Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rock for People ve středu otevře brány pro 40 tisíc návštěvníků. Na co se těšit?
12 čer
15 čer
Festivaly
Hlavní stage festivalu. Foto: RFP

Rock for People ve středu otevře brány pro 40 tisíc návštěvníků. Na co se těšit?

12. 6. 2024 - 15. 6. 2024
Již tuto středu 12. června se otevírají brány jednoho z největších tuzemských festivalů Rock for People, který v hradeckém Parku 360 přivítá na čtyři desítky tisíc fanoušků. Rekordní 29. ročník nabídne ve čtyřech dnech na osmi pódiích hudební shows v čele s The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungbludem, Avril Lavigne, Sum 41, Pendulum, a pestrý doprovodný program. Na festival zavítá i hollywoodská hvězda Keanu Reeves se svou kapelou Dogstar, kde hraje na baskytaru.  

„Našim fanouškům připravujeme zážitek, který svou pestrostí a atmosférou nikde jinde nezažijí. Zakládáme si na široké programové nabídce, a proto jsme pozvali přes 130 kapel a další desítky umělců nehudebního programu, kteří na Rock for People letos vystoupí,” říká ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: „Rozsahem programu, kterého jsou součástí jak ty největší světové hvězdy, tak i řada těch vycházejících, se tak stáváme kulturní událostí roku.”

V současné době je prodáno přes 97 procent kapacity a zbývá pár stovek vstupenek. Některé kategorie jsou již zcela vyprodané jako VIP, Comfy+ či jednodenní páteční a sobotní vstupenky. V nabídce jsou poslední celofestivalové čtyřdenní, jednodenní vstupenky na středu a čtvrtek nebo víkendové vstupenky (pátek + sobota): https://rockforpeople.cz/cs/tickets/.

Originální zážitek přinese úspěšný pořad České televize Hyde Park Civilizace, který se živě přenese na ČT art stage na Rock for People. Pozvání k rozhovoru s oblíbeným moderátorem Danielem Stachem přijal Dexter Holland, zpěvák kapely The Offspring.

Ten nejen, že před 40 lety založil jednu z nejúspěšnějších kapel všech dob, ale získal také titul Ph.D. z molekulární biologie na kalifornské univerzitě. Návštěvníkům se tak zpěvák představí v zajímavé a nevšední roli, která poodhalí více z jeho soukromého života.

Tajit dech budou všichni milovníci adrenalinu a letadel při sledování jedinečné show v podání Flying Bulls Aerobatics Team, kteří nabídnou maximální disciplínu a koncentraci v precizní vzdušné akrobacii nad festivalovým areálem. 

Festival Rock for People, který příští rok oslaví jubileum 30 let své existence, posledními dvěma úspěšnými ročníky upevnil svou pozici českého leadera a byl porotou European Festival Awards zařazen mezi TOP 10 evropských festivalů v kategorii Medium Sized Festival.

rfp2024-vizual

Rock for People je výjimečný svou kvalitní dramaturgickou linkou, energií ale i jedinečným areálem Park 360, který návštěvníkům poskytuje nadstandardní komfort. Pořadatelé pro letošní ročník navýšili kapacity areálu, a to i v oblasti kempování a parkingu. Například v luxusních glamingových stanech se letos vyspí 2 500 lidí.

Dvě hlavní stage dominují areálu a svým vybavením odpovídají těm nejnáročnějším požadavkům světových shows. Další tři stage mají podobu velkokapacitních šapitó stanů, které poskytují úkryt před sluncem či deštěm a zároveň utváří kouzelnou atmosféru festivalu.

 


Autor: red

Praha 10: Letní scéna na Skalce

Včera ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Praha 6: Hanspaulský festival

Včera v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

12. června 2024 v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Festival jak víno v Praze 3

12. června 2024 v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Další články
Nahoru