Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Rodiče mohou získat 800 korun na sportovní a volnočasové aktivity dětí z Prahy 6
Ilustrační foto: archiv

Rodiče mohou získat 800 korun na sportovní a volnočasové aktivity dětí z Prahy 6

I v letošním školním roce podpoří Praha 6 pravidelné volnočasové a sportovní aktivity dětí. Rodiče se mohou nově registrovat na portálu Aktivní město.cz. V letošním roce na podporu těchto aktivit vyčlenila radnice částku čtyři miliony korun. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.  

Na webu www.aktivnimesto.cz se mohou rodiče a zákonní zástupci registrovat a získat tak možnost na příspěvek ve výši 800 korun. 

Ten je určen pro rodiče dětí, které nedovršily 18 let a mají trvalé bydliště na území Prahy 6. Příspěvek je možné využít na pravidelnou celoroční sportovní a volnočasovou činnost. 

„Velice dobře si uvědomujeme, jak je současná doba ekonomicky náročná také pro rodiny s dětmi, které navštěvují pravidelně kroužky. Jelikož nám jde o podporu těchto mimoškolních aktivit, rozhodli jsme se podpořit rodiče těchto dětí částkou 800 korun. Vím, že to není závratná suma, ale i tak může pomoci k tomu, aby děti mohly ve svých oblíbených kroužcích pokračovat i v letošním školním roce,“ řekl radní městské části Praha 6 pro sport, kulturu a volný čas a bezpečnost Jan Lacina (STAN). 

Veškeré informace, včetně návodu, jak při registraci postupovat, najdou rodiče na webu www.aktivnimesto.cz


Autor: red

Výstava hub na radnici

Dnes ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

Dnes ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

Dnes v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

Dnes v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

Včera ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

Včera v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

Včera v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

26. září 2023 ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

26. září 2023 v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Další články
Nahoru