dnes
Pondělí - jasno
32°C
zítra
Úterý - zatazeno
27°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta
Pražská dopravaKomerční sdělení
Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. Foto: pexels.com.

Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta

Co přinesly letní měsíce pražským řidičům, jak je to s nehodovostí v hlavním v městě a jak nejlépe ochráníte svůj automobil?

Prázdninová Praha je plná uzavírek
Před začátkem léta si možná řada Pražanů oddechla, že se hlavní město vylidní a řidiči budou moci jezdit plynuleji. Čekalo na ně ovšem několik nepříjemné překvapení v podobě různých uzavírek. Skoro všude se opravují komunikace a doprava v Praze kolabuje. Letní měsíce tak rozhodně neznamenají lepší časy pro řidiče, možná naopak. Na spoustě míst se provoz zužuje do jednoho pruhu, vznikají kolony a na náladě nepřidávají ani rekordní třicetistupňová vedra, kvůli kterým jsou řidiči v autech jako ve skleníku. Nervózní řidiči tak mají větší sklon k nehodám.

Dopravních nehod přibývá
Jen za rok 2017 radikálně přibylo dopravních nehod v hlavním městě. Celkové číslo poprvé od roku 2009 překročilo hranici 23 000 nehod. Vyplývá to z ročenky dopravy TKS v Praze za rok 2017. Na druhou stranu se snížil počet usmrcených lidí a to je velmi pozitivní zpráva. I díky rychlostnímu omezení ve městě jezdí řidiči pomaleji. To ale neznamená, že škody na vozidle jsou vždy zanedbatelné. Řidiči by proto měli kromě povinného ručení zvážit i havarijní pojištění, díky kterému mohou financovat opravy na svých vozidlech.
 

Stálá diskuze o parkování na modrých zónách
V Praze za poslední rok přibyly také modré zóny, kvůli kterým se dosud vedou bouřlivé debaty. Někteří rezidenti na ně nedají dopustit, protože konečně mohou zaparkovat v blízkosti svých domovů. Jiní na ně nadávají, protože jim parkování v Praze nijak neusnadnily, leckde ji ještě zkomplikovaly. Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. I z tohoto důvodu nejsou žádnou výjimkou různé škody na vozidlech, které majitelé aut zjistí ve chvíli, kdy se vrátí ke svým zaparkovaným vozidlům.

Kvalitně pojištěné auto vás ochrání před riziky
Povinné ručení musí mít každý řidič ze zákona a bez něj nesmí vyjet na pozemní komunikaci. V opačném případě si koleduje o pokutu v řádu několika tisíc korun. Přitom za pojištění nemusíte platit žádné závratné částky. Nejlevnější povinné ručení najdete prostřednictvím jednoduché kalkulačky pojištění aut na stránkách ePojištění.cz nebo srovnejto.cz. Kromě povinného ručení si v kalkulačce můžete spočítat i výši již zmiňovaného havarijního pojištění, které vás ochrání před riziky jako je vandalismus, živelná pohroma nebo odcizení vozidla.

 

 


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru