Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Rodiče z Prahy 6 poslali dál přes 270 aktovek
Některé z aktovek, které rodiče odevzdali. Zdroj foto: MČ Praha 6

Rodiče z Prahy 6 poslali dál přes 270 aktovek

Až do 18. září mohli rodiče přinést na bubenečskou radnici aktovky, které jsou stále funkční a udělají radost tam, kde na novou třeba nezbývají peníze a zároveň tak mohou mít dobrý pocit z toho, že šetří životní prostředí. To byly hlavní myšlenky akce Pošli aktovku dál, jejíž pátý ročník letos šestá městská část pořádala. A výsledek byl zase o něco lepší, než loni. Informoval o tom mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.  

V letošním roce byl o akci ještě větší zájem než loni a podařil se vybrat rekordních 273 aktovek a spoustu školních pomůcek, které udělaly radost jinde a mohou tak sloužit ještě několik dalších let.

Aktovky poputují mezi potřebné rodiny. Více než třetinu aktovek si lidé odnesli během konání akce, zbytek byl rozdělen mezi Pěstounský sklad Hvězda v Horoměřicích a Dobrodějnu. 

Letos bylo možné aktovky přinést nebo si odnést i v rámci červnového Reuse Dnes na Kulaťáku, kde se podařilo vybrat i rozdat další část aktovek i školních pomůcek.

„Mám obrovskou radost, že se nám letos podařilo zase o něco překonat loňský ročník. To jen dokazuje, že má tento projekt smysl a je dobré v něm pokračovat i nadále. A zároveň přibývají ti, kteří chápou, že není nutné utrácet za nové školní pomůcky, ale že lze využít i to, co již jiní neupotřebí, ale stále může sloužit dál,“ řekl k projektu místostarosta Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL). 

V minulých ročnících radnice věnovala aktovky například do Klokánků, azylových domů pro rodiny s dětmi či dobrovolnických organizací, které se starají o dětské uprchlíky.


Autor: puc

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

Včera v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Včera v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru