětem,” uvedl Jakub Hnidák. 

„Rádi bychom zvrátili trend posledních let, kdy velcí hráči na trhu kvůli odbytu a honbě za růstem prodejů neustále snižují cenu, s ní ale bohužel i gramáž a kvalitu nanuků. Sami jsme dospěli do bodu, kdy jsme na trhu nenašli nanuk, který bychom si s radostí koupili a vychutnali,” doplnila Lenka Hnidáková, proč se v roce 2017 rozhodli přidat do svého dortíkového portfolia i nanuky. 

Je pravdou, že kopečkové zmrzlině se to před pár lety povedlo, dnes už se nikdo nepodivuje nad tím, že za dobrou zmrzlinu zaplatí klidně i 40 až 50 korun za porci. 

°Lunar má v nabídce celkem deset příchutí, které jsou postavené převážně na tradičních chutích, jako je vanilka, čokoláda a jahoda, ale i na tolik oblíbených trendech posledních let, jako je mango nebo slaný karamel. 

I ty klasické příchutě se však snažili ozvláštnit a jak sami říkají, dát jim vesmírný přesah. Proto například ve smetanové vanilce najdou zákazníci trochu borůvkového pyré. 

nanuky-lunar-2 Netradiční je i vzhled nanuků, jsou dozdobované belgickou čokoládou, ořechy a lyofilizovaným ovocem. Za ochutnání podle manželů Hnidákových rozhodně stojí pistáciová se selským jogurtem nebo osvěžující kombinace limetky s avokádem. 

Nedávno se manželé Hnidákovi díky rostoucímu zájmu o jejich produkty rozhodli pro crowdfunding. Při kampani na portálu HitHit.cz měli za cíl vybrat 350 tisíc korun na výkonnější nanukový stroj z italského Rimini. Přispělo přes 600 lidí, cíl se podařilo splnit. 

Díky téhle technické výpomoci budou moci vyrobit více nanuků a rychleji se rozrůstat. Kromě vlastního nanukového obchodu na Karlově náměstí – hned vedle toho cupcakového – dodávají nanuky na rohlík.cz a zhruba třiceti dalším prodejcům po celé ČR. Koupit si je tak lze třeba na Šumavě nebo v Olomouci. 

„Je vidět, že se to pomalu obrací, každý den píší další majitelé bister, kaváren a různých farmářských potravin z nejrůznějších koutů, že by nás chtěli prodávat, že se jich lidé na nanuky ptají a oni sami přitom nechtějí nabízet nic, co by neodpovídalo jejich standardu. Problém je teď spíš na naší straně, abychom uspokojili rostoucí poptávku, potřebujeme sami rychle vyrůst, což samozřejmě vyžaduje nemalou investici,” vysvětlil Jakub, proč se rozhodli pro crowdfunding. 

nanuky-lunar-1 Ve zmíněném nanukovém obchodě si lze vybrat z deseti osvědčených příchutí, a to buď již nazdobených, a nebo si jejich zdobení na místě zákazník sám navrhe zvolením jedné ze čtyř belgických čokolád Callebaut – tmavé, mléčné, ruby nebo bílé, kterou si lze nechat zasypat výběrem z mnoha druhů ořechů, lyofilizovaného ovoce a sprinkles. 

„Jedna věc je mít skvělý nápad a druhá je, dotáhnout ho do zdárného konce a neuhnout z té původní cesty, kterou jste si vytyčili. A jestli je někdo zdárným příkladem toho, že to jde, tak jsou to Lanka a Jakub,“ sdělila Tamara Klusová, jedna z ambasadorek značky. 

Nanukový obchod °Lunar

Vyšehradská 53 (roh Karlova nám.)

Praha 2 – Nové Město 

Otevírací doba:

PO-PÁ: 10–19h

SO: 10–18h 

www.nanukylunar.cz


Autor: red

Platební morálka živnostníků se zlepšuje

Dnes v 10:52

Na konci června letošního roku mělo v Česku úvěr od bank a nebankovních finančních institucí 141 608 živnostníků. Jejich celkový dluh činil 116,4 miliardy korun, z toho nebyly řádně spláceny pouze 2 miliardy, tedy 1,7 %. Své dluhy nezvládalo řádně splácet 6,5 tisíce živnostníků, o 200 (o 3 %) méně...

Veolia zahajuje topnou sezónu

Dnes v 08:05

S příchodem chladnějšího počasí skupina Veolia Energie zahajuje topnou sezónu. Postupně začala dodávat teplo ve všech regionech. Ve srovnání s minulým rokem je to o pár dní dříve. Během celého léta probíhaly kontroly a opravy i rozsáhlé rekonstrukce potrubí a také další ekologizace a dekarbonizace...

Pražské služby rozšiřují síť svých dobíjecích stanic pro firemní elektrovozy

19. září 2021 ve 21:54

Pražské služby ve spolupráci s Pražskou energetikou proto rozšiřují síť vlastních nabíjecích stanic. Dvě nové dobíjecí stanice byly zprovozněny v areálu Pražských služeb ve Vysočanech. Třetí nabíječku pak získal provoz Nové Mlýny v Praze 1. Do její podoby a umístění tak promluvili i pražští...

Historie modelu Air Jordan 1

17. září 2021 v 06:30

Pokud na světě existuje jeden model tenisky, která si pro sebe ukradla nejvíce pozornosti a slávy v celé sneaker game, je to právě Air Jordan 1. Model Air Jordan 1 proslavil zejména legendární basketbalový hráč Michael Jordan. Jak to tak ale bývá, začátky této tenisky nebyly tak slavné, jak by se...

Originální menu spárované s pivními speciály, Berky vaří ve Fortelu

15. září 2021 ve 21:30

Smíchovská novinka na gastronomické scéně – restaurace Fortel od pivovaru Staropramen – nabídne exkluzivní menu šéfkuchaře Pavla Berkyho. Od 20. září se bude párovat s pivními speciály Smíchovského výběru. Událost vyvrcholí akcí pro širokou veřejnost 30. září, kdy bude Pavel Berky vařit v otevřené...

Další články
Nahoru