Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod
Manželé Hnidákovi. Foot(4x): Honza Martinec

Rodinný byznys: U Karlova náměstí otevřeli manželé Hnidákovi nanukový obchod

Jakub a Lenka Hnidákovi působí na české gastro scéně již od roku 2012, kdy začali s cukrářskou výrobou pod značkou Lelí’s Cupcakes. Nedávno si na rohu Karlova náměstí ve Vyšehradské ulici otevřeli nanukový obchod.

Značku nanuků °LUNAR založil Jakub Hnidák v roce 2018 po ročním ladění technologie výroby na nátlak své tehdy čtyřleté dcery, s kterou si oblíbili výrobu domácích nanuků. 

nanuky-lunar Jakub si zpočátku myslel, že jen zamrazí smoothie a bude mít skvělý nanuk. To, že byl nanuk tvrdý jako beton a plný ledových krystalků, ho neodradilo, naopak, začal se o nanukovou výrobu mnohem více zajímat a pronikat do tajů technologických procesů. 

Značka se uchytila, což potvrzuje i otevřený obchod. „Nechtěli jsme udělat jen dobrý nanuk, naším cílem je změnit celý nanukový trh. Já bych si strašně přál, aby konečně přestala hrát hlavní roli cena na úkor kvality. Proto jsme udělali nanuky z kvalitních surovin, které chutnají skvěle, vypadají krásně a navíc se je díky složení bez zbytečných éček, a sníženému obsahu cukru, nebojíte dát ani svým dětem,” uvedl Jakub Hnidák. 

„Rádi bychom zvrátili trend posledních let, kdy velcí hráči na trhu kvůli odbytu a honbě za růstem prodejů neustále snižují cenu, s ní ale bohužel i gramáž a kvalitu nanuků. Sami jsme dospěli do bodu, kdy jsme na trhu nenašli nanuk, který bychom si s radostí koupili a vychutnali,” doplnila Lenka Hnidáková, proč se v roce 2017 rozhodli přidat do svého dortíkového portfolia i nanuky. 

Je pravdou, že kopečkové zmrzlině se to před pár lety povedlo, dnes už se nikdo nepodivuje nad tím, že za dobrou zmrzlinu zaplatí klidně i 40 až 50 korun za porci. 

°Lunar má v nabídce celkem deset příchutí, které jsou postavené převážně na tradičních chutích, jako je vanilka, čokoláda a jahoda, ale i na tolik oblíbených trendech posledních let, jako je mango nebo slaný karamel. 

I ty klasické příchutě se však snažili ozvláštnit a jak sami říkají, dát jim vesmírný přesah. Proto například ve smetanové vanilce najdou zákazníci trochu borůvkového pyré. 

nanuky-lunar-2 Netradiční je i vzhled nanuků, jsou dozdobované belgickou čokoládou, ořechy a lyofilizovaným ovocem. Za ochutnání podle manželů Hnidákových rozhodně stojí pistáciová se selským jogurtem nebo osvěžující kombinace limetky s avokádem. 

Nedávno se manželé Hnidákovi díky rostoucímu zájmu o jejich produkty rozhodli pro crowdfunding. Při kampani na portálu HitHit.cz měli za cíl vybrat 350 tisíc korun na výkonnější nanukový stroj z italského Rimini. Přispělo přes 600 lidí, cíl se podařilo splnit. 

Díky téhle technické výpomoci budou moci vyrobit více nanuků a rychleji se rozrůstat. Kromě vlastního nanukového obchodu na Karlově náměstí – hned vedle toho cupcakového – dodávají nanuky na rohlík.cz a zhruba třiceti dalším prodejcům po celé ČR. Koupit si je tak lze třeba na Šumavě nebo v Olomouci. 

„Je vidět, že se to pomalu obrací, každý den píší další majitelé bister, kaváren a různých farmářských potravin z nejrůznějších koutů, že by nás chtěli prodávat, že se jich lidé na nanuky ptají a oni sami přitom nechtějí nabízet nic, co by neodpovídalo jejich standardu. Problém je teď spíš na naší straně, abychom uspokojili rostoucí poptávku, potřebujeme sami rychle vyrůst, což samozřejmě vyžaduje nemalou investici,” vysvětlil Jakub, proč se rozhodli pro crowdfunding. 

nanuky-lunar-1 Ve zmíněném nanukovém obchodě si lze vybrat z deseti osvědčených příchutí, a to buď již nazdobených, a nebo si jejich zdobení na místě zákazník sám navrhe zvolením jedné ze čtyř belgických čokolád Callebaut – tmavé, mléčné, ruby nebo bílé, kterou si lze nechat zasypat výběrem z mnoha druhů ořechů, lyofilizovaného ovoce a sprinkles. 

„Jedna věc je mít skvělý nápad a druhá je, dotáhnout ho do zdárného konce a neuhnout z té původní cesty, kterou jste si vytyčili. A jestli je někdo zdárným příkladem toho, že to jde, tak jsou to Lanka a Jakub,“ sdělila Tamara Klusová, jedna z ambasadorek značky. 

Nanukový obchod °Lunar

Vyšehradská 53 (roh Karlova nám.)

Praha 2 – Nové Město 

Otevírací doba:

PO-PÁ: 10–19h

SO: 10–18h 

www.nanukylunar.cz


Autor: red

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

První investiční fond zaměřený na veterinární péči v ČR

18. ledna 2022 v 07:40

Na českém trhu začíná působit první investiční fond kvalifikovaných investorů zaměřený na oblast veterinární péče First Veterinary Fund Central Europe SICAV a.s. Unikátní fond založili Dušan Moskaliev, který byl uplynulé čtyři roky jedním z partnerů nemovitostního fondu ZDR Investments, a Richard...

innogy Energo novým členem COGEN Europe

18. ledna 2022 v 07:23

COGEN Europe, Evropská asociace pro podporu kogenerace, vítá innogy Energo jako nového člena. Od svého založení před 25 lety je hlavní činností innogy Energo podnikání v oblasti zřizování, financování, modernizace a provozu systémů dálkového vytápění a společné výroby tepla a...

Lékaři žižkovské nemocnice budou posílat silné kuřáky na vyšetření CT

13. ledna 2022 v 15:53

Do nového programu prevence pro kuřáky, který od začátku letošního roku spustilo Ministerstvo zdravotnictví, zapojila i ambulance pro choroby plicní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Informoval o tom mluvčí nemocnice Radek Pešout.

Další články
Nahoru