dnes
Sobota - polojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
0°C
pozítří
Pondělí - polojasno
2°C
Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta
Pražská dopravaKomerční sdělení
Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. Foto: pexels.com.

Řídíte po Praze? Na co si dát pozor během léta

Co přinesly letní měsíce pražským řidičům, jak je to s nehodovostí v hlavním v městě a jak nejlépe ochráníte svůj automobil?

Prázdninová Praha je plná uzavírek
Před začátkem léta si možná řada Pražanů oddechla, že se hlavní město vylidní a řidiči budou moci jezdit plynuleji. Čekalo na ně ovšem několik nepříjemné překvapení v podobě různých uzavírek. Skoro všude se opravují komunikace a doprava v Praze kolabuje. Letní měsíce tak rozhodně neznamenají lepší časy pro řidiče, možná naopak. Na spoustě míst se provoz zužuje do jednoho pruhu, vznikají kolony a na náladě nepřidávají ani rekordní třicetistupňová vedra, kvůli kterým jsou řidiči v autech jako ve skleníku. Nervózní řidiči tak mají větší sklon k nehodám.

Dopravních nehod přibývá
Jen za rok 2017 radikálně přibylo dopravních nehod v hlavním městě. Celkové číslo poprvé od roku 2009 překročilo hranici 23 000 nehod. Vyplývá to z ročenky dopravy TKS v Praze za rok 2017. Na druhou stranu se snížil počet usmrcených lidí a to je velmi pozitivní zpráva. I díky rychlostnímu omezení ve městě jezdí řidiči pomaleji. To ale neznamená, že škody na vozidle jsou vždy zanedbatelné. Řidiči by proto měli kromě povinného ručení zvážit i havarijní pojištění, díky kterému mohou financovat opravy na svých vozidlech.
 

Stálá diskuze o parkování na modrých zónách
V Praze za poslední rok přibyly také modré zóny, kvůli kterým se dosud vedou bouřlivé debaty. Někteří rezidenti na ně nedají dopustit, protože konečně mohou zaparkovat v blízkosti svých domovů. Jiní na ně nadávají, protože jim parkování v Praze nijak neusnadnily, leckde ji ještě zkomplikovaly. Aut, která jezdí po Praze, stále přibývá a hledání míst je tak mnohem komplikovanější. I z tohoto důvodu nejsou žádnou výjimkou různé škody na vozidlech, které majitelé aut zjistí ve chvíli, kdy se vrátí ke svým zaparkovaným vozidlům.

Kvalitně pojištěné auto vás ochrání před riziky
Povinné ručení musí mít každý řidič ze zákona a bez něj nesmí vyjet na pozemní komunikaci. V opačném případě si koleduje o pokutu v řádu několika tisíc korun. Přitom za pojištění nemusíte platit žádné závratné částky. Nejlevnější povinné ručení najdete prostřednictvím jednoduché kalkulačky pojištění aut na stránkách ePojištění.cz nebo srovnejto.cz. Kromě povinného ručení si v kalkulačce můžete spočítat i výši již zmiňovaného havarijního pojištění, které vás ochrání před riziky jako je vandalismus, živelná pohroma nebo odcizení vozidla.

 

 


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru