dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
11°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta
Pražská dopravaKomerční sdělení
Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. Foto: pexels.com.

Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta

Co přinesly letní měsíce pražským řidičům, jak je to s nehodovostí v hlavním v městě a jak nejlépe ochráníte svůj automobil?

Prázdninová Praha je plná uzavírek
Před začátkem léta si možná řada Pražanů oddechla, že se hlavní město vylidní a řidiči budou moci jezdit plynuleji. Čekalo na ně ovšem několik nepříjemné překvapení v podobě různých uzavírek. Skoro všude se opravují komunikace a doprava v Praze kolabuje. Letní měsíce tak rozhodně neznamenají lepší časy pro řidiče, možná naopak. Na spoustě míst se provoz zužuje do jednoho pruhu, vznikají kolony a na náladě nepřidávají ani rekordní třicetistupňová vedra, kvůli kterým jsou řidiči v autech jako ve skleníku. Nervózní řidiči tak mají větší sklon k nehodám.

Dopravních nehod přibývá
Jen za rok 2017 radikálně přibylo dopravních nehod v hlavním městě. Celkové číslo poprvé od roku 2009 překročilo hranici 23 000 nehod. Vyplývá to z ročenky dopravy TKS v Praze za rok 2017. Na druhou stranu se snížil počet usmrcených lidí a to je velmi pozitivní zpráva. I díky rychlostnímu omezení ve městě jezdí řidiči pomaleji. To ale neznamená, že škody na vozidle jsou vždy zanedbatelné. Řidiči by proto měli kromě povinného ručení zvážit i havarijní pojištění, díky kterému mohou financovat opravy na svých vozidlech.
 

Stálá diskuze o parkování na modrých zónách
V Praze za poslední rok přibyly také modré zóny, kvůli kterým se dosud vedou bouřlivé debaty. Někteří rezidenti na ně nedají dopustit, protože konečně mohou zaparkovat v blízkosti svých domovů. Jiní na ně nadávají, protože jim parkování v Praze nijak neusnadnily, leckde ji ještě zkomplikovaly. Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. I z tohoto důvodu nejsou žádnou výjimkou různé škody na vozidlech, které majitelé aut zjistí ve chvíli, kdy se vrátí ke svým zaparkovaným vozidlům.

Kvalitně pojištěné auto vás ochrání před riziky
Povinné ručení musí mít každý řidič ze zákona a bez něj nesmí vyjet na pozemní komunikaci. V opačném případě si koleduje o pokutu v řádu několika tisíc korun. Přitom za pojištění nemusíte platit žádné závratné částky. Nejlevnější povinné ručení najdete prostřednictvím jednoduché kalkulačky pojištění aut na stránkách ePojištění.cz nebo srovnejto.cz. Kromě povinného ručení si v kalkulačce můžete spočítat i výši již zmiňovaného havarijního pojištění, které vás ochrání před riziky jako je vandalismus, živelná pohroma nebo odcizení vozidla.

 

 


Na Českobrodské bude omezena doprava

Včera v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Tunel Mrázova čeká čištění kamer, bude uzavřen

7. února 2019 v 17:33

Z důvodu čištění kamer bude probíhat úplná uzávěra tunelu Mrázova od soboty 9. února od 23 hodin do neděle 10. února do 5 hodin.  

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nedělní přerušení provozu tramvají

4. února 2019 ve 14:36

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 10. února od 7:30 hodin do 12:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Ládví C: Dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

3. února 2019 ve 13:05

Z důvodu opravy osobního výtahu mezi nástupištěm a uliční úrovní dochází od pondělí 4. února do odvolání – předpoklad první polovina února, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Ládví.

Další články
Nahoru