dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Víkendové tipy

Říjnové kafkovské odpoledne aneb Kafka Forever

S Kafkou u Kafkova památníku o Kafkovi aneb Kafka Forever: divadlo, živá hudba, studenti pro Kafku, videomaping nebo třeba procházka po místech, která Franz Kafka navštěvoval.

Malý podzimní kulturní festival, který je určen českým i zahraničním milovníkům Kafky nabídne v pátek 21. října od 17 do 21 hodin u pomníku Franze Kafky v Dušní ulici žánrově pestrý program.

Vidět můžete divadelní představení Popis jednoho zápasu herců Jana Slováka a Ondřeje Škrabala.

Po stopách Franze Kafky na Starém Městě – Josefově se krátce po šesté hodině vydají návštěvníci s Věrou Koubovou, překladatelkou Kafkova díla a jeho zasvěcenou znalkyní. Trasa nemine např. restauraci Katr, tj. bývalou kavárnu Savoy, kam Kafka chodíval na divadelní představení v jazyce jidiš. Tato procházka proběhne v češtině a němčině. Studenti oboru arts management Vysoké školy ekonomické v Praze si připravili VŠE pro Kafku.

Během večera se budou moci návštěvníci vyfotit v Kafka Fotopointu a Kafkova socha vůbec poprvé stane v centru dění interaktivního světelného videomappingu.

Pro milovníky geocachingu je připraveno „kafkovské překvapení“. Celým odpolednem a večerem bude provázet živě Pražská jidiš kapela.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru