Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rodiče z Prahy 6 poslali dál přes 270 aktovek
Některé z aktovek, které rodiče odevzdali. Zdroj foto: MČ Praha 6

Rodiče z Prahy 6 poslali dál přes 270 aktovek

Až do 18. září mohli rodiče přinést na bubenečskou radnici aktovky, které jsou stále funkční a udělají radost tam, kde na novou třeba nezbývají peníze a zároveň tak mohou mít dobrý pocit z toho, že šetří životní prostředí. To byly hlavní myšlenky akce Pošli aktovku dál, jejíž pátý ročník letos šestá městská část pořádala. A výsledek byl zase o něco lepší, než loni. Informoval o tom mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.  

V letošním roce byl o akci ještě větší zájem než loni a podařil se vybrat rekordních 273 aktovek a spoustu školních pomůcek, které udělaly radost jinde a mohou tak sloužit ještě několik dalších let.

Aktovky poputují mezi potřebné rodiny. Více než třetinu aktovek si lidé odnesli během konání akce, zbytek byl rozdělen mezi Pěstounský sklad Hvězda v Horoměřicích a Dobrodějnu. 

Letos bylo možné aktovky přinést nebo si odnést i v rámci červnového Reuse Dnes na Kulaťáku, kde se podařilo vybrat i rozdat další část aktovek i školních pomůcek.

„Mám obrovskou radost, že se nám letos podařilo zase o něco překonat loňský ročník. To jen dokazuje, že má tento projekt smysl a je dobré v něm pokračovat i nadále. A zároveň přibývají ti, kteří chápou, že není nutné utrácet za nové školní pomůcky, ale že lze využít i to, co již jiní neupotřebí, ale stále může sloužit dál,“ řekl k projektu místostarosta Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL). 

V minulých ročnících radnice věnovala aktovky například do Klokánků, azylových domů pro rodiny s dětmi či dobrovolnických organizací, které se starají o dětské uprchlíky.


Autor: puc

Opera lidem na Vyšehradě

Dnes v 06:36

Ve středu 19. června se na Letní scéně Vyšehradu od 14 hodin zdarma odehraje To nejlepší z Prodané nevěsty. Divákům se tím skýtá neobvyklá možnost prožít kouzlo jedné z nejvýznamnějších českých oper v unikátním prostředí.

Bublinky na náplavce v Praze 2

Dnes v 05:14

Frizzante, prosecca a sekty od vinařů na náplavce Rašínova nábřeží v sobotu 22. června. Degustace je doplněna gastronomií a živou hudbou. K tomu všemu taneční show.

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Další články
Nahoru