dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta
Pražská dopravaKomerční sdělení
Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. Foto: pexels.com.

Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta

Co přinesly letní měsíce pražským řidičům, jak je to s nehodovostí v hlavním v městě a jak nejlépe ochráníte svůj automobil?

Prázdninová Praha je plná uzavírek
Před začátkem léta si možná řada Pražanů oddechla, že se hlavní město vylidní a řidiči budou moci jezdit plynuleji. Čekalo na ně ovšem několik nepříjemné překvapení v podobě různých uzavírek. Skoro všude se opravují komunikace a doprava v Praze kolabuje. Letní měsíce tak rozhodně neznamenají lepší časy pro řidiče, možná naopak. Na spoustě míst se provoz zužuje do jednoho pruhu, vznikají kolony a na náladě nepřidávají ani rekordní třicetistupňová vedra, kvůli kterým jsou řidiči v autech jako ve skleníku. Nervózní řidiči tak mají větší sklon k nehodám.

Dopravních nehod přibývá
Jen za rok 2017 radikálně přibylo dopravních nehod v hlavním městě. Celkové číslo poprvé od roku 2009 překročilo hranici 23 000 nehod. Vyplývá to z ročenky dopravy TKS v Praze za rok 2017. Na druhou stranu se snížil počet usmrcených lidí a to je velmi pozitivní zpráva. I díky rychlostnímu omezení ve městě jezdí řidiči pomaleji. To ale neznamená, že škody na vozidle jsou vždy zanedbatelné. Řidiči by proto měli kromě povinného ručení zvážit i havarijní pojištění, díky kterému mohou financovat opravy na svých vozidlech.
 

Stálá diskuze o parkování na modrých zónách
V Praze za poslední rok přibyly také modré zóny, kvůli kterým se dosud vedou bouřlivé debaty. Někteří rezidenti na ně nedají dopustit, protože konečně mohou zaparkovat v blízkosti svých domovů. Jiní na ně nadávají, protože jim parkování v Praze nijak neusnadnily, leckde ji ještě zkomplikovaly. Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. I z tohoto důvodu nejsou žádnou výjimkou různé škody na vozidlech, které majitelé aut zjistí ve chvíli, kdy se vrátí ke svým zaparkovaným vozidlům.

Kvalitně pojištěné auto vás ochrání před riziky
Povinné ručení musí mít každý řidič ze zákona a bez něj nesmí vyjet na pozemní komunikaci. V opačném případě si koleduje o pokutu v řádu několika tisíc korun. Přitom za pojištění nemusíte platit žádné závratné částky. Nejlevnější povinné ručení najdete prostřednictvím jednoduché kalkulačky pojištění aut na stránkách ePojištění.cz nebo srovnejto.cz. Kromě povinného ručení si v kalkulačce můžete spočítat i výši již zmiňovaného havarijního pojištění, které vás ochrání před riziky jako je vandalismus, živelná pohroma nebo odcizení vozidla.

 

 


Starý Chodov: Diskuse na téma doprava

Včera v 08:09

Praha 11 zve 29. května od 18 hodin na veřejnou diskusi na téma dopravy v lokalitě Starého Chodova.

Koncert skupiny Muse v neděli omezí dopravu

22. května 2019 ve 14:12

V neděli 26. května bude v souvislosti s koncertem britské skupiny Muse na letišti v Letňanech, kde se očekává velké množství návštěvníků, omezen provoz na některých komunikacích v okolí. 

V ulicích Komořan budou provedeny výkopové práce

22. května 2019 v 11:13

Komořany čekají od konce května výkopové práce, které budou provedené v chodnících. Naplánovány jsou do první červencové dekády, kdy budou pokládány optické kabely pro UPC.

Malostranská – Chotkovy sady: V neděli nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:05

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. května od 8 hodin do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.   

Chotkovy sady – Malostranská: V sobotu nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v sobotu 25. května od 8 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Chotkovy sady – Malostranská.

Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

21. května 2019 v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Další články
Nahoru