dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Rodinné odpoledne na Žofíně je určeno pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií

Městská část Praha 1 pořádá společně s neziskovou organizací S kočárkem Prahou v neděli 20. března v Paláci Žofín akci Rodinné odpoledne na Žofíně.

„Rodinné odpoledne na Žofíně je určené pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií a program je vytvořen tak, aby měl z akce radost každý, kdo se zúčastní,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu a sport Jan Krejčí.  

Rodinné odpoledne na Žofíně se uskuteční v Malém sále Paláce Žofín. Program potrvá tři hodiny, a to od 15 do 18 hodin.

Celé odpoledne zahájí radní Prahy 1 Jan Krejčí s moderátorkou Šárkou Markovou. Bohatý program rodinného odpoledne nabídne pro děti herecké, pěvecké i taneční vystoupení.

Malí i velcí účastníci se mohou těšit na dětské divadelní představení, vystoupení pěveckého sboru Skřivánci ZŠ a gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského, vystoupení dětských tanečníků nebo ukázku originálního studentského muzikálu Robinson.

Jednotlivá vystoupení budou v Malém sále Paláce Žofín proložena dětskou diskotékou, při které si mohou děti zatančit.

Doplněním celého odpoledního programu bude malovaní na obličej a také výtvarný workshop, který vede Darina Altrez. S konceptuální umělkyní si budou děti i dospělí moci vyrobit originální disko objekty a jiné třpytivé předměty.

ronz-praha-1-nahled


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru