Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti
Ilustrační foto: archiv

Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti

Se začátkem školního roku nabízí radnice Prahy 2 rodičům pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka Nadačního fondu Dvojka srdcem se týká zejména rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů. O příspěvek až do výše třech tisíc korun mohou žádat obyvatelé Prahy 2 nebo rodiče, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Naše dvojkové školy a pedagogové si dokáží poradit téměř se vším. Kromě běžné agendy zvládají na výbornou i krizové a nepředvídatelné situace, za to jim patří kromě mého obrovského obdivu a respektu také velké poděkování. Co však nikdo neovlivníme, jsou rostoucí ceny školních potřeb i zájmových kroužků. Abychom zmírnili ekonomické dopady na rodiče s nízkými příjmy a samoživitele, přicházíme nyní s nabídkou jednorázové pomoci,“ uvedla Jana Černochová (ODS), ministryně obrany a radní Prahy 2 pro oblast školství a mládeže.   

„Uvědomujeme si, že v současné době, kdy rostou ceny energií a všechno se zdražuje, může být začátek školního roku pro některé rodiny velice náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek ve výši až 3 tisíce korun. Jsme tak schopni pomoci každému, kdo to potřebuje rychle, adresně, bez zbytečného papírování, a navíc zcela anonymně,“ přiblížila pomoc a podporu samoživitelům starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má v gesci sociální oblast. 

O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. 

Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz. Kontaktovat nadační fond mohou i telefonicky na čísle 702 174 085 nebo emailem info@dvojkasrdcem.cz.


Autor: Alo

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Dnes v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

Dnes v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Praha 11 zaštítí výstavu koček, rozhodli radní

Včera v 18:18

Praha 11 opět zaštítí edukativní výstavu Kočky Praha 2023. Ta proběhne první dubnový víkend v TOP Hotelu Praha. O rozhodnutí radních informovala místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Radotínská radnice prodává pozemek v elektronické aukci

Včera ve 14:18

Elektronická aukce parcely v Radotíně o výměře 1101 metrů čtverečních se bude konat 18. dubna od 11:00. Minimální nabízená cena určená znaleckým posudkem je 10 460 000 korun včetně DPH. Vítězem aukce bude účastník, který učiní nejvyšší podání. Informovala o tom mluvčí Prahy 16 Jana...

Comic-Con Prague 2023: Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

Včera v 07:32

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana...

Farmářské trhy v Praze 11

18. března 2023 v 10:14

Praha 11 zve na farmářské trhy, které začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy až do středy 29. listopadu.

V Galerii Harfa se představí studentské firmy

17. března 2023 v 10:52

Celkem 48 nových prodejních stánků vyroste ve čtvrtek 30. března v prostorách Galerie Harfa. Své byznys nápady v nich představí studenti středních škol, kteří od září podnikají ve vzdělávacím programu JA Studentská firma. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 12. týden

17. března 2023 v 08:33

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

MINT Market se představí na náplavce

17. března 2023 v 06:53

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market.

Jožka Černý oslaví 81. narozeniny v Betlémské kapli

17. března 2023 v 06:31

Jožka Černý je zpěvákem, který zpívá melodie předávané z generace na generaci. Prodal přes milion hudebních nosičů. Některé písně se v jeho podání staly legendou – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa …. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru...

Emilova jízda začne na Slunečním náměstí

16. března 2023 v 18:25

Emilova jízda, akce pořádaná Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga pana Emila Příhody v sobotu 15. dubna. Uvidíte pestrou skladbu veteránů, start a cíl je na Slunečním náměstí v Praze 13.

Praha 1: Vynášení Morany na Malé Straně

16. března 2023 v 11:51

Vynášení Morany se v Praze 1 koná v úterý 4. dubna od 9 hodin. Setkání bude u sídla Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí.

Vycházka Prahy 9 do Klíčovských sadů

15. března 2023 ve 21:25

Praha 9 zve na přírodovědně urbanistickou vycházku za faunou sadů se spolkem Darwin v sobotu 18. března v 9 hodin.

Další články
Nahoru