dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Rocker a dvě staré dámy

Hořkou komedii Rocker a dvě staré dámy uvádí Divadlo BlaMa v novém zpracování již druhou sezónu. Světová premiéra se konala 23. června 2011 v Divadle v Řeznické. Jana Pacnerová, autorka textu, napsala svou první divadelní hru přímo pro Divadlo Blama.

Původní soubor se během let obměnil a s mladou krví se změnila i samotná inscenace, která v novém nastudování „odpremiérovala“ 30. ledna letošního roku v Divadle Kampa. Nejbližší představení se uskuteční 2. května od 19:30 v Divadle Kampa.

Jana Pacnerová text napsala na popud principálky Divadla BlaMa Blanky Zdichyncové, která už delší dobu přemýšlela o námětu, v němž by se rozebral seniorský svět versus teenagerovská optika dneška. Principálce se líbily palčivé otázky vzájemného ovlivňování a jeho následky, vedoucí k obohacení obou stran. Sama si na napsání podobného textu netroufla.  Pokusila se nápad „protlačit“ u své přítelkyně Jany Pacnerové. Ta se spoluprací souhlasila a vložila do příběhu vlastní zkušenosti z rockového mládí svých synů.

Z jakého důvodu Petra Johansson vzala režii tohoto textu? „Na Rockerovi mě zaujal fakt, že se jedná o přátelství přes dvě generace, vtipný jazyk, lehký tón…když jsem četla scénář na natáčení o pauzách, řvala jsem smíchy, takže mě museli okřikovat, TICHO NATÁČÍ SE.“ Ze zkušeností z minulých let došlo i na úpravy samotného textu. Podle slov režisérky obsahovala prvotina Jany Pacnerové úskalí v podobě několika konců. Proto Johansson text přizpůsobila divadelnímu provedení, aby měla inscenace jasnější rámec a kontury.Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Dnes v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Další články
Nahoru