dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Roční jízdné na MHD za pětistovku! Nabídce neodolaly desítky lidí, někteří platili i zmrzlinou
Falešný revizor (uprostřed) byl zadržen. Foto: Policie ČR

Roční jízdné na MHD za pětistovku! Nabídce neodolaly desítky lidí, někteří platili i zmrzlinou

Pražští policisté zadrželi jednadvacetiletého muže, který se podle nich vydával za revizora a podvodně od lidí získával peníze. Minimálně ve čtyřiceti případech sliboval cestujícím „výhodné jízdné“ tak, že jim za částku většinou 500 korun dobije na jeden rok kartu Opencard.

Jak podovník postupoval? Poté co oslovil náhodně vytipovaného poškozeného a předstíral, že je revizorem pražského dopravního podniku, nabídl oběti, nejčastěji za částku 500 korun, dobití její Opencard.

Poté, co mu důvěřivec poskytl svoji kartu, předstíral pomocí čtečky těchto karet, nebo připojením k internetu skrze mobilní telefon, dobíjení karty. „Následně předložil poškozenému domnělé potvrzení o prodloužení platnosti Opencard na období jednoho roku,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Tohoto jednání se podle kriminalistů dopouštěl téměř po celém území metropole a oslovoval lidi jak na ulici, tak v nákupních centrech, zaměstnance různých obchodů, prodejce ve stáncích, ale jednou se třeba o uvedené jednání pokusil i v nočním klubu.

falesny-revizor-clanek-nahled

Zatčený podvodník

Jindy zase oslovil na ulici prodejce zmrzliny a zmiňované dobití karty mu nabídl za částku 50 korun a zmrzlinu, což také dostal. V dalším případě pro změnu po prodavačce ve vinotéce za své „služby“ požadoval láhev šumivého vína, které pak také obdržel.

„Aby zvýšil svou důvěryhodnost, chodil oblečený do bundy nebo mikiny s logem dopravního podniku. V několika případech nabízel i vymazání všech pokut v databázi dopravního podniku. Samozřejmě k dobití karty nebo vymazání pokut nikdy nedošlo a lidé byli uvedeni v omyl,“ pokračoval Daněk.

„Jelikož se kriminalisté domnívají, že jednadvacetiletý mladík může mít na svědomí těchto případů možná i několik stovek, žádají, aby se jim ozvali další poškození, kteří byli podvedeni," dodal policejní mluvčí.

Případ je v tuto chvíli kvalifikovaný jako trestný čin podvod, za což v případě odsouzení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru