dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská politika

Rodiče žáků podpořili rozvoj základní školy v areálu Žvahov

Rodiče žáků ze základní školy Pod Žvahovem (MŠ a ZŠ Kořenského) podpořili rozvoj základní školy v areálu Po Žvahovem. Jedná se o reakci na současnou diskusi ohledně záměru výpovědi nájemci části nebytových prostor areálu, Tanečnímu centru Praha, kterou by mělo 16. února posvětit Zastupitelstvo MČ Praha 5.

Rodiče žáků ze základní školy Pod Žvahovem (MŠ a ZŠ Kořenského) podpořili rozvoj základní školy v areálu Po Žvahovem. V textu, který podepsalo Pět desítek rodičů, se přímo píše „.. v kontextu současné diskuze o dlouhodobém funkčním naplnění uvedeného školního areálu prohlašujeme, že máme eminentní zájem na provozování školy, která by zde, tj. v areálu Pod Žvahovem, nabízela i druhý stupeň základního školství. Jsme si jisti, že taková škola má v naší oblasti dlouhodobou perspektivu.“

Školní provoz MŠ a ZŠ Kořenského se na Žvahov vrátil ve školním roce 2015 / 2016, kdy se zde podařilo školu znovu otevřít. „Jsme vděčni za tuto podporu rodičů. I my jsme přesvědčeni, že základní školství má v areálu velký potenciál a uděláme vše proto, aby se zde rozvíjelo,“ říká zástupce starosty Vít Šolle (KDU-ČSL).

Městská část proto vypoví nájemci části nebytových prostor, Tanečnímu centru Praha, nájemní smlouvu. Své kladné stanovisko k záměru výpovědi již vydal Školský výbor Zastupitelstva MČ Praha 5 a Rada MČ Praha 5. Konečné vyjádření ještě musí dát zastupitelé dne 16. února 2017. Mezi důvody k podání výpovědi patří především snaha představitelů MČ zajistit dobré podmínky pro rozvoj základní školy, především pak s ohledem na kapacitu tělocvičny a jídelny. Dále chce radnice budovu školy „vrátit“ místním obyvatelům Hlubočep, aby prostory základní školy sloužily občanům ke komunitnímu užití ve standardním režimu doplňkové činnosti ZŠ.

„Podpora rodičů žáků a místních obyvatel je projevem toho, že si školy váží. A také důkazem, že to je právě základní škola, do níž chodí místní děti, kdo má dlouhodobý potenciál vytvářet komunitu i komunitní život Žvahova,“ dodává předseda Školského výboru Martin Damašek (TOP 09).

Krom toho vedení MČ připravuje kompletní rekonstrukci budovy a areálu, která by Žvahov měla navrátit základnímu školství s ohledem na očekávaný rozvoj Barrandova a jižního Smíchova. Od obnovení základní školy v areálu již městská část investovala zhruba čtrnáct milionů korun, další investice potečou do areálu i v tomto roce – připravuje se rekonstrukce dalšího patra a zateplení a obnova fasády.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru