Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti
Ilustrační foto: archiv

Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti

Se začátkem školního roku nabízí radnice Prahy 2 rodičům pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka Nadačního fondu Dvojka srdcem se týká zejména rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů. O příspěvek až do výše třech tisíc korun mohou žádat obyvatelé Prahy 2 nebo rodiče, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Naše dvojkové školy a pedagogové si dokáží poradit téměř se vším. Kromě běžné agendy zvládají na výbornou i krizové a nepředvídatelné situace, za to jim patří kromě mého obrovského obdivu a respektu také velké poděkování. Co však nikdo neovlivníme, jsou rostoucí ceny školních potřeb i zájmových kroužků. Abychom zmírnili ekonomické dopady na rodiče s nízkými příjmy a samoživitele, přicházíme nyní s nabídkou jednorázové pomoci,“ uvedla Jana Černochová (ODS), ministryně obrany a radní Prahy 2 pro oblast školství a mládeže.   

„Uvědomujeme si, že v současné době, kdy rostou ceny energií a všechno se zdražuje, může být začátek školního roku pro některé rodiny velice náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek ve výši až 3 tisíce korun. Jsme tak schopni pomoci každému, kdo to potřebuje rychle, adresně, bez zbytečného papírování, a navíc zcela anonymně,“ přiblížila pomoc a podporu samoživitelům starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má v gesci sociální oblast. 

O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. 

Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz. Kontaktovat nadační fond mohou i telefonicky na čísle 702 174 085 nebo emailem info@dvojkasrdcem.cz.


Autor: Alo

Haló ven!

Dnes v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

Včera ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Včera v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Další články
Nahoru