Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti
Ilustrační foto: archiv

Rodiče z Prahy 2 mohou žádat o příspěvek na školní potřeby nebo kroužky pro své děti

Se začátkem školního roku nabízí radnice Prahy 2 rodičům pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka Nadačního fondu Dvojka srdcem se týká zejména rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů. O příspěvek až do výše třech tisíc korun mohou žádat obyvatelé Prahy 2 nebo rodiče, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Naše dvojkové školy a pedagogové si dokáží poradit téměř se vším. Kromě běžné agendy zvládají na výbornou i krizové a nepředvídatelné situace, za to jim patří kromě mého obrovského obdivu a respektu také velké poděkování. Co však nikdo neovlivníme, jsou rostoucí ceny školních potřeb i zájmových kroužků. Abychom zmírnili ekonomické dopady na rodiče s nízkými příjmy a samoživitele, přicházíme nyní s nabídkou jednorázové pomoci,“ uvedla Jana Černochová (ODS), ministryně obrany a radní Prahy 2 pro oblast školství a mládeže.   

„Uvědomujeme si, že v současné době, kdy rostou ceny energií a všechno se zdražuje, může být začátek školního roku pro některé rodiny velice náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek ve výši až 3 tisíce korun. Jsme tak schopni pomoci každému, kdo to potřebuje rychle, adresně, bez zbytečného papírování, a navíc zcela anonymně,“ přiblížila pomoc a podporu samoživitelům starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má v gesci sociální oblast. 

O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. 

Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz. Kontaktovat nadační fond mohou i telefonicky na čísle 702 174 085 nebo emailem info@dvojkasrdcem.cz.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru