dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pražská kultura

Rocker a dvě staré dámy

Hořkou komedii Rocker a dvě staré dámy uvádí Divadlo BlaMa v novém zpracování již druhou sezónu. Světová premiéra se konala 23. června 2011 v Divadle v Řeznické. Jana Pacnerová, autorka textu, napsala svou první divadelní hru přímo pro Divadlo Blama.

Původní soubor se během let obměnil a s mladou krví se změnila i samotná inscenace, která v novém nastudování „odpremiérovala“ 30. ledna letošního roku v Divadle Kampa. Nejbližší představení se uskuteční 2. května od 19:30 v Divadle Kampa.

Jana Pacnerová text napsala na popud principálky Divadla BlaMa Blanky Zdichyncové, která už delší dobu přemýšlela o námětu, v němž by se rozebral seniorský svět versus teenagerovská optika dneška. Principálce se líbily palčivé otázky vzájemného ovlivňování a jeho následky, vedoucí k obohacení obou stran. Sama si na napsání podobného textu netroufla.  Pokusila se nápad „protlačit“ u své přítelkyně Jany Pacnerové. Ta se spoluprací souhlasila a vložila do příběhu vlastní zkušenosti z rockového mládí svých synů.

Z jakého důvodu Petra Johansson vzala režii tohoto textu? „Na Rockerovi mě zaujal fakt, že se jedná o přátelství přes dvě generace, vtipný jazyk, lehký tón…když jsem četla scénář na natáčení o pauzách, řvala jsem smíchy, takže mě museli okřikovat, TICHO NATÁČÍ SE.“ Ze zkušeností z minulých let došlo i na úpravy samotného textu. Podle slov režisérky obsahovala prvotina Jany Pacnerové úskalí v podobě několika konců. Proto Johansson text přizpůsobila divadelnímu provedení, aby měla inscenace jasnější rámec a kontury.Knižní novinka: Mrazivý thriller Hračkář slibuje napětí, husí kůži a bušící srdce

21. dubna 2019 ve 21:39

Hračkář, mrazivý thriller od autora bestselleru Šelma, je knižní novinkou nakladatelství Kalibr. Profesor Theo Cray se tentokrát vydává na stopu děsivé pověsti o Hračkářovi, který hodným dětem dává hračky a ty zlobivé… No, o tom se jenom šeptá. Připravte se na husí kůži a bušící srdce, Andrew...

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Další články
Nahoru