dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta
Pražská dopravaKomerční sdělení
Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. Foto: pexels.com.

Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta

Co přinesly letní měsíce pražským řidičům, jak je to s nehodovostí v hlavním v městě a jak nejlépe ochráníte svůj automobil?

Prázdninová Praha je plná uzavírek
Před začátkem léta si možná řada Pražanů oddechla, že se hlavní město vylidní a řidiči budou moci jezdit plynuleji. Čekalo na ně ovšem několik nepříjemné překvapení v podobě různých uzavírek. Skoro všude se opravují komunikace a doprava v Praze kolabuje. Letní měsíce tak rozhodně neznamenají lepší časy pro řidiče, možná naopak. Na spoustě míst se provoz zužuje do jednoho pruhu, vznikají kolony a na náladě nepřidávají ani rekordní třicetistupňová vedra, kvůli kterým jsou řidiči v autech jako ve skleníku. Nervózní řidiči tak mají větší sklon k nehodám.

Dopravních nehod přibývá
Jen za rok 2017 radikálně přibylo dopravních nehod v hlavním městě. Celkové číslo poprvé od roku 2009 překročilo hranici 23 000 nehod. Vyplývá to z ročenky dopravy TKS v Praze za rok 2017. Na druhou stranu se snížil počet usmrcených lidí a to je velmi pozitivní zpráva. I díky rychlostnímu omezení ve městě jezdí řidiči pomaleji. To ale neznamená, že škody na vozidle jsou vždy zanedbatelné. Řidiči by proto měli kromě povinného ručení zvážit i havarijní pojištění, díky kterému mohou financovat opravy na svých vozidlech.
 

Stálá diskuze o parkování na modrých zónách
V Praze za poslední rok přibyly také modré zóny, kvůli kterým se dosud vedou bouřlivé debaty. Někteří rezidenti na ně nedají dopustit, protože konečně mohou zaparkovat v blízkosti svých domovů. Jiní na ně nadávají, protože jim parkování v Praze nijak neusnadnily, leckde ji ještě zkomplikovaly. Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. I z tohoto důvodu nejsou žádnou výjimkou různé škody na vozidlech, které majitelé aut zjistí ve chvíli, kdy se vrátí ke svým zaparkovaným vozidlům.

Kvalitně pojištěné auto vás ochrání před riziky
Povinné ručení musí mít každý řidič ze zákona a bez něj nesmí vyjet na pozemní komunikaci. V opačném případě si koleduje o pokutu v řádu několika tisíc korun. Přitom za pojištění nemusíte platit žádné závratné částky. Nejlevnější povinné ručení najdete prostřednictvím jednoduché kalkulačky pojištění aut na stránkách ePojištění.cz nebo srovnejto.cz. Kromě povinného ručení si v kalkulačce můžete spočítat i výši již zmiňovaného havarijního pojištění, které vás ochrání před riziky jako je vandalismus, živelná pohroma nebo odcizení vozidla.

 

 


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Další články
Nahoru